Виробничі комплекси були незаконного вилучення з державної власності нерухомості у м. Дніпро

Наразі народний депутат України, Дмитро Колєсніков у 2012-му, обіймаючи посаду голови Держагентства з управління державними корпоративними правами та майном, підписав документи про незаконне вилучення двох корпусів з майнового комплексу ДП “Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади” (м. Дніпро), яке виконувало оборонні замовлення  - повідомляє громадський рух ЧЕСНО.

Згодом вилучені корпуси були передані до комунальної власності міста та продані приватній фірмі, що завдало державі збитків майже на 17 млн грн. Дії Колєснікова у прокуратурі кваліфікують за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем).

За інформацією журналістів "Наших грошей", у 2012 році ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю.Осади» («НДТІ») вирішив "позбутись" частини своїх виробничих площ. Шляхом для такої операції є переведення майна в комунальну власність (як подарунок місту). А вже на другому етапі – воно стає приватним. Однак, виявилося, що безплатно такі подарунки можна робити лише тоді, якщо це об’єкти соціальної інфраструктури, а не виробничі корпуси.

Тодішній очільник «НДТІ»  Сергій Горгуль  звернувся до київських властей із проханням дозволити перейменувати дві виробничі будівлі на корпуси «громадського харчування» та «спортивно-оздоровчий». Дозвіл на перейменування від  центральної влади виконав Дмитро Колєсніков.

Невдовзі після цього, у лютому 2013 року, перший заступник голови Агентства держмайна Олександр Каленков у відповідь на лист Сергія Горгуля наказав безоплатно передати об’єкти, які недавно ще планували здавати в оренду, у комунальну власність, а саме – на баланс КП «Спеціалізована ремонтно-будівельна дільниця»  (КП «СРБД»).

Керівником «СРБД» на той час був Володимир Туренок, відомий як менеджер і приятель Геннадія Гуфмана – тодішнього депутата Дніпропетровської міськради від Партії регіонів (очолював постійну комісію міськради з питань комунальної власності). У звіті аудитори зазначили, що передані комунальникам корпуси ні у лютому 2013, ні станом на березень 2016 року за призначенням не відповідали описаному у техпаспортах, що були виготовлені «Дніпропетровським БТІ» (його тоді очолювала депутат місцевої облради Тетяна Кривошеєва).

У лютому 2015 року Дніпровська міськрада з аукціону продала ТОВ «Інвестдніпро» будівлю «спортивно-оздоровчого комплексу» площею 3624 кв м та 190 кв м корпусу «громадського харчування» за завідомо зниженою ціною , попри те, що місцева влада не могла відчужувати подароване майно приватним структурам. Зі сторони міськради договори купівлі-продажу підписав директор Департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міськради Олександр Величко, а завірила угоди нотаріус Яна Гуфман – дружина Геннадія Гуфмана.

У липні 2016 року ТОВ «Інвестдніпро» зареєстрували на ізраїльську компанію«Zenter Development And Investments Ltd», одноосібним власником якої став Геннадій Гуфман.

 

 

 

 

 

Повʼязані особи

Колєсніков
Дмитро Валерійович
  • народний депутат України VIII скликання, Політична партія "Опозиційний блок"
  • Кількість справ: 3
Горгуль
Сергій Іванович
  • керівник ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я.Ю.Осади»
  • Кількість справ: 1
Гуфман
Геннадій Леонідович
  • депутат Дніпропетровської міської ради від Партії регіонів. Очолював депутатську комісію з питань комунальної власності.
  • Кількість справ: 3
Кривошеєва
Тетяна Романівна
  • керівник Комунальне підприємство „Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації”
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

комунальне підприємство
ЄДРПОУ 13418050
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 39479735