На тендері з закупівлі одоранту у 2014 році "Укртрансгаз" надав перевагу фірмі з оточення Лопушанського

ПАТ «Укртрансгаз» у 2014 році не закупив заплановану кількість речовини, яка надає запах побутовому газу (одорант), бо намагався,ймовірно, віддати перемогу вартістю майже 14 млн грн. компанії з орбіти екс-заступника голови НАК «Нафтогаз України» (2005-2014 рр.), а нині народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» – Андрія Лопушанського, повідомили журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом".

Тендери на закупівлю одоранту проводила регіональна компанія «Укртрансгазу» – «Прикарпатрансгаз», однак два тендери були скасовані. У липні 2014 року перший тендер з постачання 76,8 т одоранту виграло ТОВ «Укргаздіагностика». Однак результати конкурсу скасував Антимонопольний комітет, бо компанія-переможець і її конкурент «Хімфармінвест» мали одного засновника – Анатолія Кучерявенка. 

У грудні 2014 року було проведено новий конкурс на поставку 179,2 т одоранту, на якому переміг вже «Хімфармінвест». Та договір у результаті був зірваний через скаргу інших учасників в Антимонопольний комітет щодо неможливості переможця поставити необхідний об’єм етилмеркаптану. Компанія Chevron Phillips Chemicals International NV – підтвердила, що зобов’язалася поставити «Хімфармінвесту» у 3-4 кварталі 2014 року лише 76,8 т етилмеркаптану, що більш ніж удвічі менше від закупленого «Укртрансгазом» об’єму.

Журналісти припустили, що йовірно є можливість, що фірма-переможець розбавить наявний у неї одорант. За словами одного з конкурентів "Хімфармінвесту" - засновника компанії «Техноімпекс» Олександра Окула,  керівник Департаменту матеріально-технічного забезпечення «Укртрансгазу» Олег Кирпот пропонував йому розбавити партію одоранту з метою отримання відкату.

Керівник «Хімфармінвесту» Юлія Лозовська також є директором фірми «Авітелтранс», співзасновником якої є Андрій Лопушанський. «Хімфармінвест» і «Авітелтранс» зареєстровані за однією адресою: Київ, вул. Молодогвардійська, 32. Донедавна цією будівлею володів сам Лопушанський (через фірми «Лакшмі-8» та «Рост»). Представник «Хімфармінвесту» Дмитро Циганков є помічником нардепа Андрія Лопушанського.

Станом на 2017 рік з ухвал Дніпровського районного суду м. Києва стало відомо, що слідчий прокуратури звернувся в рамках кримінального провадження №42016100000000618 від 29.02.2016 р. щодо посадовців ПАТ «Укртрансгаз» на предмет зловживання службовим становищем на користь ТОВ «Техноімпекс», ТОВ «Українська нафтохімічна компанія» та ТОВ «Хімфармінвест» при закупівлі одоранту на суму понад 65 млн грн, яка була поставлена за завищеними цінами.

 

 

 

Повʼязані особи

Кирпот
Олег Іванович
  • керівник Департаменту матеріально-технічного забезпечення «Укртрансгазу»
  • Кількість справ: 1
Лопушанський
Андрій Ярославович
  • народний депутат України IX, VIII скликання, колишній зам-керівник ПАТ "Нафтогаз"
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 30019801
приватне підприємство
ЄДРПОУ 20545084
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 31111281
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 36460606