Порошенко нагородив будівельника, який звів йому «5-й елемент» і керував будівництвом на його землі маєтку, де зруйнували пам’ятку культурної спадщини

Президент України Петро Порошенко нагородив почесним званням «Заслужений будівельник України» Артура Уманського, який зводив приватні об’єкти для самого Порошенка, в тому числі керував забудовою на його приватній земельній ділянці біля Києво-Печерської лаври та пам'ятки  національного значення Олексіївського люнета, повідомили журналісти програми "Схеми: корупція в деталях".

Проте, як встановило слідство, розпочате будівництво поблизу національної пам'ятки призвело до її часткового руйнування. Про це йдеться у розслідуванні «Схем» (спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший») «Таємниця Порошенка».

​Як зазначено у нагородному листі для представлення до відзначення державною нагородою, Артур Уманський, серед іншого, побудував значний об’єкт «Спортивно-оздоровчого комплексу «Монітор» («5-й елемент»), де одним із трьох кінцевих бенефіціарів є Петро Порошенко. Також у нагородному листі зазначається, що Уманський здійснив перший етап «ліквідації надзвичайного стану, викликаного зсувом ґрунту та підпірних стінок Олексіївського люнету бастіону Київської фортеці». Крім цього, «під його керівництвом розроблено та погоджено в міністерства та спеціальних установах документацію відновлення Олексіївського люнету». Власником земельної ділянки, на якій розташований Олексіївський люнет, є Петро Порошенко.

Проте, столичне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій і КП «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» повідомили, що не мають інформації щодо зсувів ґрунтів у тому місці щонайменше за останні десять років. Водночас відомо, що у 2012 році на історичній пам’ятці, Олексіївському люнеті, у центрі Києва, на ділянці Петра Порошенка була зафіксована будівельна техніка, після чого прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом руйнування пам’ятки національного значення.

​Сам Уманський на питання щодо ліквідації «надзвичайного стану на пам’ятці» у коментарі «Схемам» засміявся: «Мені дуже подобається ваше формулювання. Мабуть, і так. Не пам’ятаю».

Водночас Уманський розповів, що після того, як він завів техніку на ділянку президента, його будівельною роботою зацікавилися правоохоронці.

«Завів у 2011–2012 десь роках техніку. Дев’ять свай було засверлено перших. Кажу, що дозвіл є, картка на початок робіт була у мене на руках. А тоді вже, коли почали роботи, …визначили, що це Олексіївський люнет. Хто тоді був… прокуратура, СБУ, ГАСК… І після цього більше нічого не виконувалось», – поділився спогадами Артур Уманський.

Повʼязані особи

Порошенко
Петро Олексійович
  • народний депутат Верховної Ради України IX скликання, партія "Європейська солідарність", Екс-Президент України
  • Кількість справ: 20