Фірма, співзасновником якої є нардеп Віктор Бондар, розпочали будіництво багатоповерхівки в центрі Києва на прострочених дозволах

ТОВ "Будінформ", директором якої є Падалка Олександр, а співзасновника народний депутат партії "Відродження" Віктор Бондар та Лариса Деревянко наприкінці 2018 року розпочали будівництво житлового будинку на схилах Кловського Яру базуючись на прострочених дозволах та невідповідність Генеральному плану м. Києва ,  - повідомляє видавництво "Наші гроші".

За інформацією журналістів, влітку 2004 року фірма Бондаря – ТОВ «Будінформ», де він володіє 50% разом з Ларисою Деревянко, отримала 0,22 га на вул. Мечникова, 7-б в оренду на 15 років. Згідно з рішенням Київради – для будівництва житлового будинку з офісними приміщеннями та вбудованою автостоянкою. Ця ділянка згідно до Генплану відноситься до території громадських будівель та споруд, а не для житлового будівництва, саме тому роками забудова ділянки не розпочиналась.

У 2010-ому  «Будінформу» вдалось отримати містобудівні умови (МУО) на будівництво, Однак, у 2011 році вступив в силу новий містобудівний закон, згідно до якого усі раніше видані МУО були дійсні ще протягом двох років, тобто лише до березня 2013-го року. А у 2012 році суд за позовом прокуратури взагалі розірвав договір оренди.

І тільки у лютому 2014-го, апеляційний суд з невідомих підстав( тобто пойшло майже 2 роки) раптом поновив «Будінформу» строк на подання скарги. І вже у квітні скасував рішення першої інстанції 2012-го року про розірвання договору оренди. Тобто, ТОВ "Будінформ" через суд поновило договір оренди, який укладений з 2004 року, однак відповідно до прикінцевих положень закону  "Про регулювання містобудівної діяльності" - "Вихідні дані для проектування, експертні висновки до проектно-кошторисної документації на будівництво об’єктів, експертні висновки до проектів містобудівної документації, отримані до набрання чинності цим Законом, є чинними протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом.", тобто до 2013 року.

Директора Департаменту містобудування Андрій Вавриш у січні 2015 року, коли надіслав «Будінформу» відповідь-роз’яснення, де підтвердив чинність МУО 2010 року та можливість їх використання до завершення будівництва, попри невідповідність такого роз'яснення нормам закону.

 

31 січня 2018 року  року суддя Окружного адмінсуду Києва Ігор Смолій сказав, що МУО видані правомірно і є чинними.При цьому суддя Смолій побачив ст. 29 закону «Про регулювання містобудівної діяльності», яка каже, що МУО є чинними до завершення будівництва, які стосуються МОУ виданих після набрання чинності закону, а не виданих до 2011 року.

15 жовтня 2019 року суд визнав протиправним та скасував дозвіл на виконання будівельних робіт по зведенню житлового будинку з офісними приміщеннями та вбудованою автостоянкою по вул. Мечникова, 7-Б у Києві. Про це свідчить рішення Окружного адмінсуду м. Києва (суддя Ігор Погрібніченко). Суд, розглядаючи позов мешканців сусідніх будинків, встановив, що дозвіл ДАБІ був виданий на підставі містобудівних умов і обмежень від 21 травня 2010 року, що втратили чинність з 13 березня 2013 року. Суддя ОАСК Ігор Погрібніченко зазначив, що лист Департаменту містобудування КМДА за підписом Вавриша «не є нормативно-правовим актом, або дозвільним документом, який встановлює чинність або нечинність містобудівних умов та обмежень, а також  визначає можливість їх подальшого використання». У зв’язку з цим суддя не прийняв цей лист як доказ.

 

Повʼязані особи

Вавриш
Андрій Валентинович
  • заступник директора департаменту містобудування та архітектури Київської міськадміністрації (2010-2015 р.)
  • Кількість справ: 5

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32526406