У новому будинку "для військових" від компаній «Фонд Девелопмент Груп» та «Укрбуд Девелопмент» Микитася військовим віддали лише 3% квартир

195 Центральна база Державної спеціальної служби транспорту віддала забудовнику більше половини землі військової частини в Києві, в обмін на мізерний відсоток квартир. Про це йдеться в розслідуванні «Генерали квартирних розпилів» Максима Опанасенка для програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

Договір між Держспецтрансслужбою та ТОВ «Фонд Девелопмент Груп» 2017 року засекретили одразу після підписання. Проте журналістам вдалося дізнатися, що на приблизно 8 гектарах, де нині базується військова частина, мають звести 10 житлових будинків по 25 поверхів – загалом на 4 450 квартир. І попри те, що в договорі йдеться про «будівництво житлового комплексу для військовослужбовців та членів їх сімей», Держспецтрансслужба отримає всього 150 квартир тобто 3 % від загальної кількості. Окрім цього, розслідувачі встановили, що проект будівництва комплексу не погоджувався з Кабінетом Міністрів  України, а інформація про відкритий конкурс з вибору забудовника відсутня.

Між тим, експерт з містобудування Георгій Могильний каже, що кількість квартир невідповідна вартості землі: 

«Якщо брати для таких об’ємів як Магнітогорська, де поруч метро і так далі, то це мінімум мало би бути 9-12 відсотків, а може навіть і 15% квартир. В залежності від нормативів».

Натомість, керівник Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту Микола Мальков  не бачить проблеми у кількості квартир, за які служба позбулась 8 гектарів землі. Командир військової частини Сергій Зайчук, який підписував договір, таким розподілом задоволений:

«Якщо військовослужбовці взагалі не получать квартири – буде краще? Чому невеличку кількість? Ми за рахунок цих квартир практично повністю закриваєм питання по черзі для військовослужбовців військової частини адміністрації державної спеціальної служби транспорту».

Керівником ТОВ «Фонд Девелопмент Груп» є Вікторія Гречана. Вона ж керує ТОВ «Фортабуд», що так само без погоджень будує житло для Міноборони на землі військових біля метро «Червоний Хутір» в Києві. Ця забудова оскаржена прокуратурою і нині знаходиться у судах. Девелопером обох забудов є компанія «Укрбуд Девелопмент», пов’язана з народним депутатом Максимом Микитасем.

За інформацією След.net.ua,  Національне антикорупційне бюро України, за зверненням юристів  "Тисни!"  14.03.2018 року відкрито кримінальне провадження за  ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України стосовно командування Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту та 195 Центральна база Державної спеціальної служби транспорту.

Повʼязані особи

Повʼязані юридичні особи

державна огранізація, установа
ЄДРПОУ 33148732
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32920218
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 40348897