Народний депутат Ничипоренко орендує 2,5 га землі під Києвом за 6 гривень на місяць, побудував на ній будинок та загородив доступ до ріки

Народний депутат, який раніше входив до групи «Відродження» у парламенті, Валентин Ничипоренко орендує дві земельні ділянки для сінокосіння площею 1,26 гектара кожна на березі річки у селі Гнідин Бориспільського району на Київщині. Він сплачує за ці дві ділянки 74 гривні 10 копійок на рік, тобто 6 гривень 17 копійок за 2,5 гектара щомісячно, з’ясували журналісти програми «Схеми».

У вересні 2006 року Валентин Ничипоренко уклав угоду про оренду першої ділянки землі, а у 2007 році попросив надати в оренду іще одну, сусідню, яка виходить до річки. Договір, укладений між В. Ничипоренко та Бориспільською районною державною адміністрацією Київської області передбачає довгостроковий договір оренди, строком на 49 років для сінокосіння, а орендна плата 1 ділянки складає лише 37 грн. 05 копійок на рік.
 

 

Головний архітектор Бориспільської райдержадміністрації Сніжана Павлова зазначила, що угоду із Валентином Ничипоренком уклали на підставі «законодавства, яке діяло на той час». Однак,  журналісти з’ясували, що Ничипоренко звів будівлі на орендованій ділянці всупереч цільовому призначенню землі, отриманої під «сінокосіння».

Натомість у заяві, в якій Валентин Ничипоренко просив надати другу ділянку, депутат зазначив:

«Надана мені ділянка використовується виключно за цільовим призначенням, а саме сінокосіння трав для заготівлі сіна. Я звертаюся до вас із проханням розширити дану земельну ділянку, оскільки кількість заготовлених кормів є недостатньою для коней, яких я утримую. На земельній ділянці, що надається мені у власність для садівництва, крім вирощування садових культур, фруктових дерев, буду вирощувати птицю (кури, качата) також кроликів. Дана діяльність буде основним засобом прожиття, тобто забезпечуватиме сім’ю фруктами та м’ясом». 

Бориспільською районною державною адміністрацією Київської області надано дозвіл на відведення другої земельної ділянки.

На запитання журналістів "Схем" стосовно правомірності забудови орендованої земельної ділянки та використання ії на за цільовим призначенням, у державній архітектурно-будівельній інспекції поінформували, що дозволи на будівництво і берегоукріплення на земельні ділянки Ничипоренка не надавалися.

«Не реєструвалася декларація про початок будівницва, ні декларація про готовність об’єктів до експлуатації», – зазначив у коментарі «Схемам» Олександр Коломієць, директор департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області.

 

Повʼязані особи

Мазур
Андрій Миколайович
  • екс- виконуючий обов'язки голови Бориспільською районною державною адміністрацією Київської області
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи