Ігор Кононенко, ймовірно, сприяв братам Суркісам та бізнесмену Крючкову у виведенні сотень мільйонів з напівдержавних обленерго.

 Ігор Кононенко, вочевидь, сприяв братам Суркісам та бізнесмену Крючкову у виведенні сотень мільйонів з напівдержавних обленерго, повідомили журналісти програми "Схеми: корупція в деталях" у сюжеті «П. дав добро»: як друг президента Кононенко заробляв на аферах в енергетиці". Ставши заступником голови парламентської фракції Порошенка, Ігор Кононенко отримав під своє кураторство одну з ключових і найбільш прибуткових державних сфер – енергетику і змогу здійснювати на неї тіньовий вплив.

"Схемам" вдалося отримати  записи телефонних розмов головного фігуранта розслідування щодо розкрадання коштів «Запоріжжяобленерго», понад 60 відсотків акцій якого належать державі  та інших кримінальних злочинів , що завдали збитків державі бульше 1.4 млрд гривень- Дмитра Крючкова  безпосередньо із самим Ігорем Кононенком.

Крючков: Ігоре Віталійовичу, буквально два слова скажу.
Кононенко: Так.
Крючков: Дивіться, там по «Зе» – по «Зе» питання на вівторок.
Кононенко: Ага…

Під час розмови, датованої 19 квітня 2015 року, Дмитро Крючков звітує Кононенку, що вже винайдена схема, як зірвати збори акціонерів «Запоріжжяобленерго», призначені на 21 квітня – щоб на засіданні не змінили його керівника.

Крючков: Ми вже все вигадали і як. Уже знайшли і реєстр, і реєстратор. Коротше кажучи, там у вівторок нічого не відбудеться. За будь-якої погоди нічого не відбудеться.

Кононенко: Так-так.

І справді – вже за два дні у теленовинах виходить сюжет про те, як невідомі намагалися зірвати ці збори. «Схеми» проаналізували порядок денний тих зборів підприємства і виявили, що в той день справді планувалося припинити повноваження керівника «Запоріжжяобленерго» Ігоря Корніленкова, ставленника братів Суркісів. Саме цьому намагався запобігти Крючков, брати Суркіси та, як виявилось, і сам Ігор Кононенко. 

Саме в 2015 році «Запоріжжяобленерго» під керівництвом  Ігоря Корніленкова погодилось, що великі місцеві промислові підприємства платитимуть за вже поставлену електроенергію – приватній компанії Крючкова «Енергомережа». А ця фірма, в свою чергу, потім мусить віддати гроші «Запоріжжяобленерго». На ці нехитрі тристоронні договори пішли такі заводи олігархів: «Запорізький титано-магнієвий комбінат», «Дніпроспецсталь» і «Запорізький завод феросплав». От тільки гроші за електроенергію «Запоріжжяобленерго» від Крючкова так і не дочекалось. Таким чином тільки у 2015 році напівдержавне підприємство недоотримало півмільярда гривень.

​Високопосадову корупцію на «Запоріжжяобленерго» з 2015 року розслідують детективи НАБУ. Підозрюваних наразі у справі двоє – сам Дмитро Крючков і тепер вже колишній керівник «Запоріжжяобленерго» Ігор Корніленков. Останній, за даними детективів, переховується від українського правосуддя у Росії.

​Окрім схеми з «Запоріжжяобленерго», детективи  детективи НАБУ також виявили схему з виведення грошей – ідентичну до тієї, яка була ними розкрита у Запоріжжі тепер у Черкасах. Керівниця «Черкасиобленерго» Світлана Кузьмінська, «Енергомережа» Крючкова та підприємство олігарха Фірташа «Азот», за версією слідства, домовились, що за поставлену електроенергію «Азот» розрахується з Крючковим. А той вже усвою чергу – згодом віддасть гроші обленерго. Так «Енергомережа» отримала майже 300 мільйонів гривень. Але гроші обленерго не віддала.

Журналісти "Схем " також отримали розмову між Крючковим та Ігорем Кононенком, яка стосується зборів акціонерів та встановлення контролю вже на «Харківобленерго».

​Крючков: Так. Алло-алло.

Кононенко: Так, Дімо, добрий день.

Крючков: Вітаю.

Кононенко: Ти мені скажи, а коли ти плануєш це саме – по Харкову «згорнутися»?

Крючков: Два тижні. Дедлайн – два тижні.

 

Кононенко: Ну, заїдь в НКРЕ до Вовка, покажи всі ці документи.

Крючков: Завтра зранку заїду.

Кононенко: Так. Давай-давай.

У 2016 році НАБУ оголосило Дмитра Крючкова у розшук у справі про виведення третини мільярда гривень з ПАТ "Запоріжжяобленерго"через переуступку фірмі прав на отримання коштів за поставлену місцевим заводам електроенергію.

У квітні 2018-го у Німеччині затримали екс-депутата та бізнесмена Дмитра Крючкова за запитом українських правоохоронців. На сьогоднішній день,о​крім встановлення причетних до злочину, детективи НАБУ намагаються повернути частину втрачених грошей на рахунки напівдержавних обленерго – для цього через суди доводять незаконність тристоронніх контрактів за посередництва приватної фірми бізнесмена-втікача Крючкова.

Повʼязані особи

Кононенко
Ігор Віталійович
  • народний депутат України VIII скликання, Перший заступник Голови депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА"
  • Кількість справ: 20

Повʼязані юридичні особи

Акціонерне товариство
ЄДРПОУ 00131954
ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО
ЄДРПОУ 00130926
ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО
ЄДРПОУ 22800735