Нардеп Рибак отримує компенсацію на оренду житла у столиці та не декларує її, попри те, що його батько володіє квартирою у Києві

Рибак є одним з фігурантів журналістського розслідування "Наших грошей" з Денисом Бігусом" про депутатів, які отримують компенсацію за оренду житла, хоча мають помешкання в Києві. Так батьку нардепа з Івано-Франківщини ще з 2011 року належить квартира площею 80 м2 в столиці.

Крім того, нардеп не декларує отримання компенсації за оренду житла, повідомляє Центр протидії корупції. Разом з тим, у декларації за 2017 рік депутат вказав 130 тис грн, майже 50 тис євро та 10 тис дол лише готівкою. У дружини нардепа готівкові кошти склали майже 500 тис грн, 15 тис євро та 5 тис дол.

19 листопада 2018 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що не виключає подання до парламенту відносно нардепів, які отримують компенсації за житло. За його словами, ГПУ та САП володіє матеріалами, за якими більше 20 народних депутатів, які отримують компенсацію за оренду помешкання, маючи при цьому житло в Києві.

Пізніше джерело в правоохоронних органах розповіло журналістам, що НАБУ розслідує відшкодування нардепам коштів за оренду житла. За його словами, слідство намагалося отримати доступ до документів апарату Верховної Ради, проте слідчий суддя відмовив. Водночас, як вказує джерело, розпорядник документів-представник апарату парламенту не виступав проти надання запитуваних документів. Попередня кваліфікація – ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Повʼязані особи

Рибак
Іван Петрович
  • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської фракції ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Голова підкомітету з питань державного моніторингу навколишнього природного середовища Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Кількість справ: 1