Родинна фірма депутата Рибалка Сергія виводить роялті на Кіпр

Корпорація родини народного депутата та одного зі спонсорів Радикальної партії Ляшка Сергія Рибалки, яка виробляє популярні українські снеки (насіння, чипси, сухарики), спрямовує частину виручки на кіпрські фірми у вигляді сплати роялті за використання торгових марок. Про це йдеться у розслідуванні «Офшорний Рибалка» програми «Схеми». Такі дії можуть передбачати звітування про роялті в податкову як про зазнані витрати та автоматично зменшувати прибутки компанії, а отже, і платити з них податків у бюджет України треба менше.

У 2006 році корпорація родини Сергія Рибалки «S Group» оформила право власності низки торгових знаків, під якими виробляє снеки та промислові товари, на кіпрські фірми. 2 торгові знаки – ТМ «СЕМКИ» та ТМ «SEMKI» – на фірму Lagrion Limited фактично власноруч завів нинішній народний депутат – у свідоцтвах реєстрації брендів Сергій Рибалка фігурує як заявник. Ціла низка інших торгових марок була також записана на цю та інші кіпрські фірми – серед них фісташки «Мачо» та «Red pistachio», чипси «КартоФан», горішки «Козацька рада» та низка брендів вологих серветок.

Завдяки цьому частина виручки української промислової групи «S Group» перераховувалась на кіпрські фірми, які й належать родині Сергія Рибалки у вигляді оплати роялті за використання торгових знаків.

У 2015 році, за даними офіційного бюлетеня на знаки товарів і послуг Державної служби інтелектуальної власності України, щонайменше 27 брендів компанії Lagrion Limited перереєстрували на новий офшор – Dianatus Management Limited, споріднений із попередніми. Усі кіпрські фірми, яких використовують у цій схемі, мають характер так званих секретарських компаній та засновані у місці масової реєстрації. Їхні номінальні власники фігурують також власниками у сотнях інших фірм.

Загалом же, за даними журналістів програми "Схеми", у 2014 році концерн Рибалок відзвітував у податкову, що сплатив щонайменше 25 мільйонів гривень роялті за користування своїми ж брендами.

 

Повʼязані особи

Рибалка
Віктор Федорович
  • батько народного депутата України VIII скликання Сергія Вікторовича Рибалки
  • Кількість справ: 1
Рибалка
Сергій Вікторович
  • народний депутат України VIII скликання, Радикальна Партія Олега Ляшка
  • Кількість справ: 3

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33324584