Дмитро Святаш ухиляється від сплати заборгованості по кредитам, пов'язаної з ним фірми "АІС", поручителем якої він виступав

"УкрСиббанк" ще у 2009 році  видав 50 млн доларів кредитів підприємствам корпорації "АІС", який пов'язують з теперішнім народним депутатом України Дмитром Святашем та екс-регіоналом Василієм Поляковим. Кредит банку  був забезпечений передачею в іпотеку об'єктів нерухомості та рухомого майна (автомобілі, передані в заставу), а Дмитро Святаш і Василь Поляков на момент формування заборгованості в 2007-2008 роках стали поручителями і солідарними боржниками за даним кредитом, повідомляє видавництво "Українські новини".

Невдовзі, під приводом світової фінансової кризи Корпорація "АІС" оголошує дефолт, відмовляється від виконання своїх зобов'язань перед "УкрСиббанком" та продає заставлене майно. За даними журналістів, всі борги "АІС" перед іншими банками-кредиторами ( "Сведбанк" і ВТБ) були викуплені юридичними особами, кінцевим бенефіціаром яких є пряма родичка Василя Полякова - його сестра Ірина Полякова. А всі об'єкти нерухомості, які були незаконно виведені з іпотеки за кредитами "АІС", в даний час належать юридичним особам, кінцевими бенефіціарами яких є прямі родичі Дмитра Святаша: його батьки - Лариса Святаш і Володимир Святаш.

У лютому 2018  Печерський райсуд виніс рішення щодо заборгованості Дмитра Святаша у сумі понад вісім  мільйонів у гривневому еквіваленті за кредитом "АІС". За інформацією Главкому, народний депутат ухиляється від погашення боргу, що підтверджується рішенням Печерського суду щодо обмеження  у праві виїзду за кордон боржника , тобто Д.Святаша.

Як вбачається з рішення суду Дмитро Святаш також не подав декларацію про доходи та майно до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України та не виконав вимоги державного виконавця.

Повʼязані особи

Святаш
Дмитро Володимирович
  • народний депутат України VIII скликання, Член депутатської групи "Партія "Відродження"
  • Кількість справ: 3

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ 34486224