Компанія, ймовірно, пов'язана з народним депутатом Супруненком, незаконно отримала земельні ділянки біля Майдану

Суд витребував від приватної британської компанії «Голденберг Ассетс Лтд», яку ЗМІ пов'язують з Олександром та В'ячеславом Супруненками, три земельні ділянки загальною площею 0,52 га поблизу Майдану Незалежності у Києві. Про це свідчать дані Єдиного держреєстру судових рішень, про це повідомляєють журналісти у видавництві "Наші гроші".

Журналістське розслідування встановило, що йдеться про ділянки 0,06 га по вул. Хрещатик, 13-Б, 0,28 га по вулиці Архітектора Городецького, 4-6 і 0,18 га по вулиці Архітектора Городецького, 8-А.

Раніше це була єдина ділянка по вул. Архітектора Городецького, 6-а. У 2009 році Київрада ухвалила рішення, а у 2010 році – продала цю ділянку ТОВ «Престижбудсервіс» за 15,9 млн грн для будівництва підземного багатоповерхового паркінгу з торговими і адміністративними приміщеннями.  

У 2011-2012 рр суди визнали рішення Київради 2009 року про продаж ділянки протиправним і скасували його.  .А у 2013-му Печерський райсуд визнав недійсним і договір купівлі-продажу ділянки. Проте, у ході судового розгляду, було встановлено, що ТОВ "Престижбудсервіс" через низку фірм перепродало вищезазначені земельні ділянки офшорній фірмі «Голденберг Ассетс Лтд» (Goldenberg Assets Ltd), яка за законодавством є добросовісним набувачем.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 388 Цивільного кодексу України, ділянки підлягають витребуванню від Goldenberg Assets Ltd на користь Київради як розпорядника землями міста Києва. На підставі цієї норми, позов подала Київська місцева прокуратура №6. і у жовтні 2018 року Госпсуд Києва позов задовольнив, у березні 2019 року Північний апеляційний госпсуд залишив це рішення в силі.

Як повідомляють журналісти "Наших грошей", ТОВ «Престижбудсервіс» у 2017 році було ліквідоване. Станом на 2009-2012 засновниками фірми були Сергій Нікіташ та ТОВ  «Вадес Кепітал Менеджмент». Наприкінці 2012-го «Престижбудсервіс» переоформили на Людмилу Шабатіну, яка була акціонеркою «Асвіо банку» братів Супруненків. Надалі засновником фірми стало ТОВ «КУА «СіПіДжі Ассетс Менеджмент», яку ЗМІ також пов'язують з оточенням Супруненків.

Окрім цього, у розслідуванні зазначається, що за даними Єдиного державного реєстру юридичний осіб раніше компанія «Голденберг Ассетс Лтд» разом із Олександр Супруненком, який нині є народним депутатом, були співзасновниками ТОВ «Паладіс» і ТОВ «Юридичний центр «Еквітас».

 

Повʼязані особи

Супруненко
Вячеслав Іванович
  • екс-депутат Київської міської ради, співзасновник ТОВ «Пропріо-рітейл», брат народного депутата України Супруненка Олександра Івановича
  • Кількість справ: 4
Супруненко
Олександр Іванович
  • народний депутат України VIII скликання, член парламенської групи "Воля народу"
  • Кількість справ: 6

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34531554
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34480180