Рахункова палата звинуватила уряд часів Тимошенко та Турчинова у руйнуванні прозорості системи держзакупівель

Рахункова палата звинувачує уряд у руйнуванні прозорості системи держзакупівель, повідомляють журналісти видавництва "Українська правда" з посиланням на повідомляення Рахункової Палати.

"...всупереч Конституції, уряд свідомо своїми рішеннями створює умови для зловживання монопольним становищем окремих комерційних структур на ринках державних закупівель, неправомірно обмежуючи тим самим конкуренцію у цій сфері", - зазначається у повідомленні.

Так, уряд у 2008 та 1 півріччі 2009 року прийняв близько 40 рішень та протокольних доручень щодо проведення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти за неконкурентною процедурою розрахунково на суму близько 52, 6 мільярда гривень.

З них за протокольними дорученнями (прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, перший віце-прем’єр Олександр Турчинов) - 52,2 мільярда гривень, за постановами уряду - на суму 433,3 мільйона гривень.

Як зазначили фахівці Рахункової палати, в рішеннях уряду не визначені предмет закупівлі, суми предмету закупівлі, учасники закупівель. З'ясувалося токож, що загалом за конкурентними процедурами закупівель у 2008 році було укладено договорів на суму понад 86,9 мільярда гривень, а за процедурою закупівлі в одного учасника – на суму більш ніж 80,3 мільярда гривень, що становить 48 відсотків від усієї суми укладених договорів. 

Повʼязані особи

Тимошенко
Юлія Володимирівна
  • народний депутат України VIII скликання, Голова депутатської фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України, Прем'єр-Міністр України 18 грудня 2007 — 11 березня 2010
  • Кількість справ: 18
Турчинов
Олександр Валентинович
  • 11-й Секретар Ради національної безпеки і оборони України, народний депутат України VIII скликання до 27 листопада 2014, партія "Народний фронт"
  • Кількість справ: 1