Віталій Хомутиннік не задекларував яхту та літак

За інформацією видавництва "Новое время",  стало відомо, що Хомутиннік у 2015 році купив собі літак Gulfstream G280 2015 року випуску. Така модель коштує 17-25 млн доларів. Бортовий номер літака - VP-CVH. Перші три літери — код Кайманових островів, до яких джет приписаний з 2015 року, а останні — VH — збігаються з ініціалами Хомутинніка. Власником літака значиться компанія Sandgate Commerce LTD з Британських Віргінських островів, кінцевим бенефіціаром якої є нардеп, повідомляє Центр Протидії Корупції. 

У серпні того ж року Хомутиннік і нардеп Валерій Писаренко у компанії російського підприємця Павла Фукса потрапили у камеру журналістів на виході з віп-терміналу аеропорту "Київ" після прибуття на літаку Gulfstream G280. Також у народного обрінця Юрія Хомутинніка є яхта "Апостроф" , яка в 2014 році була виставлена на продаж за 21,5 млн євро. В офіційній декларації депутата літак і судно не відображено.

Нагадаємо, що відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 46 "Закону України "Про запобігання корупції", у декларації зазначаються відомості про цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року, що належить суб’єкту декларування або членам його сім’ї на праві приватної власності, у тому числі спільної власності, або перебуває в її володінні або користуванні незалежно від форми правочину, внаслідок якого набуте таке право. 

Окрім цього, якщо Юрій Хомутиннік є кінцевим бенефіціаром офшорної фірми, власником якої є літак. Відповідно до ч. 3 ст. 46 ЗУ "Про  запобігання корупції", у декларації зазначаються також відомості про об’єкти декларування, передбачені пунктами 2-8 частини першої цієї статті, що є об’єктами права власності третьої особи, якщо суб’єкт декларування або член його сім’ї отримує чи має право на отримання доходу від такого об’єкта або може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти щодо такого об’єкта дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ним.

 

Повʼязані особи

Хомутиннік
Віталій Юрійович
  • народний депутат України VIII скликання, Співголова депутатської групи "Партія "Відродження"
  • Кількість справ: 13