Аграрний комітет:

чому депутати прогулюють і не подають законопроекти?
Дмитро Добкін — найзатятіший прогульник. Він не бере участі у виробленні рішень і пропозицій у Комітеті. Депутат Аркадій Корнацький скаржиться, що всім керує Банкова, але з БПП не виходить. Комітет з питань аграрної політики — третій найбільший у парламенті. Члени комітету працюють без голови майже рік. Більшість у комітеті — в БПП.
Колишній голова Комітету з земельних відносин Тарас Кутовий, Блок Петра Порошенка, склав депутатські повноваження. Його призначили Міністром аграрної політики і продовольства 14 квітня 2016 року. Згідно з Законом «Про комітети», Верховна Рада України має прийняти відповідну постанову, щоб з'явився новий голова.

Ось дані про відвідуваність засідань Комітету.
Відвідуваність усіх засідань Комітету
VIII скликання Верховної Ради
Прогульниками ЧЕСНО вважає всіх, хто пропустив 25% і більше засідань
Дмитро Добкін відвідує найгірше. Прогульниками також стали: Сергій Лабазюк, Андрій Кіт, Валерій Давиденко, Федір Негой, Олег Дмитренко, Артем Вітко, Геннадій Бобов, Василь Петьовка, Аркадій Корнацький, Сергій Мартиняк, Денис Омельянович.
87%
засідань був відсутній
(5 разів відвідав і 34 пропустив)
Дмитро Добкін
Чому прогулюють депутати з БПП
56%
засідань був відсутній
(17 разів відвідав і 22 пропустив)
Аркадій Корнацький
Раніше депутат був головою підкомітету з питань земельних відносин, доки його не замістив Олег Кулініч з «Відродження».

У коментарі Громадському руху ЧЕСНО Аркадій Корнацький пояснив свої прогули тим, що Комітет нібито погано функціонує, а олігархи через своїх представників, за його словами, тільки й роблять, що лобіюють свої інтереси.

Аркадій Корнацький
член Аграрного комітету,
депутат від БПП
"Я ходив на засідання Комітету до тих пір, поки думав, що там можна щось вирішити. Коли я зрозумів, що там нічого не можна вирішити в плані відхилення законопроектів або внесення потрібних змін… і що Комітет — це виключно лобі аграрних олігархів, яке просто виконує команду або з Банкової, або з Грушевського, то я зрозумів, що там немає що робити"
Корнацький робив спробу виходу з Блоку Петра Порошенка напередодні голосування за призначення Прем'єр-міністром Володимира Гройсмана. Це було в квітні 2016 року. У коментарі ЧЕСНО нардеп повідомив, що Гройсман обіцяв вирішити проблеми, які його не задовольняють, але після голосування йому так і не вдалося з ним зустрітися особисто.

Олег Кулініч з «Відродження», який замінив Корнацького на посаді Голови підкомітету з питань земельних відносин, схоже, має там неабиякий вплив. Про це свідчать зокрема і дані про його поправки: хоча депутат і не належить до БПП, більшість з його численних поправок Комітет підтримав.
Дані про поправки
відповідно до офіційного
сайту Верховної Ради
станом на 8 лютого 2017 року
Зараз Корнацький працює на користь свого міжфракційного об'єднання
«Захист села».
17

чоловік наразі входить в
об'єднання «Захист села»
Таким чином, на думку Аркадія Корнацького, він не ходить на засідання, щоб не створювати кворум, для якого потрібно принаймні 15 чоловік, і не сприяти активності в Комітеті своєю присутністю.

Аркадій Корнацький
член Аграрного комітету,
депутат від БПП

"Народний депутат не може писати десятки законопроектів, якщо він підписується під чужими законопроектами, то він просто бере гроші за це"
Один із законопроектів — №5535-а «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» — нардеп писав 10 років. Він стосується забезпечення права на землю, захисту власників земельних паїв, а також унормування обігу земель.

У Корнацького є свій погляд щодо того, що таке кнопкодавство. Він вважає, що кнопкодавство, це коли кожному депутатові на розсилку приходить список законопроектів з позначками плюс-плюс, за які потрібно проголосувати.
Кнопкодавство, це коли кожному депутатові на розсилку приходить список законопроектів з позначками плюс-плюс, за які потрібно проголосувати
Під кінець нардеп також прокоментував свою відвідуваність засідань Верховної Ради.
42%
засідань Аркадій Корнацький був відсутній, за даними письмової реєстрації
29%
засідань Аркадій Корнацький був відсутній, за даними електронної реєстрації

Аркадій Корнацький
член Аграрного комітету,
депутат від БПП
"Моя позиція така ж сама. Я не хочу брати участь у злочинах проти українського народу, тому я просто йду з зали. Я знаю, що у порядку денному такі законопроекти, за які я не буду голосувати. Я реєструюся, вивчаю порядок денний, переконуюся, чи є заради чого сидіти в залі, а потім залишаюся або йду"
30%
засідань пропустив мажоритарник з Херсонщини Федір Негой з БПП
Він пояснює, що не відмічатися у відомостях ні в Комітеті, ні в сесійній залі — це його життєвий принцип. Суть принципу нардеп так і не спромігся пояснити, але каже, що у нього з таким принципом стійка асоціація:

Федір Негой
член Аграрного комітету,
депутат від БПП

"Він мені нагадує….як колгосп у радянські часи. Як там ставили галочки — є людина, немає….Попитайте у своїх батьків"
Утім, депутат не тільки не реєструється на засіданнях, але й не голосує за законопроекти комітету. А це вже важче пояснити «антиколгоспним» принципом.
Дані 143 голосувань,
які стосувалися законопроектів
аграрного комітету
станом на 7 лютого 2017
Заяви, написані депутатами
після голосування,
до уваги не бралися
Як і більшість депутатів-прогульників, Негой виправдовується, що працює на окрузі:

Федір Негой
член Аграрного комітету,
депутат від БПП

"Окрім всього, я ще не піарюся по телебаченню. Я не сиджу в телевізорі, я працюю з людьми. Для мене це найголовніше"
Федір Негой ініціював 5 профільних законопроектів. З цієї кількості лише 20% були ефективними; ще він вніс 6 правок. Про це свідчить сайт Верховної Ради.

Такий рівень законотворчості депутата цілком задовольняє:

Федір Негой
член Аграрного комітету,
депутат від БПП
"Важлива якість, а не кількість. Як на мене, така законодавча ефективність на рівні 20% — достатньо. Я не працюю для статистики. Але коли я виявляю законодавчу активність, то я не переслідую цілі, щоб закарбувати цю ініціативу в історії. Подати — подав. А чи керує моє прізвище — це мене найменше за все хвилює"
Зауважимо, що Федір Негой виявився єдиним депутатом, який особисто і з першого разу відповів за телефоном, який вказаний на його сторінці на веб-сайті Верховної Ради України.

Майже стільки ж засідань, як і Негой, пропустив його однопартієць Олег Дмитренко. Виправдання у Дмитренка такі ж, як і Негоя.

Олег Дмитренко
член Аграрного комітету,
депутат від БПП

"Можливо, я просто не відмічаюся на комітеті. Я ходжу на засідання"
Мовчанка пасивної опозиції
Щодо прогулів та низької законодавчої активності, то важливо було зрозуміти позицію Дениса Омельяновича і Дмитра Добкіна з «Опозиційного блоку». За час свого депутатства вони не подали жодного законопроекту та не внесли жодної правки.

Зауважимо, що хоча ми намагалися зв'язатися із депутатами на тижні, присвяченому роботі у комітетах, значна частина депутатів перебувала не в Києві. Замість засідати на комітетському тижні, депутати планують наступне засідання у пленарний день, 21 лютого.

Громадський рух ЧЕСНО спілкувався з помічниками таких нардепів як Сергій Мартиняк з «Волі народу», Денис Омельянович з «Опозиційного блоку», Василь Петьовка з «Волі народу», Геннадія Бобова і Артема Вітка з
«Радикальної партії Ляшка».

Сергій Мартиняк на момент розмови перебував у Польщі у складі Української частини Парламентської асамблеї України і Республіки Польща. Не в Києві перебував також Василь Петьовка і Денис Омельянович. Телефоном Громадський рух ЧЕСНО не зміг з ними зв'язатися.

Щодо Омельяновича, прес-секретар повідомила, що народний депутат перебуває зараз не в Києві, а «в регіоні», і з ним можна буде поспілкуватися наступного тижня, коли працюватиме Верховна Рада. Телефоном у нього взяти коментар, за словами прес-секретаря, не є можливим.

прес-секретарка депутата Омельяновича

«
Он часто в дороге, на следующей неделе, когда будут пленарные заседания. Он постоянно в дороге, плюс там плохая связь, тем более у нас Life, он у нас очень плохо ловит»
Зауважимо, що Денис Омельянович був вибраний на виборчому окрузі №49 у Донецькій області (Дружківка, Костянтинівка, Костянтинівський, Красноармійський райони).

Запитання на електронні скриньки отримали Василь Петьовка, Сергій Мартиняк і Геннадій Бобов.

Зовсім не вдалося взяти коментар у Дмитра Добкіна — телефон його приймальні у Верховній Раді не відповідає, а також немає контактів помічників у Комітеті.
Цей текст перший аналітичний матеріал Громадського руху ЧЕСНО щодо роботи нардепів у Комітетах Верховної Ради. Цикл матеріалів входить до спецпроекту «Політична пам'ять» Громадського руху ЧЕСНО онлайн-хабу для українських виборців з інформацією про партії та політиків, які йшли на вибори до Верховної та місцевих рад України
Матеріал підготували:
Оксана Ставнійчук
журналістка ЧЕСНО
Павло Миронов
провідний аналітик ЧЕСНО
Надя Кельм
інформаційна дизайнерка ЧЕСНО
Читайте також
comments powered by HyperComments

© 2017 All Right Reserved. Civic movement CHESNO
Made on
Tilda