Інструменти

ЧЕСНО розробляє інноваційні інструменти, що спрощують громадянам доступ до суспільно важливої інформації про народних обранців у парламенті та місцевих радах.

“Zakonoproekt" - Мобільний додаток для стеження за проектам законів Президента, Кабміну та депутатів. Обирайте законодавців, комітети, що Вас цікавлять, та отримуйте новини про зміни статусів зареєстрованих законопроектів, або ж про появу нових!

 

Групи інтересів - інноваційний інструмент, що дозволяє легко дослідити та візуалізувати зв'язки між фракціями та окремими депутатами, на основі спільного подання ними різноманітних законопроектів.
Дозволяє порівняти частоту законодавчої співпраці між фракціями, між депутатом та фракціями, а також між окремими парами депутатів.

 

Приймальні ЧЕСНО - інтерактивна мапа публічних приймалень народних депутатів України на основі отриманих Рухом ЧЕСНО офіційних відповідей нардепів та зібраної інформації з публічних джерел. Використовуючи цей інструмент, Ви можете дізнатись, хто з депутатів оприлюднив адреси своїх публічних приймалень, графік їх роботи та контактні дані.

Якщо ви володієте інформацією про зміну адреси або графіку роботи приймальні, а також з будь-яких інших питань стосовно інструменту пишіть на info.chesno@gmail.com

Також ви можете встановити на своєму сайті віджет: pryjmalni.chesno.org/widget

 

Кнопкодави - інструмент для виявлення народних депутатів - порушників Конституції.

Кнопкодавство - негативна практика, що склалася в українському парламенті. Означає неособисте голосування, коли народний депутат голосує за інших депутатів їхніми картками. Кнопкодавство є порушенням Конституції та Регламенту ВРУ, відповідно до яких народний депутат України голосує особисто. Перетворює депутата з особи, здатної нести відповідальність за свої рішення, на машину для натискання потрібних кнопок. Звільняє більшість чи фракційне керівництво від необхідності пошуку компромісів. Створює сприятливі умови для запровадження диктатури. Має бути подолано!

 

Мобільний додаток "Декларації" - мобільний застосунок під Android, що дозволяє у зручному форматі дізнатись про задекларовані статки українських політиків та високопосадовців.

 

API  - Рух ЧЕСНО надає доступ до даних оцифрованих декларацій українських політиків та чиновників у машинозчитуваному форматі JSON за допомогою відкритого API.

 

Каталог ФАР - відомості про виявлені журналістами-розслідувачами корупційні схеми та їхніх фігурантів. Інформація про ймовірну причетність осіб до корупційних схем підтверджується матеріалами раніше оприлюднених журналістських розслідувань та даними з відкритих джерел, в тому числі державних реєстрів. Рух ЧЕСНО не робить тверджень щодо доведеності фактів неправомірної поведінки або винуватості особи у вчиненні корупційного правопорушення.

Побажання та пропозиції з приводу наповнення Каталогу можна надсилати на скриньку anticorruption.catalogue@gmail.com