Підозрілі партнери ДТГО "Південно-Західна залізниця"

У період з 2 січня по 10 лютого 2014 р. ДТГО "Південно-Західна залізниця" за результатами тендерів уклало ряд угод з обслуговування пасажирських перевезень. ТОВ "Розвиток – 21 сторіччя" отримало 35,86 млн грн за утримання в належному стані та оновлення постільної білизни, постільних речей та предметів м’якого знімного інвентарю; ТОВ "Мастер Клін" отримало 7,10 млн грн за послуги з внутрішнього прибирання та дезінфекції салонів пасажирських вагонів; ТОВ "Текс-Стиль" отримало 22,80 млн грн за послуги з підготовки пасажирських вагонів у рейс; ТОВ "Залізний кулак" отримало 5,52 млн грн за послуги з опалення пасажирських вагонів, які тимчасово не задіяні в процесі перевезень.

За інформацією сайту "Наші гроші", обставини проведення тендерів дають підстави сумніватися у неупередженості їхніх результатів: усі фірми, які отримали замовлення, узгодили з "ПЗЗ" технічні деталі (описані в документі "Технологія роботи по екіпіруванню поїздів постільними речами, білизною, сервісною продукцією та знімним інвентарем, надання послуг по внутрішньому прибиранню та дезінфекції пасажирських вагонів") у 2013 р., тобто ще до проведення тендерів. Як припускають журналісти, привілейоване становище трьох з чотирьох зазначених фірм пояснюється їхнім імовірним зв’язком з керівником "ПЗЗ" Олексієм Кривопішиним.

Як зазначають журналісти програми "Наші гроші", засновником ТОВ "Мастер Клін" до березня 2012 р. був Віталій Величко, бізнес-партнер родини Олексія Кривопішина: В.Величко разом з фірмою ТОВ "Трініті-БС", яка була заснована сином О.Кривопішина Георгієм і згодом зареєстрована на дружину брата О.Кривопішина Інну Поліщук, є засновником ТОВ "Небесний світ". Крім того, як з’ясувала програма "Наші гроші", "Мастер клін" має спільну фактичну адресу і телефон з ТОВ "Об’єднаний торговий дім "Безпека руху", ТОВ "ТД "Енергетичне будівництво", ТОВ "Сучасні фрікційні системи", ТОВ "Суперщітка", які регулярно виграють тендери від "Укрзалізниці", зокрема й розігруючи їх між собою.

Серед засновників ТОВ "Текс-Стиль" на момент тендеру фігурувала Любов Чередник , яка одночасно була також головою наглядової ради ПАТ "Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті України " (на цій посаді Л.Чередник перебувала щонайменше з 16 жовтня 2006 р. по 24 березня 2014 р.). Олексій Кривопішин тривалий час був пов’язаний з цим ПАТ: він був членом правління підприємства щонайменше з 16 жовтня 2006 р. по 31 жовтня 2008 р., а у звіті за 2002 р., коли "УЦОП" ще було ЗАТ, була оприлюднена інформація про звільнення О.Кривопішина з посади голови правління підприємства. Крім того, дружина і донька О.Кривопішина – Любов Бєлова і Марія Снєжко – були першозасновницями  ТОВ "Солід-Актив", яке є основним акціонером ПАТ "Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті України" з 2007 р.
ТОВ "Залізний кулак" на тендері вказало телефон 044-272-19-65, який у ЄДР закріплений також за ТОВ "Рітейл Венчерз" (раніше називалось "Хелс Енд Бьюті"). Першозасновниками "Рітейл Венчерз" були кіпрська компанія "Пірімова Холдінгз Лімітед" і Олексій Бобрович, який пізніше був  директором ТОВ "Мастер Клін" (того самого, серед засновників якого був Віталій Величко). За інформацією програми "Наші гроші", за одними документами фірма начебто надає послуги охорони, а за іншими – послуги з опалення вагонів. Крім того, журналістам не вдалося встановити фактичне місцезнаходження підприємства.

Як повідомляє програма "Наші гроші", ТОВ "Розвиток – 21 сторіччя" (керівник – Євген Скурський) перебуває на території вагонної частини 1 "ПЗЗ", де орендувало мийку, пральню та інші об’єкти, а також взяло в штат робітників, які раніше там працювали: таким чином, приватна фірма отримує прибуток, використовуючи потужності і робітників "ПЗЗ". За інформацією журналістів, спочатку "Розвиток – 21 століття" належало Леоніду Юрушеву та Павлу Лєбєдєву (останній був міністром оборони з грудня 2012 по лютий 2014 рр.). Поручителем тоді виступала фірма "Inter Car Group" – теж фірма Юрушева і Лєбєдєва. Пізніше поручителем стало ТОВ "Торговий дім Вітарт", близьке, як зазначають "Наші гроші", до екс-депутата від Партії регіонів Анатолія Близнюка та екс-Генпрокурора Віктора Пшонки. 
Центр протидії корупції з допомогою нардепа В.Чумака передав викладені факти до контролюючих органів. Прокурор міста Києва М.Герасимюк в листі до ЦПК повідомив, що 6 червня 2014 р. слідчим відділом лінійного відділу на станції Київ-Пасажирський УМВС України на ПЗЗ було відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки). Міністр інфраструктури України М.Бурбак у листі зазначив, що ревізія на ДТГО "Південно-Західна залізниця" виявила факти, що можуть свідчити про порушення в ході проведення торгів (зокрема допуск учасників, які не відповідають кваліфікаційним критеріям), і що у зв’язку з цим Гендиректор "Укрзалізниці" доручив розробити план поетапного розірвання укладених договорів. При цьому голова ДФІУ М.Гордієнко повідомив, що ревізія його відомства виявила лише неособисте виконання робіт ТОВ "Залізний кулак", замість якого послуги з опалення надало ТОВ "Суперщітка" (останнє, як з’ясувалося, не перебуває за місцем своєї реєстрації).

Повʼязані особи

Горілей
Сергій Васильович
  • голова комітету з конкурсних торгів, заступник з економічних питань начальника ДТГО "Південно-Західна залізниця"
  • Кількість справ: 2
Кривопішин
Олексій Мефодійович
  • начальник ДТГО "Південно-Західна залізниця"
  • Кількість справ: 3
Скурський
Євгеній Володимирович
  • керівник ТОВ "Розвиток – 21 сторіччя" (з 11 грудня 2012 р.)
  • Кількість справ: 1
Величко
Віталій Дмитрович
  • екс-засновник ТОВ "Мастер Клін", співзасновник ТОВ "Небесний світ"
  • Кількість справ: 1
Чередник
Любов Іванівна
  • голова наглядової ради ПАТ "Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті України"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

ЄДРПОУ 32425492
ЄДРПОУ 32771206