Адміністрація морпорту “Южний” розіграла тендер за завищеною ціною

5 листопада 2015 року Адміністрація морпорту “Южний” розіграла тендер на 133,69 млн грн, переможцем  якого стало ТОВ “Лігос УА”. Кубометр виконаних робіт оцінили аж в 283,23 грн. Як пишуть “Наші гроші”, це значно вище за середньоринкові ціни. Як приклад журналісти оприлюднили таблицю з останніми тендерами на днопоглиблювальні роботи:

Замовник/дата підряду Підрядник Загальна вартість, млн грн. Ціна за виїмку 1 куб., грн.
Порт “Южний”/ листопад 2015 року ТОВ “Лігос УА” 133,69 283
Адміністрація Одеського морпорту / жовтень 2014 ТОВ “Укрзв’язокгідробуд” 20,96 205
ДП “Адміністрація морських портів України” / серпень 2015 року ТОВ “Техморгідрострой Миколаїв” 290,31 132
“Дельта-лоцман” / листопад 2015 ДП “Укрводшлях” 30,49 102
“Адміністрація морських портів України” / січень 2014 ТОВ “Техморгідрострой Миколаїв” 57,87 58
“Адміністрація морських портів України” / листопад 2014 ПП “Інфлот-Данубіус Ейдженсі” 40,29 50
“Бердянський морський торговельний порт” / жовтень 2014 ТОВ “Техморгідрострой Миколаїв” 32,87 47

Як пишуть НГ, це майже у шість разів дорожче за корупційні часи Януковича.  Дешевші, але не набагато, пропозиції конкурентів “Лігос УА” були відхилені за надуманими причинами. Тим не менше, йдеться про неефективне використання коштів Адміністрацією морських портів України та її філії в Южному.

У 2014 році головою Адміністрації морпортів України, яка і контролює діяльність усіх портовиків, став Андрій Амелін. Амелін очолював ТОВ “Миколаївський цукровий завод”, чиїм засновником, поміж інших, є киянка Ірина Іванчук – дружина нардепа від “Народного фронту” Андрія Іванчука, одного з найвпливовіших друзів прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Команда Центру протидії корупції звернулась до Голови Державної фінансової інспекції Гаврилової Л.В. з вимогою перевірити найдорожчу закупівлю. Перший заступник Голови ДФІ Шкуропарт О.Г. листом від 13.01.2016 року повідомив, що проведеним аналізом отриманих від замовника документів, Держфінінспекція в Одеській області порушень не виявила.

З метою отримання інформації щодо проведених контрольних заходів у 2016 році в ДП “Адміністрація морських портів України”, звернулась до Державної фінансової інспекції та надали додаткову інформацію про можливі порушення. Перший заступник Голови ДФІ листом від 28.04.2016 року повідомив про результати контрольних заходів у ДП “Адміністрація морських портів України” щодо закупівлі послуг днопоглиблюваних робіт Бердянського, Маріупольського та інших портів. В результаті встановлено низку порушень. Зокрема документація конкурсних торгів замовника містила дискримінаційні умови. Крім того замовником не відхилено пропозиції учасників ПП “Інфлот-Данубіс Ейндженсі” та ТзОВ “Техморгідрострой Миколаїв” у зв’язку з невідповідністю кваліфікаційним критеріям та умовам документації конкурсних торгів. Також ПП “Інфлот-Данубіс Ейндженсі” для проведення робіт залучено два морських землесоса, які плавають під прапором Російської Федерації та приписані до портів цієї держави. Разом з тим ТзОВ “Техморгідрострой Миколаїв”  надано банківську гарантію банківської установи, яка перебуває в стадії ліквідації. Держфінінспекція за результатми встановлених порушень запропонувала ДП “Адміністрація морських портів України” утриматись від укладення договру з ТзОВ “Техморгідрострой Миколаїв”, проте пропозиції не було враховано та замовником укладено договір з даним учасником на суму 712 млн.грн. Про встановлені порушення органи ДФІ повідомили Кабінет Міністрів України, Міністерство фінансів України та Службу безпеки України.

Повʼязані особи

Широков
Максим Анатолійович
  • голова комітету з конкурсних торгів - начальник адміністрації морского порту "Южний"
  • Кількість справ: 1
Амелін
Андрій Миколайович
  • керівник ДП "Адміністрація морських портів України"
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

державне підприємство
ЄДРПОУ 38727770
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38673584