Депутати БПП планують звести житловий комплекс поруч з пам'яткою ЮНЕСКО

За інформацією журналістів програми "Схеми", навпроти дзвіниці Києво-Печерської лаври на території колишньої взуттєвої фабрики "Київ" планують звести багатоповерховий житловий комплекс.

Згідно з генеральним планом міста до 2020 року, ця територія призначена під промислове виробництво.

За генпланом Києва, територія взуттєвої фабрики – територія промисловості

Проект детального плану території ще не затверджений рішенням міської ради. Однак, як зазначається у протоколі засідання містобудівної ради, у Департаменті архітектури уже підтримали ідею "функціонального перетворення території колишніх промислових підприємств та розміщення на них житлово-громадської забудови".

При цьому моніторингова місія ЮНЕСКО, до спадщини якої належить територія Лаври, неодноразово звертала увагу на неприпустимість висотної забудови цієї території.

Керівник компанії-проектувальника "Проектні системи ЛТД" Андрій Мирогородський не знайшов часу для зустрічі зі "Схемами". У який спосіб Департамент містобудування та архітектури обрав саме "Проектні системи ЛТД" як розробника ДПТ, у відповіді на запит "Схемам" так і не пояснили. Там лише зазначили, що залучати небюджетні кошти для такої роботи дозволено, так само, як і приватні компанії.

Формально територія колишньої взуттєвої фабрики "Київ" — у комунальній власності. Але до 2027 року її орендує ТОВ "Підприємство "Київ". "Наші гроші", проаналізувавши структуру власності цієї фірми, виявили в ній компанії, пов'язані з Костянтином Григоришиним, Давидом Жванією та Олегом Гладковським. Зараз на території фабрики розташований офіс "Міжнародного інвестиційного банку", найбільшою часткою якого володіє Петро Порошенко. А також офіс фірми "Енергетичний стандарт (Україна)" російського бізнесмена Костянтина Григоришина.

Інвестором розробки детального плану території є благодійний фонд "Збереження національної архітектурної спадщини". Це засвідчує договір, укладений між Департаментом архітектури Києва, "Проектними системами ЛТД" та благодійним фондом. Його засновниками є екс-керівник Державного управління справами, а тепер заступник голови фракції партії "Блок Петра Порошенка" Сергій Березенко і його однопартієць Олександр Бригинець. Саме фонд оплачує розробку детального плану території та надає всі вихідні дані компанії Андрія Миргородського.

Повʼязані особи

Бригинець
Олександр Михайлович
  • співзасновник благодійного фонду "Збереження національної архітектурної спадщини"
  • Кількість справ: 1
Миргородський
Андрій Сергійович
  • засновник і бенефіціарний власник ТОВ "Проектні системи ЛТД"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 00308146
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33345473