Хомутиннік вивів гроші з банку-банкрута

Як повідомляє "Економічна правда", у 2014 році народному депутату Віталію Хомутинніку вдалося вивести депозит з Брокбізнесбанку перед самим крахом фінансової установи за допомогою низки сумнівних операцій. Так само вдалося вивести кошти і ЗНКІФ "Каскад-інвест", який належить Хомутинніку.

Допоміг йому, за інформацією журналістів, президент групи компаній "Біокон" Олександр Яворський.

У 2011-2012 роках фонд "Каскад-інвест" Хомутинніка придбав безготівкових дорогоцінних металів майже на 65 млн грн. Вийти з такої інвестиції компанія вирішила у лютому 2014 року, незадовго до банкрутства банку. За словами джерел ЕП, банк уже порушував нормативи валютної позиції і не мав реальної економічної можливості купувати цей метал. Проте для фонду "Каскад-інвест" він зробив виняток і придбав його на свій баланс.

"Каскад-інвест" направив виручені кошти на збільшення статутного капіталу ТОВ "Українська інвестиційна компанія", засновником якої є сам фонд. Далі "Українська інвестиційна компанія" направила ці кошти як поворотну фінансову допомогу ТОВ ХФК "Біокон", яке за допомогою цих коштів погасило свої кредити перед банком і стало боржником "Української інвестиційної компанії".

За словами джерела в банку, аналогічно було вчинено з частиною власного депозиту Хомутинніка, близько 20 млн дол. Кошти через "Українську інвестиційну компанію" пішли на згортання кредитного боргу однієї з компаній групи "Біокон".

Статутний капітал "Української інвестиційної компанії" в січні 2014 року становив близько 26 млн грн. Проте у 2014 році статутний капітал був збільшений мінімум до 157 млн грн. 16 червня 2014 року "Українська інвестиційна компанія" повідомила про зменшення статутного капіталу зі 157 млн грн до 91 млн грн, а в 2015 році її статутний капітал скоротився до 68 млн грн.

Повʼязані особи

Хомутиннік
Віталій Юрійович
  • народний депутат України VIII скликання, Співголова депутатської групи "Партія "Відродження"
  • Кількість справ: 13
Яворський
Олександр Едуардович
  • президент групи компаній "Біокон"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32484843
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 21672519