Держлікслужбу підозрюють у діях на користь бізнесу Гліба Загорія

 

За інформацією журналістів сайту "Наші гроші", Держлікслужба у лютому 2013 року тимчасово заборонила препарат "Мілдронат" (Литва, Словакія).

Як повідомила член правління "Центру протидії корупції" Олександра Устінова, препарат, що входив у десятку лікарських засобів, які найчастіше купуються українцями, раптом не пройшов перевірку. Виробники препарату втратили 20 млн євро інвестицій, а за кілька місяців до скандалу на українському ринку з’явився аналог "Мілдронату" виробництва "Дарниці". Експерт також нагадала, що раніше "такса" за перереєстрацію або GMP становила в середньому 200 000 євро. Так, наприклад, був заблокований на ринку і змушений його покинути німецький виробник натуральних препаратів компанія Heel. За результатами перевірки Держлікслужби, німецькі заводи не відповідали всім вимогам українського законодавства, а, отже, не могли продаватися в Україні.

Устінова також відзначила, що помічник народного депутата Гліба Загорія, власника фармацевтичної компанії "Дарниця", Михайло Жирнов – партнер по фармацевтичному бізнесу Олексія Соловйова, у 2013 році керівника Держлікслужби.

За даними журналістів, у Запоріжжі зареєстровано ТОВ "Исток-Плюс" (фірма, яка володіє мережею аптек та займається торгівлею сировиною для виробництва фармацевтичних препаратів), засновниками якого є Михайло Жирнов і батько колишнього голови Держлікслужби Станіслав Соловйов.

 

Повʼязані особи

Жирнов
Михайло Михайлович
  • помічник народного депутата Гліба Загорія, співвласник ТОВ "Исток-плюс"
  • Кількість справ: 1
Загорій
Гліб Володимирович
  • народний депутат VIII скликання, власник ПрАТ "Фармацевтична фірма "Дарниця"
  • Кількість справ: 3
Соловйов
Станіслав Михайлович
  • батько Олексія Соловйова, співвласник ТОВ "Исток-плюс"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

орган державної влади
ЄДРПОУ 37769480