НАБУ і ГПУ оголосили підозру депутату Одеської облради Бабенку за спробу дати хабар по "справі Труханова"

Центру протидії корупції(ЦПК) стало відомо, що одеські чиновники придбали приміщення для мерії  у  ТОВ «Девелопмент еліт» за 185 млн грн, що  у  17 разів дорожче від початкової вартості приміщення. Після звернення юристів ЦПК до НАБУ агенти розпочали розслідування про можливе заволодіння посадовцями Одеської міськради коштами місцевого бюджету за попередньою змовою групою осіб., повідомляє Укр. ав.

На теперішній час, Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальне провадження №52016000000000411 від 02.11.2016 року. За наслідками досудового розслідування, на майно ТОВ «Девелопмент еліт» було накладено арешт Ухвалою слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва. Але попри це, розповідають місцеві ЗМІ, у придбаному мерією будинку тривають ремонтні роботи, а охороняє приміщення муніципальна охорона. 23 жовтня 2017 року НАБУ провело обшуки за місцем роботи і проживання міського голови Одеси Геннадія Труханова. Як повідомляє “Українська правда”, правоохоронці цікавляться діяльністю мера в межах одразу трьох кримінальних проваджень про мільйонні зловживання, одне з яких стосується придбання заводу “Краян”.

В січні 2018 року НАБУ та ГПУ оголосили підозру депутату Одеської облради Олегу Анатолійовичу Бабенку, який намагався дати хабар в 500 000 доларів за зняття арешту з фірми ТОВ «Девелопмент еліт», якій перерахували 185 млн грн за приміщення.

У Малиновському райсуді м. Одеса на засіданнях 14.11.2018, 23.11.2018, 13.12.2018 і 22.12.2018 прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зачитали у повному обсязі обвинувальний акт стосовно Одеського міського голови Геннадія Труханова, його заступника Павла Вугельмана, голови постійної комісії Одеської міськради з питань комунальної власності Василя Шкрабая, директора Департаменту комунальної власності Одеської міськради Олексія Спектора, заступника директора Департаменту комунальної власності Одеської міськради Володимира Радіонова, представника британської компанії «Valton Group LP» Ігоря Кравченка, директора ТОВ «Девелопмент Еліт» Петра Загодіренка і суб’єкта оціночної діяльності Галини Богданової.

З огляду на вищезазначене дії осіб свідчать про можливе  зловживання владою  або службовим становием., передбачене ст. 364 КК України , а  також Відповідно до ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою - караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

 

Повʼязані особи

Шкрябай
Василь Вячеславович
  • голова постійної комісії Одеської міськради з питань комунальної власності
  • Кількість справ: 2
Радіонов
Володимир Миколайович
  • заступник директора Департаменту комунальної власності Одеської міськради
  • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 40775687