Павелко, Дзензерський та Вілкул можливо причетні до афери з неповернення кредиту державному «Родовід банку»

Журналісти Наших грошей дізналися про те, як оточення народних депутатів збагатилося на видачі кредиту державним банком України. За даними матеріалів досудового розслідування щодо розкрадання банку "Родовід Банк", видачі кредиту сприяв колишній регіонал Олександр Шепелєв, якого називали неофіційним «куратором». 

 Комерційна фірма «Індастріал Білдінг Компані» взяла 212 млн. грн кредиту  в державному банка  «Родовід»  (курс був 8:1) і за ці гроші купила в Дніпрі культурно-розважальний комплекс «Опера», який належав народному депутату Андрію Павелко.  Заставою по кредиту стали будівля комплексу і ще акції ВАТ, власником якого був той самий Павелко. Гроші Комерційна фірма банку не повернула і державний банк звернувся з позовом до суду. 

Господарським судом Дніпропетровської області визнано ТОВ «Індастріал Білдінг Компані» банкрутом. Хоча у "Родоводу" вже була на руках ухвала суду про стягнення боргу, а якщо точніше – приміщень «Опери», чомусь постанова про визнання банкрутом не оскаржувалась, а почався продаж "Опери" на аукціоні. 

З третього аукціону "Опера" була продана за 24,34 млн грн, хоча її стартова ціна складала 346,58 млн грн . Переможець – ТОВ «Укрсаб». Бенефіціарами виявилися близькі люди до народного депутата Олександра Вілкула, за інформацією Наших грошей. Після ліквідації у листопаді 2017 року ТОВ «Індастріал Білдінг Компані» його заборгованість перед «Родоводом» залишилась у розмірі 321,92 млн грн. (набігли ще штрафи і проценти), яку так нікто і не повернув.

ТОВ "Індастріал білдінг Компані" пов'язане з родиною народного депутата Дзензерського.

Харків’янин Андрій Шумілов – колишній співзасновник «Укрсабу» (нинішній власник комплексу «Опера»), який тісно пов’язаний з народним депутатом Олександром Вілкулом. Зокрема, у 2016 році Шумілов разом з тещею Вілкула Марією Кондратюк заснували ТОВ «Логістична інвестиційна компанія», пізніше стали засновниками ТОВ «1520».

Повʼязані особи

Вілкул
Олександр Юрійович
  • народний депутат України VIII скликання, кандидат на пост Президента України 2019 року від партії "Опозиційний блок"
  • Кількість справ: 6
Павелко
Андрій Васильович
  • народний депутат України VIII скликання, ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Голова Комітету Верховної Ради України з питань бюджету
  • Кількість справ: 6
Дзензерський
Денис Вікторович
  • народний депутат України VIII скликання, Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ", Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності
  • Кількість справ: 4
Шепелєв
Олександр Олександрович
  • народний депутат України V та VI скликань, колишній член фракції «Блок Юлії Тимошенко» (2007—2010), колишній член фракції Партія Регіонів (2010—2011), колишній член Комітету з питань фінансів і банк. діяльності
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34885920
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34392058