ДСНС Авакова замовила депутату Ляшка пожежних машин із китайськими двигунами на 601 мільйон

Державна служба України з надзвичайних ситуації 16 травня 2018 року за результатами тендеру замовила ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина», яка належить оточенню Олега Ляшка, пожежно-рятувальних автомобілів на 600,54 млн грн. 

Ціна угоди на 0,05% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 600,84 млн грн. Єдиним конкурентом було ПрАТ «Автотранспортник» Валентина Затхея, причому ніхто не знижував ціну під час аукціону, повідомили журналісти Bihus.info.

За інформацією журналістського розслідування програми "Наші гроші з Денисом Бігусом",   раніше, "Пожмашина" намагалась через суд позбавитися штрафів за невиконання контракту на 370 мільйонів.  «ПК «Пожмашина» зареєстрована у Прилуках Чернігівської області на кіпрську компанію «Ідехус лімітед». Бенефіціаром вказано директора «Пожмашини» члена «Радикальної партії» Олега Борща. Але реальним власником підприємства ЗМІ називають товариша та кума Борща – Олега Авер’янова, який очолює Чернігівський осередок «Радикальної партії». В 2015 році Авер’янов займав посаду голови ДСНС, але покинув її після скандалу з закупівлею пожежних машин на 92 млн грн.

В кінці 2015 року фракція «Радикальної партії» Олега Ляшка відмовлялась голосувати за «корупційний бюджет», аж доки до нього не включили 400 мільйонів на закупівлю пожежної техніки, які потім отримала «Пожмашина». Про це йдеться в сюжеті Надії Бурдєй "Рятівник Ляшко".

Нагадаємо, що відповідно до ст.  369-2 Кримінального кодексу України прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди - караються штрафом від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Повʼязані особи

Аверʼянов
Олег Вʼячеславович
  • фактичний співвласник ТОВ «Промстройінновація», депутат Чернігівської обласної ради
  • Кількість справ: 4
Борщ
Олег Борисович
  • керівник ТОВ "ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ "ПОЖМАШИНА" з 2015 року, член «Радикальної партії», очолює Чернігівський осередок «Радикальної партії», колишній голова Державної служби з надзвичайних ситуацій 2015 р.
  • Кількість справ: 1
Ляшко
Олег Валерійович
  • народний депутат України VIII скликання, кандидат на пост Президента України, керівник політичної партії "Радикальна партія Олега Ляшка"
  • Кількість справ: 14

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33742637