Прокурорський син народного депутата, який входив до групи "Відродження" Ничипоренко розслідував справу співголови фракції батька у парламенті

Журналісти програми схеми, у випуску "Батьків прокурор. Підряд Ничипоренків", дізналися, що, син  народного депутата В. Ничипоренка, який раніше входив до  групи "Відродження" розслідував справу співголови фракції батька у парламенті  - Хомутинника і згодом не пам’ятає, чи дійшла справа до суду. Окрім цього,журналісти зазначили, що  В. Ничипоренко та його фракція дала вирішальні голоси за генпрокурора, а новообраний керманич прокуратури перепризначає сина депутата на впливову посаду у головному слідчому управлінні Генеральної прокуратури.

Після того, як у 2015 році журналісти сфотографували листування народного депутата Віталія Хомутинніка з тодішнім головою Одеської ОДА Ігорем Палицею, у якій депутат детально розповідав про ймовірні махінації на митниці, розписуючи суми, які нібито заробляє на «відкатах» експедитор та скільки йде працівникам митниці , Київська прокуратура відкрила кримінальне провадження, прокурором у якому став саме Олексій Ничипоренко, син народного депутата Валентина Ничипоренко.

З початку розслідування минуло півтора року. Що сталося зі справою, прокурор Ничипоренко сьогодні не пам’ятає:

«Ну однозначно, я дуже сумніваюся, що воно було передане до суду. Найімовірніше, воно закрите вже. Однак я точно цього не знаю. Я не пам’ятаю цього, чесно. Здається, коли я йшов із прокуратури міста Києва, воно ще перебувало у провадженні. При мені, здається, його не закривали. Хоча, можливо, закривали».

3 червня 2016 року на сайті Генеральної прокуратури з’явилась інформація про те, що Олексія Ничипоренка призначено начальником першого слідчого відділу управління з розслідування злочинів, вчинених працівниками органів, які ведуть боротьбу зі злочинністю, Головного слідчого управління.

 Майже місяць до того батько Олексія Ничипоренка Валентин Ничипоренко, як і усі депутати групи «Відродження», проголосував за призначення Юрія Луценка генеральним прокурором. Як виявили журналісти, Ничипоренко раніше звільняли з посади начальника відділу через рестуктуризацію, а тепер поновили на посаді.

Повʼязані особи

Ничипоренко
Олексій Валентинович
  • начальник першого слідчого відділу управління з розслідування злочинів, вчинених працівниками органів, які ведуть боротьбу зі злочинністю, Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України
  • Кількість справ: 1
Хомутиннік
Віталій Юрійович
  • народний депутат України VIII скликання, Співголова депутатської групи "Партія "Відродження"
  • Кількість справ: 13