Суднобудівна фірма, пов'язана з Новинським, брала участь у антиконконкурентних узгоджених діях на державних тендерах

За інформацією видавництва "Наші гроші", стало відомо про те, що Антимонопольний комітет України у 2017 році визнав  порушення законодавства про захист економічної конкуренції під час проведення державного тендеру, а саме щодо узгоджених антиконкурентних дій суднобудіних компаній.

 Цими компаніями є  «Южная Судоремонтная Компания» («ЮСК») та «Смарт-Мерітайм Груп» («СМГ»), яка через ТОВ «Смарт-Мерітайм Актив» належить народному депутату Вадиму Новинському (фракція «Опозиційний блок»), що брали участь на п’яти аукціонах державної "Стивідорна компанія “Ольвія”" загальною очікуваною вартістю 20 млн грн. За результатами дослідження градусу конкуренції на тендерах, Комітет виписав компаніям штрафів по 340 тис. гривень.

Дії АМКУ були оскаржені в суді, першої інстанції, який своїм рішення підтримав позов ТОВ «Южная Судоремонтная Компания» до АМКУ, однак Одеський апеляційний суд скасував рішення першої інстанції і визнав дії ТОВ  "Южная Судоремонтная Компания» («ЮСК») та «Смарт-Мерітайм Груп» («СМГ») антиконкурентними, а рішення АМКУ законним.

Відповідно до рішення суду від 30 липня 2018 року: "Враховуючи тривалу співпрацю позивача та третьої особи, наявність господарських відносин між ними в період до, під час та після проведення торгів, залучення «ЮСК» у якості субпідрядника «СМГ» до виконання договору закупівлі, свідчить про намір вказаних суб’єктів в результаті узгодження своїх дій отримати взаємну вигоду незалежно від результату процедури закупівлі".

Миколаївське ТОВ «Южная Судоремонтная Компания» зареєстроване на Сергія Бурковеця та Євгена Сімченка. Фірма прописана у квартирі, що належить Бурковецю. Херсонське ТОВ «Смарт-Мерітайм Груп» через ТОВ «Смарт-Мерітайм Актив» належить народному депутату Вадиму Новинському.

 

 

 

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 36336744
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38622702