Крючков отримав контроль над "Харківобленерго" для виведення мільйонів гривень, ймовірно, завдяки впливу нардепів Кононенка та Котвіцького

Журналісти програми  «Схеми: корупція в деталях» у своєму сюжеті "«П. дав добро»: як друг президента Кононенко заробляв на аферах в енергетиці", дізналися, що бізнесмен Дмитро Крючков та його соратники отримали впив на керівництво "Харківобленерго", ймовірно, заручившись підтримкою влади. Справи, які обговорювали в телефонній розмові Крючков і Котвіцький схоже, стосувалися зміни керівництва «Харківобленерго» на підконтрольне. Адже через день після тієї розмови наглядова рада енергокомпанії призначає нового виконуючого обов’язки керівника – Володимира Яворського.

Так, "Схеми" дослідили розмови між Крючковим та Ігорем Котвіцьким і прийшли до висновку, що, ймовірно бізнесмен заручається підтримкою очільника Харківщині та запевняє: ситуація щодо «Харківобленерго» під контролем на рівні президента Порошенка.​Згаданий у розмові очільник Харківщини – Ігор Райнін – це також наближена до Порошенка особа. Уже після свого господарювання на Харківщині він очолить його президентську адміністрацію.

Крючков: Ігоре Батьковичу, вітання.

Котвіцький: Привіт-привіт. Дивись, я саме сиджу зараз із губернатором. Ти мені скажи – як би, чи є розуміння, щодо пакету документів є розуміння? Ти мені скажи.

Крючков: Сто відсотків буде документ завтра.

 

 

Котвіцький: Питання – хто буде контактувати з губернатором?

Крючков: Я особисто.

Котвіцький: Ти будеш контактувати?

Крючков: Я особисто.

Котвіцький: Я зараз дам твій телефон тоді, добре? Твій телефон дам. І тобі зараз спитаю в губернатора дозвіл, щоб він телефон дав свій – і скину тобі його телефон.

Крючков: І ще важлива інформація.

Котвіцький: Так.

Крючков: У п’ятницю вночі були у «П».У «П».

Котвіцький: Так-так.

Крючков: Дав добро. Особисто.

Котвіцький: Ну чудово. Це як би тільки полегшить нам ситуацію і розуміння.

Крючков: Все, і контактна особа буде Ігор Кононенко.

Котвіцький: А все. Все я зрозумів.

Крючков: Губернатор знає.

Котвіцький: Все, він знає – це добре. Він знає його добре. Чудово. Тобто, Діма, ми зараз тоді в одному руслі говоримо. Тоді розуміння буде.

У 2015-му основними власниками «Харківобленерго» були Фонд держмайна та кіпрська фірма із бізнес-групи Григоришина. Однак, журналісти вважають, що для контролю за обленерго Крючков і його соратники брати Суркіси, ймовірно, прагнули поставити на підприємство лояльний до себе менеджмент – так само, як в Запоріжжі та Черкасах. Навесні того ж таки 2015 року їм це вдається – схоже, використовуючи адмінресурс. 

За інформацією журналістів "Схем", напередодні того, як мав був відбутися 19 травня 2015 року  х'їзд акціонерів "Харківобленерго", Крючков дзвонить помічнику Кононенка Василю Лісовому і просить терміново сконтактувати із соратником Порошенка щодо ситуації зі зборами акціонерів у Харкові. ​Уже за годину Крючков зідзвонюється з очільником «Харківобленерго» Володимиром Яворським, коли той саме заходить до приймальні радника голови Харківської облдержадміністрації Сергія Стороженка. ​Пізніше, ​Крючков просить Стороженка зробити так, аби нікого не пускали на місце проведення зборів – тобто, застосувати адмінресурс.

Випуски теленовин за 19 травня 2015 року підтверджують – збориакціонерів "Харківобеленерно" було зірвано. Наглядова рада не змінилась, а креатура Крючкова залишилась у керма «Харківобленерго». А вже у червні 2015 го  соратник президента Ігор Кононенко тримає з Крючковим прямий зв’язок, дає настанови щодо фінансових операцій і просить відзвітуватись перед Дмитром Вовком – їхнім з Порошенком ставлеником у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

У квітні 2018-го у Німеччині затримали екс-депутата та бізнесмена Дмитра Крючкова за запитом українських правоохоронців. ​Детективи НАБУ й антикорупційні прокурори підозрюють його у розкраданні коштів «Запоріжжяобленерго», понад 60 відсотків акцій якого належать державі. Маловідоме прізвище Крючкова фігурує й в інших розслідуваннях правоохоронців. А втрати держави оцінюються у мільярди гривень.

 

 

Повʼязані особи

Котвіцький
Ігор Олександрович
  • Верховна Рада 8, НАРОДНИЙ ФРОНТ, колишній засновник ОК «ЖБК «Орбіта-сервіс»
  • Кількість справ: 7
Райнін
Ігор Львович
  • 02.2015 - 08.2016 голова Харківської обласної державної адміністрації, м. Харків;Глава Адміністрації Президента України з 31.08.2016 р.,
  • Кількість справ: 1
Вовк
Дмитро Володимирович
  • екс- голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з 2015 до 2018 року.
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

Акціонерне товариство
ЄДРПОУ 00131954