Фірма, пов'язана з народим депутатом Супруненком та його братом зробили у культурній пам’ятці на Хрещатику заклад громадського харчування

У 2014 р. Державна архітектурна будівельна інспекція в Києві позапланово перевірила дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності ТОВ «Пропріо-рітейл» на вул. Хрещатик, 48. ДАБІ було встановилено, що будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення з 1998 року. При цьому, проект перепланування передбачає архітектурні, конструктивні, технічні та технологічні рішення, що за своїм змістом є реконструкцією, а не ремонтом, будівельні роботи проводяться без одержання належним чином розробленої проектної документації, стало відомо з видавництва "Наших грошей" з посиланням на першоджерело "Киев Власть".

На підставі вищезазначеної перевірки, ДАБІ видала припис про призупинення підготовчих і будівельних робіт, які не відповідають законодавству і будівельним нормам. «Пропріо-рітейл» та «Прометей-сяйво» звернулися до суду з позовом, аби визнати протиправним і скасувати рішення ДАБІ.

У суді позивачі стверджували, що правильно визначили категорію складності об’єкта будівництва (III категорія). У ДАБІ наполягали на тому, що будівля на вул. Хрещатик, 48, є об’єктом культурної спадщини, внаслідок чого будь-якому будівництву повинна бути присвоєна категорія складності не нижче IV, що є підставою для отримання дозволу на виконання будівельних робіт. 

Суд визнав, що вся проектна документація з ремонту відповідає чинному законодавству і складена без порушень. Тому 16 липня 2018 року суддя Євгеній Аблов задовольнив позови приватних фірм і скасував припис і низку інших рішень ДАБІ. Однак, Видання звернуло увагу, що статус об’єкту культурної спадщини Києва будівлі на Хрещатику, 48 надано розпорядженням КМДА від 1998 р. Будівля визначена як прибутковий будинок кінця XIX ст.

Засновниками ТОВ «Пропріо-рітейл» є ТОВ «Палладіс», ТОВ «Юридичний центр «Еквітас», бенефіціари – В’ячеслав Супруненко і Олександр Супруненко. В’ячеслав – екс-зять екс-мера Києва Леоніда Черновецького, Олександр – нардеп з групи «Воля народу». На момент розгляду сулової справи, засновниками ТОВ «Прометей-сяйво» були Тетяна Балясна і Олександр Коваль, керівник Верна Ольга Василівна. Станом на 2019 рік, керівником є Декнега Катерина.

За інформацією журналістів Киев Власть, Департаментом земельних ресурсів КМДА з 8 вересня 2014 року по 2 липня 2018 року керував Олексій Поліщук. З 27 липня 2018 року цю посаду зайняв Петро Оленич. Посада директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА з 1 листопада 2016 року обіймає Олександр Свистунов. За всі питання будівництва в столиці з 28 січня 2016 року відповідає заступник голови КМДА Олександр Спасибко.

Повʼязані особи

Свистунов
Олександр Вікторович
  • директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА з 2016 року
  • Кількість справ: 2
Супруненко
Олександр Іванович
  • народний депутат України VIII скликання, член парламенської групи "Воля народу"
  • Кількість справ: 6
Супруненко
Вячеслав Іванович
  • екс-депутат Київської міської ради, співзасновник ТОВ «Пропріо-рітейл», брат народного депутата України Супруненка Олександра Івановича
  • Кількість справ: 4

Повʼязані юридичні особи

Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32706865
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34880942
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 32706856