Через рахунки підприємст у банку Івана Фурсіна відбулась легалізація коштів Держінвестпроекту Касьяківим

За інформацією журналістів  видавництва "Наші гроші", У 2012-2013 рр. Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами через підконтрольне ДП «Державна інвестиційна компанія» надало ряд позик, здійснило інвестиції та поповнення статутного капіталу деяких компаній, метою яких було привласнення державних коштів та коштів, інвестованих Китайською Народною Республікою, в загальній сумі близько 2 млрд.грн..  

У 2015 році слідством оприлюднені дані про відмивання грошей через ТОВ «Боржава Резорт», яке отримало 165 млн грн.  державної позики і «ТД «Борисфен», яке отримало 94,2 млн грн. У судах з’ясувалось, що ці кредити «не мають реального забезпечення, що призводить до високого ризику невиконання позичальником зобов’язань».

Слідчі повідомили, що легалізація коштів відбувалася через рахунки понад 30 підприємств (список з засновниками), які  були відкриті у Київській філії ПАТ «Місто Банк» (пров. Несторівський, 6 літ.А). Засновниками чи безпосередніми керівниками цих фірм значились особи, підконтрольні Держінвестпроекту. Крім того, слідство підозрює у вчиненні злочину і працівників філії АТ «Місто Банк», де в середині червня цього року слідчі провели обшук. Власником «Місто Банку» є Іван Фурсін, бізнес-партнер тодішнього голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна.

 У подальшому з метою привласнення і відмивання коштів ТД «Борисфен» перерахувало $9,77 млн компанії «Korsk Enterprises LTD» (Кіпр) за придбання українських фірм ТОВ «Аква Інвест Груп» і ТОВ «Джерела Поділля».Кіпрська компанія «Korsk Enterprises LTD» перерахувала отримані кошти ще іншим компаніям – «Yonkers Marketing LTD» (Кіпр) та «Barrons Limited» (юрисдикція невідома).

В свою чергу, «Боржава Резорт» заплатило $5 млн кіпрській компанії «Septemero Holdings Limited» за придбання частки у ТОВ «Профіт Консалтинг Груп», а далі ці гроші перераховано фізособі і ТОВ «Грінфілд Альянс», які були засновниками «Профіт Консалтинг Груп».

Засновниками «Грінфілд альянсу», на сьогодні ТОВ "ТРЕНДКОМПЛЕКС".  були двоюрідний брат Каськіва Олександр Матковський та замоголови Держінвстпроекту Сергій Шут, якого називали особистим бухгалтером Каськіва. 21 серпня 2015  року  ГПУ повідомила про арешт Владислава Каськіва - Голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами.

Щоб з’ясувати кінцевого отримувача коштів, слідчий Нацполіції хотів отримати доступ до інформації про банківські рахунки компаній «Agrama Investments Limited» (Кіпр), «Levidi Ventures Limited» (Кіпр), «Macnamara Holdings S.A.» (Віргінські острови) та «Lerden Industry Inc.» (Віргінські острови).

Власником «Levidi Ventures Limited» (Кіпр) є Іван Фурсін. Це видно зі структури власності «Місто Банку», що опри оприлюднена на сайті банку.

Однак суд у клопотанні відмовив, оскільки вирішив, що це кримінальне провадження має розслідуватися Національним антикорупційним бюро.

Повʼязані особи

Матковський
Олександр Анатолійович
  • двоюрідний брат Каськіва Владислава Володимировича, співзасновник ТОВ «Грінфілд Альянс»
  • Кількість справ: 1
Фурсін
Іван Геннадійович
  • народний депутат України VIII скликання, Голова підкомітету з питань банківської діяльності, взаємодії з Національним банком України, фінансового моніторингу, запобігання легалізації та відмиванню незаконних доходів Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, Член депутатської групи "Воля народу"
  • Кількість справ: 17

Повʼязані юридичні особи

публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 20966466
ЄДРПОУ 23734466
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33400958