ЕКС-ПОМІЧНИК НАРДЕПА ФУРСІНА ЗАЦІКАВИВСЯ ВІТРИЛЬНИМ СПОРТОМ І ПРИВАТИЗУВАВ МАЙНО ЗАВОДУ

Від початку 2000-х років завод "Маяк", що входить до концерну "Укроборонпром" надавав будівлі в користування дитячій школі вітрильного спорту «Маяк». Ця школа — єдина в Києві, де дітей навчають, зокрема, веслувальному слалому. Серед її засновників є дві громадські організації, які створив екс-помічник депутата, члена фракції «Воля народу» Івана Фурсіна. Щоправда, до вітрильного спорту він має опосередковане відношення. Нещодавно школа, ймовірно, незаконно приватизувала приміщення заводу в понад 460 квадратів, повідомляє Мар'яна Мотрунич, журналіст програми "Слідство. Інфо".

Незмінним очільником заводу "Маяк" майже 20 останніх років був Олександр Перегудов. За цей час «Маяк» неодноразово втрачав площі, які мав на своєму балансі. Невістка колишнього гендиректора Марія Перегудова через низку компаній стала власницеюнерухомості підприємства. Так, аудитори 2017 року перевіряли  майно заводу й виявили, що 460 кв приміщення заводу не перебувало на балансі заводу щонайменше з 2014 року.   

2010 року завод "Маяк" та школа вітрильного спорту «Маяк» уклали договір про оренду цих споруд на 5 років. Після закінчення дії договорів жоден із них не продовжувався.А восени 2017 року школа «Маяк» приватизувала нерухомість заводу на березі Дніпра. На заводі «Маяк»  заявили, що від нерухомості на Оболоні ніколи не відмовлявся.

На час приватизації нерухомості заводу спортивна школа «Маяк» складалася з трьох інших організацій — київського міського фізкультурно-спортивного товариства «Україна» та двох «вітрильних» громадських організацій — «Товариства спортсменів-ветеранів вітрильного спорту» й «Товариства сприяння розвитку вітрильного спорту». Дві останні 2007 року співзаснувала людина на ім’я Микола Косенко. Косенко також був помічником Фурсіна в минулому скликанні Верховної Ради, та, за словами нардепа, працював з ним й у 2016 році.  Обидва «товариства» створили в один день, обидва — прописані за однією адресою та мають відкриті рахунки в київській філії «Місто Банк». Банком володіє народний депутат з групи «Воля народу» Іван Фурсін. У «Місто Банку» з 2000-х років працював і Микола Косенко. 

 

Повʼязані особи

Фурсін
Іван Геннадійович
  • народний депутат України VIII скликання, Голова підкомітету з питань банківської діяльності, взаємодії з Національним банком України, фінансового моніторингу, запобігання легалізації та відмиванню незаконних доходів Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, Член депутатської групи "Воля народу"
  • Кількість справ: 17
Косенко
Микола Костянтинович
  • співзасновник ГО "ТСРВС" та співзасновник і керівник ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТОВАРИСТВО СПОРТСМЕНІВ-ВЕТЕРАНІВ ВІТРИЛЬНОГО СПОРТУ" екс-помічник народного депутата України Івана Геннадійовича Фурсіна
  • Кількість справ: 1
Клімов
Володимир Миколайович
  • керівник комплексної дитячо-юнацької школи вітрильного спорту «Маяк» (26200127)
  • Кількість справ: 1
Перегудова
Марія 
  • Невістка колишнього гендиректора АТ "Завод "Маяк"" Перегудова Олександра Миколайовича
  • Кількість справ: 1
Білий
Дмитро Олександрович
  • співзасновник Громадської організації "ТОВАРИСТВО СПОРТСМЕНІВ-ВЕТЕРАНІВ ВІТРИЛЬНОГО СПОРТУ"
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

Акціонерне товариство
ЄДРПОУ 14307423
публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 20966466