Рейдери намагалися захопити соєвий завод у Новій Каховці

У 2012-2013 році завод ТОВ "Каховка Пром-Агро" був незаконно виведено з власності фірми Dancroft holdings limited, на користь кількох компаній, а саме банку "Надра", у якому брав кредит і КУА "Промислові інвестиції", після чого до "Місто Банку" і виведено в офшори. Після довгої судової тяганини і відсторонення від влади Януковича, в 2015 - 2016 рр Dancroft holdings limited вдалося домогтися ряду судових рішень, які підтвердили незаконність передачі заводу цим компаніям. Президентом банку "Надра" на той час був Іван Фурсін - народний депутат Укаїни, а фактичним власником Дмитрій Фірташ.  Про це повідомляють журналісти у програми "Секретні матеріали".

Завод ТОВ "Каховка Пром-Агро" повернуто законним власникам, однак доведено до банкрутства. У вересні 2017 суд прийняв рішення про початок процедури санації "Каховка Пром-Агро". Призначили арбітражного керуючого. Окрім цього, Генеральна прокуратура розгялядає кримінальну справу за фактами незаконної реєстрації приватними нотаріусами права власності на завод за "Місто Банк", власником істотної частки якого є Іван Фурсін. Після переводу підприємства "Місто Банку", той переоформлює їх на офшорні фірми і створюється нове підприємство ТОВ "Каховка протеїн агро"

Однак, 31 січня 2018 року на соєвому заводі в Новій Каховці Херсонської областівідбулася спроба рейдерського захоплення із застосуванням вогнепальної зброї, є постраждалі. "Секретні матеріали" серед осіб, які причетні до подій 31 січня є помічник-консультант народного депутата Івана Фурсіна - Мельник Микола Андрійович. 

 

Повʼязані особи

Мельник
Микола Андрійович
  • помічник народного депутатf України VIII скликання Івана Фурсіна
  • Кількість справ: 1
Фурсін
Іван Геннадійович
  • народний депутат України VIII скликання, Голова підкомітету з питань банківської діяльності, взаємодії з Національним банком України, фінансового моніторингу, запобігання легалізації та відмиванню незаконних доходів Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, Член депутатської групи "Воля народу"
  • Кількість справ: 17
Кізленко
Вадим Андрійович
  • екс-керівник ТОВ "Каховка Пром-Агро" з 2012 року
  • Кількість справ: 1
Зінков
Дмитро Володимирович
  • керівник ПАТ "Комерційний банк "Надра" (20025456) з 2012 по 2015 роки
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 20025456
публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 20966466
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33867229
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 37535022
Товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 33640219