ДБР розслідує справу чому ПАТ "Місто банк" Івана Фурсіна НБУ не віднесло у категорію неплатоспроможних

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура почала розслідування проти посадових осіб Нацбанку через можливе зловживання в інтересах банку "Місто Банк" нардепа Івана Фурсіна, повідомляє кидавництво Znay.UA.

 За інформацією журналістів, аява про можливі правопорушення чиновників НБУ надійшла від ТОВ "Каховка Пром-Агро". 27 листопада ці факти внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Чиновники, ймовірно, зловживали службовим становищем з метою не відносити ПАТ "Місто банк" в категорію неплатоспроможних. У листі САП, що є в розпорядженні видання, сказано, що такі дії можуть призвести "до заподіяння матеріальних збитків мінімум на суму 835 521 тис грн (сума коштів - фізичних осіб на рахунках банку за станом на 01.09.2018)".

Згідно з наведеними даними, це кримінальне провадження розслідує НАБУ по ст. 364 Кримінального кодексу ( "Зловживання владою або службовим становищем"). За даними НБУ, нардеп Фурсін контролює 97,18% акцій "Місто Банку". Також він (разом з Юлією Льовочкіною) є співвласником банку "Кліринговий дім".

Повʼязані особи

Фурсін
Іван Геннадійович
  • народний депутат України VIII скликання, Голова підкомітету з питань банківської діяльності, взаємодії з Національним банком України, фінансового моніторингу, запобігання легалізації та відмиванню незаконних доходів Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, Член депутатської групи "Воля народу"
  • Кількість справ: 17

Повʼязані юридичні особи

орган державної влади
ЄДРПОУ 00032106
публічне акціонерне товариство
ЄДРПОУ 20966466