Віталій Хомутиннік збудував маєток у Конча-Заспі шляхом самозахвату землі

За інформацією журналістів  Громадська організація «Всеукраїнське Об'єднання «Автомайдан» та програми "Центр розслідувань України"   маєток Хомутинників на березі Дніпра охоплює більш ніж 38 соток, хоча у період дерибану землі  2007 року родина отримали лише 12 соток, лише на ту земельну ділянку, яка розташована до захисної дамби Конча-Заспи. Решту 2/3 території свого маєтку Хомутинніки отримали завдяки самозахвату землі. І це при тому, що ці 2/3 території розташовані просто на захисній дамбі, вже не кажучи про те, що відстань від будинків, які зведені на цій ділянці, до берегової лінії Дніпра менше встановлених законодавством 100м, повідомляють розслідувачі.

Дорогу ж загального користування, яка розташована вздовж всієї дамби, сімейство Хомутинників просто нахабно перекрило парканом, що унеможливлює доступ до водойми. Окрім цього,  дитячий клуб "Іскра" організовує літній табір "Робінзон" Ольжиному острові, якраз навпроти маєтку депутата. Дістатися ж острову завжди було непростою справою для дітей, а тепер ще й Хомутинніки і Ко перекрили парканами з колючим дротом (!) місце, звідки діти завжди переправлялися на острів.

Належать ці дві земельні ділянки ТОВ "БАШТА-2", акціонером якого в 2014-му році і був Віталій Хомутиннік. 

Щоправда, після того, як у 2015-му році Генеральною прокуратурою було відкрито кримінальне провадження за фактом незаконного заволодіння даними природно-заповідними землями, інформація про внески до статутного капіталу ТОВ "БАШТА-2" з декларації за 2015-й рік Віталія Юрійовича зникла. У той же час родина Хомутинників продовжує користуватися даними ділянками, принаймні батько Віталія Юрійовича - Юрій Хомутиннік, свідчать журналісти та активісти.

Повʼязані особи

Хомутиннік
Віталій Юрійович
  • народний депутат України VIII скликання, Співголова депутатської групи "Партія "Відродження"
  • Кількість справ: 13
Хомутиннік
Юрій Володимирович
  • батько народного дептата України VIII скликання Хомутинніка Віталія Юрійовича
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи

орган місцевого самоврядування
ЄДРПОУ 22883141
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 39092916