Київщина: Хто з чиновників ОДА відповість за халтурний ремонт райлікарні?

Фото: Київщина: Хто з чиновників ОДА відповість за халтурний ремонт райлікарні?

Інспектувати ремонт Димерської райлікарні головний лікар Вишгородської центральної райлікарні Клюзко приїхав на Porsche Panamera. Прокурора Чібісова зацікавила автівка медика. Декларація Клюзка геть порожня. 

Це виявив рух ЧЕСНО. Лікар звинувачує систему е-декларування. Клюзко твердить, що на халтурний ремонт лікарні саме він звернув увагу обласних очільників. За ремонт відповідають саме вони. Очолює ОДА Горган, який і приїхав інспектувати роботу підлеглих.

Облуплені стіни, з яких осипається нова штукатурка, відкрита розетка біля душу, у двері до травматології не проїздить візок. На такий "ремонт" райлікарні в Димері вже витратили 8,6 млн грн. Показовий рейд для журналістів телеканалів влаштували голова Київської ОДА Олександр Горган та прокурор Київської області Дмитро Чібісов. Вони 8 серпня повезли журналістів до Димера. Підрядник призупинив роботи і наполягає на змінах до проекту й додатковому фінансуванні на 7 млн грн.

 

Декларація головлікаря: чому не подана вчасно і звідки  Porsche

Інспектувати Димерську лікарню приїхав головлікар Вишгородської центральної райлікарні Іван Клюзко, оскільки Димерська лікарня перебуває у підпорядкуванні Вишгорода.

Прокурор Чібісов, який вийшов з Honda Accord, тренованим оком відразу звернув увагу на припаркований неподалік шоколадного кольору Porsche Panamera з номерами з чотирьох шісток. Виявилося, що авто належить головлікарю Клюзку.

Porsche Panamera, на якому приїхав головлікар Вишгородської центральної райлікарні Іван Клюзко

Прокурор відразу поцікавився, чи задекларована автівка.

 

Я за все заплатил налоги. При том, что я работаю здесь два года… У меня есть имущество, которое досталось мне от родителей, которое я продал… поэтому на сегодняшний день я мог купить эту машину и заплатил, - переконує прокурора головний лікар.

 

Прокурор суворо обіцяє:

 

Хорошо, мы обязательно проверим это.

 

Зауважимо, що в декларації Івана Клюзка за 2016 рік, яку одразу ж перевірив Громадський рух ЧЕСНО немає ні автомобіля, ні членів сім’ї, ні навіть жодних доходів, заощаджень чи об’єкта нерухомості.

Більше того, якщо Клюзко придбав автомобіль у 2017 році, то він мав би вказати це в окремому повідомленні до НАЗК. Проте, як бачимо, крім щорічної декларації, головлікар до НАЗК нічого не подавав.

Головлікар Клюзко в коментарі телефоном Громадському руху ЧЕСНО повідомив, що декларацію насправді заповнив повністю і подав ще 2 травня. При цьому він каже, що заповнив усі розділи правильно, але на сайті НАЗК декларація відобразилася порожньою.

 

Вы вообще знаете, как заполняется эта электронная декларация? Вы представляете, что я вместе со своим юристом 4 дня сидели и 4 дня создавали какой-то виртуальный кабинет..., потом какой-то электронный цифровой пидпыс на какую-то флешку сбрасывали. Я мучился 4 дня. А там система какая - если ты один из пунктов упустил, то у тебе декларацию она не принимает. Ты не можешь перейти к заполнению следующего пункта. Я это уже изучил, мне программа выдает ответ, что “Вы успешно задекларировали все ваши вопросы” - у меня есть скриншот... В итоге, я одним днем ее заполнил, а она туда пришла спустя несколько суток в извращенном виде. И самая большая проблема, что я сейчас ее не могу заполнить. Я по этому поводу был уже в экономической полиции, дал пояснения, принес полностью копии документов тех вещей, которые мне принадлежат. Я их предоставил вниманию наших правоохранительных органов, - розповідає лікар і надає копію скріншота.

 

 

Також лікар надіслав копію свого звернення до НАЗК з проханням виправити свою декларацію. Зауважимо, що вона датована 2 серпня, тобто до інспекції райлікарні 8 серпня, коли прокурор Чібісов пообіцяв перевірити декларацію лікаря.

Член НАЗК Руслан Радецький раніше коментував, що в подібних випадках НАЗК перевірятиме кроки декларанта в електронному кабінеті.

 

Ми будемо заходити й дивитися, чи дійсно він був по логіну. Там має бути написано “Зберегти декларацію” - і ми будемо бачити всі його ходи і яким чином він працював з декларацією і її заповненням, - каже член НАЗК Руслан Радецький.

 

Що стосується автівки, то лікар каже, що вона 2011 року випуску, їздить на ній уже 5 років, головлікарем у Вишгороді став з 1 січня 2016 року, тобто авто і ремонт жодним чином ніяк не пов’язані між собою.

 

Приезжаю на машине, которую я уже эксплуатирую 5 лет. Посмотрите, на сегодня новая Тойота стоит дороже в 2 раза, чем мой старый Порше. Он даже не на мне зарегистрирован. У меня есть подруга, которая купила машину своему отцу, а отец живет сейчас заграницей. И она мне говорит: “Надумаешь купить - купишь, не надумаешь - ездь пока на ней, эксплуатируй, потому что она у меня сгниет!” Вот я на ней езжу. Не у всех есть такие подруги - но и не все людям жизни спасают, понимаете?, - розповідає лікар.

 

Власниця автівки Аїда Ілаєва працює в фармацевтичному бізнесі категорійним менеджером лікарських засобів у ПП “Наша аптека”.

Подруга лікаря, яка дала покататись Porshe Panamera, фото: uahltd.com

 

...Мне предоставляют такую возможность - я ею пользуюсь. В конце концов, средняя продолжительность жизни хирурга в Украине 58 лет. Мой отец умер в 66 лет, проработав 40 лет хирургом. Сколько мне жить осталось? Я каждый день контактирую с калом, мочей, гноем, кровью с самыми агрессивными средами. Выставить меня вором и преступником - это надо быть талантливым человеком..., - розповідає головлікар Клюзко, звідки в нього автомобіль.

 

Хто звернув увагу на халтурний ремонт лікарні

Ремонт лікарні, на який виділено і вже витрачено, за словами голови ОДА Горгана, 8 млн 600 тис. грн, проведено вкрай неякісно. При цьому підрядник для завершення ремонту просить через недоліки змінити нинішній проект.

 

За документами весь обсяг робіт проведено. І, незважаючи на те, що акти закриті, підрядна організація зараз ініціювала повторну зміну проекту. На це вже виділено кошти з районного бюджету і на цю лікарню для завершення ремонту передбачається ще виділення 12 млн грн… На прикладі цього об’єкту ми бачимо ще один епізод, ще один спосіб відмивання коштів. Як можна один об’єкт перетворити на дійну корову, який спочатку неправильно проектують, потім перепроектовують і постійно на ній відмивати кошти, - каже голова Київської ОДА Горган під час інспекції.

 

Прокурор Чібісов звернув увагу підрядника на очевидні навіть для не фахівця порушення правил безпеки. Адже розетка для бойлера не може сусідити з душовою кабінкою і знаходитися поряд із душем. Це загрожує смертельним ураженням струмом.

Нова штукатурка місцями не тримається і обсипається, що продемонстрував Олександр Горган, ледь колупнувши її пальцем.

Далі Горган указав на недолік. Біля вузьких дверей стояв заздалегідь підготовлений інвалідний візок. Голова КОДА взяв його за ручки, підвів до дверей і показав журналістам, що візочок не проходить у двері, де хворим має надаватися допомога.

Головлікар Клюзко погодився з тим, що так не має бути, і нарікає на підрядника, якого ніколи не міг застати на місці і бачить вдруге.

 

Я работаю руководителем этого лечебного учреждения с 1 января 2016 года. 16 января 2016 года я впервые приехал сюда на административный обход… Я каждую неделю здесь с административными обходами… Скажите пожалуйста, какое я имею право контролировать этот ремонт, если я не подписываю никаких документов… есть областные структуры, областное управление капитального строительства…, - каже головлікар Клюзко.

 

Договір будівельного підряду, який діє до кінця 2018 року, підписали на той час заступник директора Департаменту регіонального розвитку та ЖКГ КОДА Сергій Золін та директор ТОВ “Укрспецстрой” Сергій Грицаєнко. Нині Сергій Золін уже директор департаменту.

Відповідно, халтурні роботи приймав представник ОДА.

Голова ОДА Горган, почувши про це, відразу перехоплює ініціативу і запитує, чи є представник підрядника.

Представник підрядника Михайло в свою чергу нарікає на проектувальника і переконує, що без зміни проекту, не міг розширити двері в стіні. За словами підрядника, стіна несе на собі частину будівлі.

 

У нас все работы делаются по проекту… Эта стена у нас несущая, к сожалению, без проектного решения мы не можем что-либо менять здесь, - запевняє підрядник і додає, що на ремонт іншого крила приміщення з урахуванням змін у проект необхідно ще 7 млн грн.

 

Доки посадовці розбираються між собою, хто винен, прокурор області дав вказівку райпрокурору відкрити кримінальне провадження і уважно занотовувати всі побачені порушення.

Коли журналіст Громадського руху ЧЕСНО спитав у райпрокурора, хіба він не знав про ситуацію з ремонтом у лікарні і чи йому не соромно, що цілий прокурор області йому показує на недоліки в районі, то той тільки зітхнув: “Звертайтеся по коментарі до прес-служби”.

Водночас, як виявилося, інспекцією лікарня завдячує саме головному лікарю, який звертався до обласного керівництва, повідомляючи про халтуру.

 

Бить в колокол по поводу этого безумного воровства на этой безумной стройке начал именно я… Выделяет на ремонт деньги область, соответственно, качество выполняемых работ контролирует область и подрядчиков нанимает область. А мы же говорим, что мы основные потребители вашей работы, а мы нуждаемся в другом качестве и других вариантах ваших строительных материалов. Я писал письмо, я ходил на эти встречи, меня по кабинетам по разным отправляли, - бідкається лікар Клюзко в коментарі телефоном журналісту ЧЕСНО.

 

 

Звернення Клюзка до нардепа

Клюзко каже, що йому постійно скаржилася на халтуру підрядників головлікар Димерської райлікарні Ольга Малашенко.

 

Эта больница имеет ко мне отношение только потому, что у нас нет райздравотдела, и коммуникационную функцию по всем вопросам обеспечивает главный врач Центральной районной Вышгородской больницы. Дымер - это просто наш район, который находится в нашем подчинении. Там свой главный врач (Ольга Малашенко, - прим. ЧЕСНО), который ко мне приходил и говорил: “Іван Вячеславович, щось треба робить, бо еті жуліки безобразнічают, не платят деньги строителям, строители привозят все время полудурных с вокзала.

 

У Димерській лікарні на 1 кв. м на підлозі, за словами лікаря, 5 різних рівнів покладеної плитки. Клюзко каже, що причина цьому - часта зміна робітників на об’єкті. За словами лікаря, наявність високих порогів - це неприпустима ситуація, оскільки в лікарні мають безперешкодно пересуватися люди з обмеженими можливостями.

 

Сколько строительных бригад там было - так они и клали плитку. На квадратный метр 5 уровней плитки, а знаете почему? Потому что этот участок клала одна бригада заробитчан, с ними не рассчитались и их разогнали, а этот участок уже кладет другая бригада заробитчан, а этот - третья. И когда вы заходите и видите, что там порог и там порог, и там тоже порог… а по этим порогам должны ездить люди с ограниченными возможностями!, - резюмує головлікар Клюзко.

 

Як лікувати і лікуватися  в умовах постійного ремонту

Журналіст Дмитро Хилюк через хворобу матері мав змогу переконатися в неефективності лікування і в Димерській лікарні в умовах ремонту і в Вишгородській в умовах недбалості.

У Димерській лікарні його мама пролежала два тижні, що “у будівлі стаціонару з хронічним недоремонтом, без ліфта і гарячої води” не дало жодного результату.
Не кращі враження в нього і про Вишгородську райлікарню.

 

Лікарі в свою чергу жаліються на жахливі умови праці й низьку зарплатню.

Громадський рух ЧЕСНО підтримує проведення медичної реформи, яка має забезпечити якісніші послуги для громадян і гідну оплату праці лікарів. При цьому, звісно, доходи головних лікарів мають бути прозорими і відображеними в електронній декларації.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]