Здати зрадника

Методологія щодо формування Реєстру зрадників країни

Рух ЧЕСНО створив Реєстр зрадників країни у березні 2022 року задля того, щоб політики, медійники, судді, правоохоронці, священники та зірки, які, за оцінкою Руху ЧЕСНО, шкодять державному суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України були притягнуті до відповідальності.

Окрім того, важливо, щоб ці громадяни України ніколи не отримали представницький мандат. Відповідно Рух ЧЕСНО під час виборчих кампаній буде вести моніторинг кандидатів від політичних сил і проводити просвітницьку кампанію з-поміж виборців. Реєстр зрадників країни, як і “ПолітХаб”, створений і для того, щоб зберегти політичну пам’ять.

Держава-агресор росія здійснювала і продовжує здійснювати військовий наступ на суверенітет України з моменту відновлення незалежності.

Спецслужби держави-агресора для захоплення української держави співпрацюють не лише з політиками (депутатами місцевих рад, членами виконавчих органів влади, головами ОДА та РДА), а й з медійниками, суддями, правоохоронцями. Саме тому таких колаборантів Рух ЧЕСНО також вносить до Реєстру.

Маркер “зрада” буде присвоюватися тим громадянам, які зробили заяви на користь окупантів, проводили проросійську пропаганду, брали участь в організації псевдореферендуму, формували підконтрольні рф “органи влади”. . З огляду на відсутність рішень судів у справах, які можуть тягнутися роками, Рух ЧЕСНО дає посилання на джерела, які заслуговують довіри. Внесення до реєстру є оціночним судженням Руху ЧЕСНО.

Якщо дії особи з вищезазначеного кола підпадають хоча б під один із цих пунктів, вона вноситься до Реєстру зрадників країни:


1. Перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту

Перехідна бік ворога означає, що громадянин України надає безпосередню допомогу державі, з якою Україна на той час перебуває у стані війни або збройного конфлікту. В конкретних випадках може полягати у вступі на службу до певних формувань ворожої держави (поліції, каральних загонів, розвідки), наданні засобів для вчинення злочинів агентам спецслужб іноземних держав, усуненні перешкод для їх вчинення або наданні зазначеним агентам іншої допомоги.

2. Шпигунство

Під цим мається на увазі передача або збирання з метою передачі іноземній державі, іноземній організації або їх представникам відомостей, що становлять державну таємницю.

3. Надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України

Під цим мається на увазі надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги у проведенні підривної діяльності проти України полягає у сприянні їх можливим чи дійсним зусиллям заподіяти шкоду державній безпеці України.

4. Публічне заперечення здійснення збройної агресії, встановлення та утвердження тимчасової окупації

Публічне заперечення здійснення збройної агресії росії проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України або публічні заклики громадянином України до:

  • підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора;

  • співпраці з державою-агресором, збройними формуваннями та/або окупаційною адміністрацією держави-агресора;

  • невизнання поширення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями України;

  • виправдовування, глорифікація учасників збройної агресії РФ проти України.

5. Добровільне зайняття посади в органах місцевого самоврядування

Маються на увазі самопроголошені голови громад або ті, хто створили фейкові органи влади на місцях у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, в тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора.

6. Добровільна участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів

А також публічні заклики до проведення таких незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території.

7. Добровільне зайняття посади в незаконних судових або правоохоронних органах

Або надання таким формуванням допомоги у веденні бойових дій проти Збройних Сил України.

8. Передача матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням

Формуванням, створеним на тимчасово окупованій території державою-агресором або незаконними органами влади, в тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора

9. Організація, проведення та участь у заходах політичного характеру та/або здійснення інформаційної діяльності в інтересах держави-агресора

та/або його окупаційних адміністрацій, спрямованих на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань та/або уникнення нею відповідальності за збройну агресію проти України.

А також заперечення або виправдовування факту тимчасової анексії Криму та окупації частин Донеччини й Луганщини, маркування української влади як “нацистської” або маріонеткової. Заклики до капітуляції, виправдання агресії росії та поширення прокремлівських інформаційних фейків тощо.

10. Порушення присяги народного депутата України, судді, адвоката, правоохоронця,

який зобов’язався усіма діями боронити суверенітет і незалежність України (втеча з України на територію держави-агресора чи іншої країни).

11. Зміна державного кордону України

Умисні дії вчинені з метою насильницької зміни, повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України. Посягання на територіальну цілісність України. Також публічні заклики, розповсюдження матеріалів із закликами до цього. Фінансування таких дій.

12. Терористична діяльність

Створення терористичної групи чи терористичної організації. Участь в терористичній групі або терористичній організації.

13. Диверсія

Дії вчинені для ослаблення держави у вигляді вибухів, підпалів або інших дій, спрямованих на масове знищення людей, пошкодження об’єктів, які мають важливе оборонне значення. Вчинення дій, спрямованих на радіоактивне забруднення, масове отруєння, поширення епідемій, епізоотій.

14. Перешкоджання діяльності законних військових формувань

  • Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.

  • Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї.

  • Створення незаконних воєнізованих або збройних формувань та або участь в них.

Кожен громадянин може долучитися до формування Реєстру зрадників країни. Для цього треба заповнити форму за посиланням https://bit.ly/Zradnyky або написати на пошту [email protected].

Якщо ви помітили неточну інформацію або вважаєте, що профіль доданий у Реєстр помилково, надсилайте листа на адресу [email protected].

Після того, як Рух ЧЕСНО ознайомиться з наданими доказами і детально вивчить матеріали звернення, на лист буде надана відповідь. За наявності достатніх підстав інформація буде уточнена, а в разі, якщо профіль було додано помилково, його буде видалено з Реєстру зрадників країни.