Рік роботи Київради:
чому депутати обманюють виборців
 
Депутати Київради реєструються і тікають. Кличко не голосує у 88% випадків. Майже так само чинить ще кілька десятків депутатів. Більшість неефективних — представники «Батьківщини» та «Самопомочі». Голови фракцій Бондаренко та Омельченко очолили список «нерішучих». Член політради «Батьківщини» Соболєв обіцяє відкликати депутатів. «Свобода» демонструє найбільш жорстку опозицію й найчастіше голосує «проти». Попри це вони не готові позбутися прогульника Бенюка. Партія влади БПП «Солідарність» та «Єдність» майже ніколи не голосують проти.

Голова фракції «Батьківщина» Володимир Бондаренко міг би втратити мандат. Його від подолання 50% бар'єру врятувала письмова реєстрація на одному засіданні (пропустив 15 з 31 засідання).

Коли Бондаренко потрапив під час проміжного моніторингу Київради до прогульників, він порадив Руху ЧЕСНО до прогулів депутатів ставитися творчо. Цього разу Бондеренко про творчість вже не говорить і не віджартовується. Наголошує на тому, що він нездужає:

Володимир Бондаренко
голова фракції "Батьківщина"
у Київраді
"Це ви про пропуски сесійних засідань? А у вас є таке поняття, як пропуски з поважних причин? Якщо я вам назву, в яких лікарнях я пролежав більше, як півроку… і зараз я знаходжуся в лікарняному ліжку — ваш дзвінок мене "надихає". Я зараз на реабілітації після операції на спині і ходити не можу поки що. Я жодного пропуску не пропустив, коли не лежав у лікарні. Стараюся не пропускати жодного засідання тоді, коли це можливо, але так буває, що коли операція то..."
Закон не передбачає поважних і неповажних причин для пропусків. Якщо депутат пропускає 50% і більше засідань за повний рік каденції, то він, згідно з чинним законодавством, може втратити мандат.

На запитання журналіста, чи не логічніше тоді скласти мандат за станом здоров'я, голова фракції «Батьківщина» відповідає, що працює з документами в електронному варіанті:

Володимир Бондаренко
голова фракції "Батьківщина"
у Київраді
"Я справляюся, в мене є можливість в електронному варіанті отримати листи, я підписую, потім приїжджають мої помічники забирають дещо… Ми так планували комісію, щоб я там бував, останнім часом, коли я знаходився у лікарні, це було складніше. Мої однопартійці й колеги по комісії знають, що я не прогулюю, навпаки, я свою думку висловлюю з кожного питання, якщо воно має суспільне значення"
Запевняє Володимир Бондаренко, який і за попередньої каденції був прогульником і пропустив тоді понад 80% засідань.

Бондаренко не лише не планує складати мандат. Він залишається головою комісії з питань ЖКГ і як депутат, який би мав організовувати роботу комісії, був відсутній на 35% засідань.

Член фракції БПП Олександр Пабат, який також за даними 2015 року потрапив до списку прогульників Київради, відвідав у порівнянні з Бондаренком, згідно з письмовою реєстрацією, на одне засідання більше.

Прес-секретарка Олександра Пабата Алла Рура повідомляє, що депутат перебуває на лікуванні, тому торік пропустив більше засідань, ніж зазвичай.

Алла Рура
прес-секретарка депутата Олександра Пабата
"Це пов'язано з проблемами зі здоров'ям. Тут у нас одна була проблема. Олександр Вікторович з літа і по даний час на лікуванні. А коли в нього є можливість — він у листопаді і половину грудня відвідував комісії, сесії. У нас зараз підготовлені вже 4 проекти рішення, які будуть винесені на найближчі засідання комісій Київради. Тобто ми працюємо, працює округ, працює приймальня, але проблеми, які саме пов'язані зі станом здоров'я, останні півроку завадили працювати у звичному режимі"
Нагадаємо, що за попередньої каденції Пабат також був з-поміж депутатів-прогульників.

Ось ті, хто стали прогульниками Київради. Письмова реєстрація свідчить, що саме ці депутати пропустили 25% і більше засідань.
Письмова реєстрація аж ніяк не може свідчити про те, що депутати відпрацювали належним чином. Після реєстрації багато хто не добігає, аби не те що голосувати, а навіть вставити картку у слот системи. Якщо брати 50% показник безвідносно до кількості відвіданих засідань, а врахувати кількість разів, коли картка депутата була в слоті системи, моніторинг показує хто для Київради є баластом (всього було 2 145 голосувань).

Остап Кучма
провідний аналітик ЧЕСНО
"Ми проводили два проміжні моніторинги роботи Київради. Оприлюднили аналогічні дані за 100 днів роботи і за півроку. Ми щиро вірили, що політики після того, як ця інформація стане публічною, зрозуміють, що не вийде дурити громаду і колег. Не можна просто реєструватися і тікати. У них було півроку, щоб покращити свої показники в роботі. Але висновки, як бачимо, мало хто зробив. Кличко посів узагалі перше місце. Бенюк, щоправда, поступився Бондаренку та Пабату й покращив свою статистику. У лідерах антирейтингу у нас, як і раніше Стрижов, Омельченко, Харчук"
Чому «батьківщинівці» найбільш пасивні
Але навіть наявність картки у слоті ще не означає, що депутат голосував. Цю картку за нього могли вставити в систему однопартійці чи навіть помічники. Ось ті, хто вставляє і часто не голосує.
Тому можна припустити, що цих депутатів у цей час взагалі немає на засіданнях.

Депутат від «Батьківщини» Ганна Свириденко каже, що пасивність її картки зумовлена рішенням фракції не голосувати за ті чи інші питання:

Ганна Свириденко
депутатка від "Батьківщини"
у Київраді
"Якби конкретний був випадок і я розуміла, про що ви питаєте, я б можливо більш детально відповіла… Я розумію, що такі випадки були, якщо я є присутня і картка є, а я утримуюся від голосування, то це в будь-якому випадку на фракції було прийнято рішення не підтримувати даний проект. Тобто я дотримуюся фракційної дисципліни, але може з якихось причин я не проголосувала"
За словами Ганни Свириденко, депутати «Батьківщини» готуються перед голосуванням на сесійних засіданнях і визначаються з позицією на засіданні фракції.

Ганна Свириденко
депутатка від "Батьківщини"
у Київраді
"У нашій фракції так, — якщо в четвер сесія, то обов'язково заздалегідь у нас засідання фракції. І ми повністю проходимо кожне питання порядку денного, обговорюємо і приймаємо колективне рішення. Тобто у нас немає такого, що депутати з фракції "Батьківщина" приходять на сесію і не розуміються на питаннях і не знають позицію фракції"
Аналогічні виправдання були в «Батьківщини», коли пасивні депутати коментували результати піврічного моніторингу.

Тут варто зауважити, що в обов'язки депутата входить голосувати «за», «проти» або утримуватися. Такої участі у голосуванні, як «не голосував» регламентом Київради не передбачено.

Більше того, депутатка від «Батьківщини», яка за попередньої каденції очолювала фракцію в Київраді — Тетяна Меліхова, до найбільших пасивів Київради не потрапила. Так само не потрапили до списку лідерів пасивних голосувань ще 10 депутатів від «Батьківщини». Таким чином слова Свириденко про фракційну дисципліну можна піддавати сумніву. Не виключено, що картка депутатів просто перебуває в слоті й фіксує присутність, коли насправді депутата на місці нема.
Чому мер і депутати бояться голосувати
Якщо ж проаналізувати участь у всіх голосуваннях Київради, то дані, які отримав рух ЧЕСНО, свідчать, що у понад 50% випадків взагалі не голосують ось такі столичні політики. Відповідно вони не приймають у більшості випадків рішень і не виконують покладений на них громадою обов'язок.
У коментарі Громадському рухові ЧЕСНО по телефону Богдан Бенюк, який опинився на 4-му місці за рівнем нерішучості після Віталія Кличка, Олександра Омельченка і Володимира Старовойта, віджартовується:

Богдан Бенюк
депутат від "Свободи"
у Київраді

"Ну ти бачиш, які порядні люди? Подзвониш мені тоді, коли дасть Кличко відповідь, добре?"
Позицію Кличка руху ЧЕСНО озвучила його прес-секретарка Оксана Зінов'єва:

Оксана Зінов'єва
прес-секретарка мера Києва Віталія Кличка
"Я 88% коментувати не можу, бо не рахувала. Коли міський голова в Києві — він відкриває сесію. Він може поїхати з сесії, бо треба відкривати школи, таблички. Можуть бути зустрічі. Графік напружений. Бувають закордонні відрядження. Наступного тижня ми їдемо в Давос, а потім Мюнхенська конференція. Є заходи, які щороку відвідуються з користю для міста. Сесії не можна призначати тоді, коли зручно лише міському голові. Депутати мають роботу і мають планувати свій графік. Сесії відбуваються в четвер. Іноді їх переносять на вівторок. Якщо не встигли розглянути всі питання"
Бенюк не взяв участь у дещо меншій кількості голосувань. Актор припускає, що таким чином скоро стане міським головою.
"Значить, я скоро стану мером"
депутат від "Свободи" Богдан Бенюк не голосує
«Свобода» Бенюка, який єдиний постійно погіршує фракційний рейтинг, здавати не збирається:

Юрій Сиротюк
голова фракції "Свобода"
у Київраді
"Депутати працюють на громадських засадах. Якби як у ВРУ була б трудова і депутати отримували б гроші, то я міг би щось пред'явити. Бенюк не гуляє, не відпочиває на курортах він зайнятий суспільно важливою роботою. І мене як голову фракції "Свободи" цілком влаштовує його діяльність. Він активно лобіював питання культури. Я знаю, що він відвідує засідання своєї комісії. Багато хто з нас не міг би працювати в цій царині. Комісія одна з найскладніших у плані патріотизму. Комісія блокувала встановлення пам'ятника воїну-добровольцю. Там депутати виступали проти Степана Бандери. Те що Бенюк там — це дозволяє вирівняти ситуацію в плані патріотизму"
Голова «свободівської» фракції у Київраді також зазначає:

Юрій Сиротюк
голова фракції "Свобода"
у Київраді
"Коли голосували за Шухевича і я наголосив, що має бути 100% явки — він був. Якщо влітку були питання у фракції щодо відвідуваності Бенюка, такі ж, які зараз виникають у ЧЕСНО, то зараз з огляду на результати роботи Бенюка — однопартійці це питання вже не піднімають й визнають його заслуги. Він завжди виступає на захисті питань культури і його чують депутати інших фракцій"
Прес-секретар Пабата Алла Рура люб'язно зв'язалася з депутатом і на питання про рівень нерішучості депутата передала його відповідь:

Алла Рура
прес-секретарка депутата Олександра Пабата

"Ви рахуєте — вам видніше, а він як депутат має право голосувати за проекти, які він вважає корисними, і не голосувати за проекти, що їх він вважає марними. Він сам визначає, за які голосувати, а за які не голосувати. Він не вважає, що це показник ефективності депутата"
Чи дозволяє регламент депутату не голосувати?
Згідно з чинним Регламентом Київради, депутат повинен брати участь в засіданнях сесій і комісій, на яких депутат голосує особисто
Про «особисте неголосування» в регламенті ані слова.

Голова регламентної комісії депутат від «Самопомочі» Олег Макаров каже, що знає таких депутатів, хто просто реєструється і йде у справах.

Олег Макаров
голова регламентної комісії, депутат від "Самопомочі"
у Київраді
"Я знаю депутатів… вони приходять, зареєструвалися і пішли у справах. Проголосував два рази, а о шостій прийшов забрав картку… У нас у фракції "Самопомочі" ми домовилися, що якщо хтось виходить і картку залишає, то сусід витягає цю картку і кладе її просто на стіл…"
За словами Олега Макарова, присутність депутата обліковується наявністю картки в слоті, оскільки рішення приймаються більшістю від присутніх.
Присутність депутата та його участь у пленарному засіданні підтверджується знаходженням його персональної картки в електронній системі для голосування (ст.33, п.2 Регламенту)


Голова регламентної комісії зізнається, що не має готового рішення, як умотивувати колег не залишати картку в слоті, якщо вони мають намір вийти із зали.

Олег Макаров
голова регламентної комісії, депутат від "Самопомочі"
у Київраді

"Має бути якась мотивація. Мені зрозумілі ваші перестороги, що люди, яких обрали депутатами, не беруть участь у роботі, а залишають тільки картку. Зрозуміло, що так не має бути. Але як з цим боротись і на що послатись, у мене зараз немає відповіді. Давайте подумаємо"
Депутат, який тримає картку в системі, але не голосує при цьому — порушує порядок голосування, визначений Регламентом
Громадський рух ЧЕСНО нагадує депутатам, що згідно з вимогами Регламенту відповідно до п.4 ч.1 ст.6 депутат зобов'язаний бути присутній на засіданнях та особисто брати участь у голосуванні. При цьому порядок голосування чітко визначений ч.2 ст.38 Регламенту і він не передбачає ненатискання жодної з кнопок для голосування.

Секретар Київради Володимир Прокопів наголошує, що після моніторингу руху ЧЕСНО ситуація в раді дещо покращилася:

Володимир Прокопів
секретар Київради
"У порівнянні з минулим роком депутати Київради стали більш дисциплінованими. Стали менше прогулювати сесії і запізнюватися на пленарки. Варто відмітити, що завдяки ухваленню нового регламенту можемо говорити про вищий рівень відповідальності обранців. У нас чітко прописані норми щодо оголошення конфлікту інтересів, і депутати цього чітко дотримуються, так само новий регламент забороняє блокування трибуни. Але звичайно, є ще над чим працювати"
БПП голосує з «Єдністю» — «Свобода» і «Самопоміч» в опозиції
Аналіз тих випадків, коли депутати Київради голосували, доводить, що «проти» 80 із 120 депутатів голосують у менш, ніж 1% випадків. Найчастіше «за» голосують депутати від фракції БПП та «Єдності», до якої увійшли люди з команди Віктора Пилипишна, Леоніда Черновецького та Олександра Супруненка.

Найчастіше під час голосувань утримуються «Свободівці». Вони ж найчастіше голосують «проти». Відповідно «Свобода» в Київраді найбільш опозиційна.

Юрій Сиротюк
голова фракції "Свобода"
у Київраді
"Левова частка рішень Київради — це земельні питання. Навіть дитина знає, що питання земельні дорівнюють корупції. Ми не голосуємо до земельні питання. Я враховую думку наших членів земельної комісії. У "Свободи" є секретар комісії — Іван Картавий. Досить часто він підписує протокол з власною думкою, де пояснює, чому він проти. І ще один член земельної
комісії — Володимир Назаренко. Вони доволі принципові. Назаренко пройшов війну, Дебальцево. Ми не голосуємо за жодне рішення по продажу землі.Якщо нема розуміння того, як буде розвиватися місто — ми не голосуємо. Не голосуємо за детальний план територій, бо вони суперечать генплану.
Ми позиваємося, щоб скасувати такі рішення"
Голова «свободівської» фракції у Київраді наголошує:

Юрій Сиротюк
голова фракції "Свобода"
у Київраді
"Ми не голосуємо за бюджет і за кадрові питання. Ми не готові брати відповідальність за те, що робиться в місті. Бюджет 2016 та 2017 року були некваліфіковано сформовані. Це не просто позиція не голосувати через те, що ми опозиція. Ми маємо аргументовану позицію. Ми також не голосуємо, якщо фірма пов'язана з Росією чи з офшорами. Це згубна практика не лише для міста а й для держави. Ще один індикатор, який вимагає того, щоб ми голосували проти - це думка громади. Якщо громада налаштована активно проти, то ми кажемо всім депутатам Київради, що слід працювати з громадою й дослухатися"
«Самопоміч» друга після «Свободи» за кількістю голосувань «проти».
Депутати сумарно запізнилися на понад 1200 годин
Як і раніше депутати дозволяють собі запізнюватися, і колеги мають чекати в залі, доки з'явиться кворум.
1215
на таку кількість годин сумарно за рік
запізнилися депутати
7,5
робочих місяців для однієї людини
Ось депутати, які очолили список тих, що дозволяють собі запізнюватись.
У школі учні, коли запізнюються, то кажуть, що дзвінок — для вчителя. Регулярні запізнення депутатів — це дзвінок для виборців.

Депутатка від «Єдності» Алла Шлапак потрапила на 9-те місце в ТОП-10, назапізнювавшись протягом року на 18 годин 28 хвилин. Свої запізнення, орієнтуючись на лідера антирейтингу Богдана Бенюка, пані Шлапак оцінила песимістичніше.

Алла Шлапак
депутатка від "Єдності"
у Київраді
"Запізнилася на 24 години? Менше? 18 годин? Ну це зрозуміло, тому що в четвер завжди перша пара, яка з 9:30… ой, з 8:30 і о 10:00 закінчується. Тому поки я доїжджаю з університету, якраз і назбиралися мої 18 годин"
Буває так, що депутати вимушені чекати, аби з'явився кворум. А це означає, що втрати людиногодин у цей день можна множити десь на півсотні депутатів, які чекають кворуму.

Засідання Київради іноді не відбувалися взагалі через відсутність потрібної кількості депутатів. Така ситуація була проти Нового року. 23 грудня з'явилося лише кілька депутатів.
Кнопкодавство: чому замість депутатів голосують сторонні особи?
У Київраді встановлена система «Рада-4». Саме вона унеможливлює голосування одного депутата за іншого. Тут треба тримати кнопки двома руками протягом всього часу голосування.

Такої системи немає навіть у Верховній Раді. Інші ради, зокрема Київська обласна рада, лише планують закупівлю такої системи. У облраді, як виявив Рух ЧЕСНО, відбуваються голосування сторонніми особами.

У 2016 році в Київській міській раді трапився аналогічний гучний скандал.

Помічник депутата від «Єдності» Костянтина Ялового проголосував за відсутнього в залі депутата від тієї ж «Єдності» Ігоря Кісільова. Рада була змушена переголосовувати весь порядок денний та всі питання, за які відголосували депутати. Порушення розглядали на спеціально створеній комісії в присутності руху ЧЕСНО.

Володимир Прокопів
секретар Київради
"У 2016 році ми мали прикрий випадок, коли помічник проголосував у сесійній залі за депутата, але тим не менш, коли це було виявлено усі рішення були скасовані і переголосовані заново. І це безпрецедентний випадок. Я сподіваюся, що розголошення випадку не персонального голосування, звільнення цього помічника стане для всіх прикладом як робити не можна і не треба, і у нас це більше не має повторитися"
Під час цього голосування голос помічника депутата був 61 — тобто вирішальним. Кворум був, але більшості для позитивного голосування забракло голосів. Це наслідки того, що депутати неналежним чином відвідують сесійні засідання і залишають свої картки у слоті.
Хто з депутатів прогулює комісії?
Депутат, який за рік пропустив більше 50% засідань сесій або комісій може бути відкликаний
(ст. 37, ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»)
Депутати прогулюють не лише сесії, а й комісії.

На комісіях є виключно письмова реєстрація. Присутніх депутатів записують у протоколі.

Тут колеги не можуть вставити за іншого депутата електронну картку. Тому, як правило, статистика свідчить, що засідання комісій депутати прогулюють частіше, ніж сесії.
Депутатка від «Єдності» Алла Шлапак — членкиня постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку дивується, що очолила список прогульників.

Алла Шлапак
депутатка від "Єдності"
у Київраді
"У перший раз чую, не можу підтверджувати, тому що нам обіцяли, що нас ознайомлять з результатами, але ж про таку цифру не знаю, не чула. В принципі стараюся ходити на всі засідання, крім тих, які збираються "по свистку" позачергово. Попереджають день у день. Сьогодні ж або пізно увечері. А так як я викладаю і моє основне місце роботи - університет, тому моя викладацька робота не завжди дозволяє переносити пари за ніч"
За словами Алли Шлапак, вона негативно ставиться до позачергових комісій:

Алла Шлапак
депутатка від "Єдності"
у Київраді
"Такі комісії без дотримання норм регламенту, на превеликий жаль, дуже часте явище. Немає порядку денного, не публікується заздалегідь оголошення про проведення комісії відповідно до регламенту. Тому я теж до такої практики відношуся негативно"
Зауважимо, що бюджетна комісія збирається найчастіше, і якщо такий режим роботи не підходить депутату-викладачеві, то вона б цілком спокійно могла увійти до освітньої комісії, яка збирається значно рідше.
Згідно з Регламентом Київради, депутат зобов'язаний бути членом однієї з постійних комісій
До жодної комісії так і не увійшов представник «Батьківщини» Юрій Дідовець, який відмовився входити до регламентної комісії, висловивши бажання увійти до земельної комісії.

На питання, як у нього справи зі входженням до постійної депутатської комісії Юрій Дідовець відповів, що поки ніяк. Йому довелося подати позов до суду на Київраду, яка тричі не змогла включити його до земельної комісії, де він виявив бажання працювати.

Юрій Дідовець
депутат від "Батьківщини"
у Київраді
"Уже рік, хоча за це питання тричі голосували, Київрада не може допустити мене до роботи в комісії. Я був змушений звернутися до суду — подав позовну заяву, щоб зобов'язати Київську міську раду виконати норму закону про місцеві ради. Зокрема Регламент Київради, який зобовязує мене входити в одну з постійних комісій"
За його словами, тиждень тому він написав заяву про входження до іншої комісії.

Юрій Дідовець
депутат від "Батьківщини"
у Київраді
"Тиждень тому написав заяву на включення до іншої комісії — комісії з питань майна. Можливо це якось розв'яже ситуацію. Станом на сьогодні це рішення не прийнято, на комісії з питань регламенту це питання також не розглядалося, тому окрім позовної заяви в суді і моєї заяви Прокопіву про включення до комісії з питань майна жодних дій інших не відбувається. Я продовжую намагатись, вживаю всіх можливих заходів, які залежать від мене, але, на жаль, це не призводить до кінцевого результату"
За словами депутата, він ходив на комісію з правом дорадчого голосу, але йому двічі відмовляли у входженні до робочої групи.

Юрій Дідовець
депутат від "Батьківщини"
у Київраді

"Тому участь неповноцінна і дорадчий голос ні на що не впливає"
Зауважимо, що поки що без комісії залишається ще один депутат — Вадим Пишняк. Він увійшов до міськради після виходу Дмитра Гордона. Журналісту Громадського руху ЧЕСНО депутат повідомив, що має намір увійти до бюджетної комісії.
Політичний баласт: ким можна замінити неефективних депутатів?
Для того, щоб оновити склад Київради, не потрібно проводити вибори. Згідно з рейтинговою системою, якщо один депутат складає повноваження, мандат отримує наступний політик, який набрав менше голосів.

У 2016 році така заміна в Київраді вже відбулася. Депутат Дмитро Гордон склав повноваженння й замість нього мандат отримав Вадим Пишняк.
18%
депутатів за більшість
питань не голосують
партія «Батьківщина» та «Самопоміч» стали лідерами антирейтингу, у кожного з них по 8 таких депутатів
«Самопомочі» шкодять ось такі члени фракції: Дмитро Стрижов, Людмила Березницька, Ленонід Антонєнко, Роман Марченко, Сергій Харчук, Наталія Шульга, Сергій Башлаков, Максим Борозинець.

Якщо у партії буде політична воля, то замість цих 8 неефективних депутатів мандати можуть отримати наступні політики:
У «Батьківщини» ситуація аналогічна. 8 депутатів працюють надзвичайно неефективно й не голосують у понад 50% випадків. До цього списку потрапив голова фракції — Володимир Бондаренко.

Найбільш неефективно працюють представники «Батьківщини» з Оболоні — Олексій Старовойт, Ганна Свириденко, Ольга Веремеєнко. Двоє неефективних депутатів з Дніпровському району — Олександр Березніков та Валерій Гуманенко. Сергій Паладій підвів Дарницю, а Олена Антонова Шевченківський район.

Замінити їх в раді могли б ось такі політики:
Член президії політичної ради партії «Батьківщина» і один із заступників голови партії Сергій Соболєв у коментарі журналісту Громадського руху ЧЕСНО повідомив, що партія буде користуватися правом відкликати неефективних депутатів.

Сергій Соболєв
член президії політичної ради партії "Батьківщина"
"Взагалі закон про відкликання дуже серйозно піддається критиці з боку Венеціанської комісії і Ради Європи і тому — це одна з вимог, яку нам поставили, по скасуванню цього закону… Але цей закон, я думаю, що ми будемо застосовувати достатньо активно. Рік часу пройшов, а я думаю, що закон не дарма визначив рік часу для того, щоб кожного депутата можна було проаналізувати за його роботу, а не за політичну позицію… Те, що ми будемо застосовувати цей закон — без сумніву. Це я не кажу прямо про Київраду, але ми будемо його застосовувати, поки він діє"
Бондаренко не єдиний голова фракції, який опинився у списку неефективних депутатів, які дозволяють собі не голосувати.
76%
голосувань очільник фракції «Єдність» та екс-мер Києва Олександр Омельченко
участі не брав
це найгірший показник з-поміж усіх депутатів ради
Ще одна депутатка «Єдності», яка раніше була в команді Леоніда Черновецького, Алла Шлапак теж потрапила до списку неефектиних.

Депутат «Єдності» Ігор Кісільов залишив свою картку без нагляду й нею скористалася стороння особа. На регламентній комісії поставало питання позбавлення цього депутата мандату.

У списку партії «Єдність» наступними депутатами можуть стати безробітний Юрій Курінний та президент Федерації Хокею Анатолій Брезвін. Вони обоє балотувалися у нардепи від блоку Литвина. Стояли у списку під непрохідними номерами. Якщо б мандатів позбавили трьох представників цієї політсили, то зайшов би ще й Дмитро Борисов керівник ГО «Київська громада».

У Солідарності таких депутатів двоє - Олександр Пабат та Ігор Баленко. Якщо їх позбавити мандату то повноваження можуть отримати колишні депутати Київради: син співачки Андрій Білозір та злидений Сергій Костюк, який на момент виборів 2015 року був гендиректором «Зерон-Укр» і декларував нульовий дохід. Костюк був депутатом кількох скликань і входив до складу більшості Леоніда Черновецького.

Але навіть заміна депутатів не вирішить питання із відвідуваністю міського голови Київради.
88%
за таку кількість питань не голосує мер Кличко
Якби «Свобода» не трималася за Бенюка, то мандат би отримав очільник Оболонського осередку партії та майданівець Олександр Гришко, який на момент виборів працював фахівцем із зовнішньоекономічної діяльності у ПП
«Віріс».

Нагадаємо, рух ЧЕСНО оприлюднив огляди депутатів від усіх 10 районів Києва та з'ясував, хто може мати на них вплив.
Також ЧЕСНО для киян оприлюднив аналіз доходів та статків депутатів Київради. Проаналізував, як політики поділили між собою комісії. Відстежувати аналіз роботи депутатів свого району кияни можуть на сайті ЧЕСНО.
Матеріал підготували:
Ірина Федорів
координаторка регіональної мережі ЧЕСНО
Сергій Огородник
журналіст ЧЕСНО
Надя Кельм
інформаційна дизайнерка ЧЕСНО
Читайте також
comments powered by HyperComments

© 2016 All Right Reserved. Civic movement CHESNO
Made on
Tilda