Фірма, пов'язана з братами Дубневичами, виграла сумнівний тендер на постачання запчастин залізниці

ТОВ "Експозиція", керівництво якого пов’язують з братами Дубневичами, виграло сумнівний тендер на постачання запчастин залізниці, повідомляють журналісти "Наші Гроші". За результатами тендеру 24 червня 2015 р. ДП "Укрзалізничпостач" уклало відповідну угоду з цією фірмою на суму 73,15 млн грн. Державне підприємство замовило 546 тисяч комплектів пружних рейкових скріплень типу КПП для рейок Р65 по ціні 133,98 грн за один комплект.

Власником ТОВ "Експозиція" є Андрій Бохенок, а директором – Михайло Врублевський. Фірма зареєстрована у м. Городок Львівської області за адресою вул. Комарнівська 66. Примітно, що за цією ж адресою прописана фірма "Квадрохім", співвласницями якої є Наталія Дубневич, дружина народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Ярослава Дубневича, і Тетяна Дубневич, дружина Богдана Дубневича. Власника ТОВ "Експозиція" з братами Дубневичами, пов’язує й інше: на початку 2013 р. на Андрія Бохенка та ще низку фізичних осіб було перереєстровано ТОВ  "Корпорація "Колійні ремонтні технології" (КРТ), яким володіли брати Дубневичі.

У тендері з постачання запчастин для залізниці брали участь 5 фірм. Пропозиції двох учасників, ТОВ АТ "Механіки" та "Транскомплект-С" (дешевші відповідно на 3 і 5 млн грн), були відхилені за невідповідність технічним умовам і державним стандартам.

Таким чином конкуренцію "Експозиції" склали ТОВ "Львівбуд" і ТОВ "Інтелект-М".

Директором і власником "Львівбуд" є Тарас Ціж. У лютому "Львівбуд" виявився єдиним конкурентом ТОВ "Технобуд" на тендері на добудову за 33 млн грн. терапевтичного корпусу Городоцької лікарні. Власником "Технобуду" є Юрій Пастернак, який був директором "Корпорації КРТ" і лишається керівником ТОВ "ФК "Енергія-Інвест", яке належить Дубневичам. Згідно висновку Центру протидії корупції цей тендер мав ознаки фіктивної конкуренції, оскільки ТОВ "Львівбуд", яке ніколи не перемагало в тендерах, постійно “складає конкуренцію” фірмам Дубневичів. Схоже, що подібну роль ця фірма відігравала і в тендері із закупівлі запчастин для залізниці.

Щодо ТОВ "Інтелект-М", то його власником є Микола Заєць. Єдиним видом діяльності цієї фірми в ЄДР зазначена оптова торгівля паливом. Натомість сам Заєць разом зі згаданим вище Бохенком був у списку фізичних осіб, на котрих у 2013 р. переоформили ТОВ "Корпорація КРТ" Дубневичів.

Приналежність власників усіх фірм, які були допущені до участі в тендері, до кола осіб з орбіти братів Дубневичів дає підстави стверджувати, що тендер був непрозорим і не проводився на конкурентній основі.

 

Повʼязані особи

Дубневич
Богдан Васильович
  • народний депутат України VIII скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
  • Кількість справ: 46
Дубневич
Ярослав Васильович
  • народний депутат України VIII та IX скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
  • Кількість справ: 41

Повʼязані юридичні особи

товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34943420
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 38098791
ЄДРПОУ 34857390