Дубневичі за результатами сумнівного тендеру продали залізниці нових рейкових скріплень на понад 13 мільйонів

17 чеврня 2016 року філія "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Українська залізниця" за результатами тендеру замовила ТОВ "Експозиція" рейкові скріплення за 13,55 млн грн, повідомляють журналісти сайту "Наші гроші". Замовлено 47 100 пружних рейкових скріплень типу КПП-5К для рейок Р65 та залізобетонних шпал по 287,64 грн.

З червня 2015 р. державне підприємство купує пружні рейкові скріплення лише в "Експозиції". Цих підрядів фірма вже отримала на 293,85 млн грн. При цьому раніше замовляли дешевший тип КПП-5, що унеможливлює порівняння цін.

Виробником обох видів скріплень є "Корпорація КРТ" народних депутатів від "Блоку Петра Порошенка" братів Богдана та Ярослава Дубневичів.

Єдиним конкурентом "Експозиції" у тендері було ПП "Єврооснова-СМ".

Власником ТОВ "Експозиція" є Андрій Бохенок, а директором – Михайло Врублевський. Фірма зареєстрована у м. Городок Львівській області за адресою вул. Комарнівська 66. За цією ж адресою прописана фірма "Квадрохім", співвласницями якої є Наталія Дубневич, дружина Ярослава Дубневича, і Тетяна Дубневич, дружина Богдана Дубневича.

Львівська "Єврооснова-СМ", створена у 2015 році, належить Сергію Бабаєву та Мирославу Шотику. Тендерів ця фірма не вигравала, але часто конкурує з "Експозицією".

Нагадаємо, що, за інформацією журналістів, на керівних посадах в "Укрзалізниці" працює низка пов’язаних з Дубневичами людей. Зокрема член правління державної компанії Сергій Михальчук у 2009–2011 роках був заступником гендиректора "Укрзалізниці" Михайла Костюка. Останній відомий тим, що запатентував разом із Дубневичами рейкові скріплення, які компанія щороку закуповувала на мільйони гривень.

Заступник директора "Центру забезпечення виробництва" Едуард Пушкаренко був помічником нардепа Ярослава Дубневича. Також помічником нардепа був головний інженер департаменту колії та споруд "Укрзалізниці" Василь Яковлєв.

Заступник начальника департаменту з матеріальних ресурсів "Укрзалізниці" Таїса Олійник була у переліку співзасновників ТОВ "Регіональна консалтингова компанія". У цій фірмі її партнеркою була Наталія Пушкаренко, колишня юристка ДП "Укрзалізничпостач", яка представляла у судах інтереси "Експозиції". Вона також перебуває у штаті очолюваного Ярославом Дубневичем транспортного комітету Верховної Ради.

Повʼязані особи

Дубневич
Богдан Васильович
 • народний депутат України VIII скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
 • Кількість справ: 46
Дубневич
Ярослав Васильович
 • народний депутат України VIII та IX скликання, співвласник ТОВ "АПП "Львівське" та ТОВ "Корпорація КРТ"
 • Кількість справ: 41
Костюк
Михайло Дмитрович
 • колишній генеральний директор Державної адміністрації залізничного транспорту України
 • Кількість справ: 3
Михальчук
Сергій Дмитрович
 • член правління ПАТ "Українська залізниця", колишній заступник директора Державної адміністрації залізничного транспорту України
 • Кількість справ: 1
Пушкаренко
Едуард Володимирович
 • заступник директора філії "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Українська залізниця", колишній помічник народного депутата Ярослава Дубневича
 • Кількість справ: 2
Яковлєв
Василь Олександрович
 • головний інженер департаменту колії та споруд ПАТ "Українська залізниця", колишній помічник народного депутата Ярослава Дубневича
 • Кількість справ: 2
Пушкаренко
Наталія Євгеніївна
 • завідувачка секретаріату комітету Верховної Ради України з питань транспорту, колишня заступниця директора з правових питань ДП "Укрзалізничпостач", колишня директорка та співвласниця ТОВ "Регіональна консалтингова компанія"
 • Кількість справ: 2
Олійник
Таїса Олександрівна
 • заступниця начальника департаменту з матеріальних ресурсів ПАТ "Українська залізниця", колишня співвласниця ТОВ "Регіональна консалтингова компанія"
 • Кількість справ: 2

Повʼязані юридичні особи

приватне підприємство
ЄДРПОУ 39764221
товариство з обмеженою відповідальністю
ЄДРПОУ 34943420