Мільйонні пожертви партії «Батьківщина» здійснюються через підставних осіб

Мільйони гривень, які протягом другого півріччя 2018 року надходили на рахунку партії «Батьківщина» в якості внесків, робилися через підставних осіб. Про це йдеться в сюжеті Максима Опанасенка для телепрограми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

За інформацією Bihus.info, у другому півріччі 2018 року, коли стартувала активна фаза передвиборчої агітації лідера «Батьківщини» та кандидатки в Президенти Юлії Тимошенко, внески на рахунок її партії "Батьківщина" різко зросли. У звіті вказано, що десятки українців з невеликих міст та селищ жертвували політсилі Тимошенко по 150 і більше тисяч гривень.

В процесі перевірки цієї інформації, журналісти з’ясували, що серед найбільших донорів «Батьківщини» є касирка супермаркету у передмісті Києва, безробітний мешканець Сум, його землячка, яка працює на автомийці і фіктивне підприємство, що записане на методистку з дитячого садочку в Умані.

За результатами розслідування, стало відомо, що більшість опитаних «донорів» вперше чула про свої пожертви. Вищезазначені дії, ймовірно, можуть свідчити на використання партією персональних даних українців з метою легалізації коштів, отриманих невідомим шляхом - повідомили у  Bihus.info.

В системі фінансування партії “Батьківщина” фігурують люди з так званої “газової справи” біглого нардепа Олександра Онищенка.

Звіти партії, ймовірно, з "фіктивними донорами" підписали головний бухгалтер  Кожуховська Людмила Анатоліївна та уповноважена особа Крулько Іван Іванович.

Нагадаємо, що за наслідками попереднього  розслідування “Черга в касу” Мар’яни Мотрунич щодо партійних фінансів "Батьківщини" журналістами було виявлено суттєві невідповідності між звітом і реальними внесками, що здійснювали донори ВО “Батьківщина”. Суд зобов’язав Державне бюро розслідувань відкрити провадження щодо ймовірної легалізації коштів партією “Батьківщина” за скаргою юристів проекту “Тисни” (Bihus.Info).

Повʼязані особи

Тимошенко
Юлія Володимирівна
  • народний депутат України VIII скликання, Голова депутатської фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України, Прем'єр-Міністр України 18 грудня 2007 — 11 березня 2010
  • Кількість справ: 18
Крулько
Іван Іванович
  • керівник політичної партії "ВО "Батьківщина", народний депутат України VIII скликання, був внесений до каталогу ФАР по 3м справам, однак після звернення Івана Крулька ми провели розслідування і зменшили до 1 справи
  • Кількість справ: 1

Повʼязані юридичні особи