Учасники громадянського руху ЧЕСНО вдруге влаштовують струс мізків для вироблення підходів моніторингу кандидатів у народні депутати, що відбудеться в рамках кампанії «Фільтруй раду!». 


Захід відбудеться у четвер, 2 серпня, в приміщенні Інтерньюз-Україна за адресою вул. Ризька, 15 з 16:00 до 23:00.

Рух ЧЕСНО планує вдосконалити ЧЕСНОметр - інструмент моніторингу політиків, які підуть на вибори, врахувавши позитиви та критику першого етапу кампанії “Фільтруй Раду!”, у рамках якого був проведений аналіз чинних депутатів.          

Рух ЧЕСНО має намір залучити до дискусії зацікавлених експертів, журналістів, соціологів,  політологів, піарників та представників політичних сил. Під час колективного мозкового штурму учасники руху намагатимуться почути думку всіх зацікавлених сторін, та врахувати конструктивні пропозиції учасників.

Рух ЧЕСНО ставить собі за завдання виробити ефективний інструмент, за допомогою якого виборці зможуть підвищити якість майбутнього парламенту.

Нагадаємо, рівно за рік до виборів, під час першого мозкового штурму «Фільтруємо парламент-2012»  у широкому колі громадських активістів, експертів, політологів, соціологів, журналістів, психологів, письменників, музик, художників, режисерів та дизайнерів народилася ідея громадянського руху ЧЕСНО та кампанії громадського контролю за демократичністю та прозорістю наступних парламентських виборів – «Фільтруй Раду!».

Головним результатом 24-годинної творчої акції стало вироблення 6 «критеріїв доброчесності» - як ключового інструменту фільтрації депутатів та кандидатів  до Верховної Ради України:

  1. Відсутність фактів порушень прав і свобод людини
  2. Непричетність до корупційних дій
  3. Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя
  4. Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців
  5. Особисте голосування в парламенті
  6. Участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів