Фурсін
Іван Геннадійович
самовисування
138 округ
Народився 16 вересня 1971 року в місті Києві, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, безпартійний, проживає в смт Любашівка Одеської області, судимість відсутня, самовисування.
Чорний список

Фігурант антикорупційних розслідувань.

За наявною в Чеснометрі інформацією від 2012 р., можлива причетність кандидата до корупційних дій.

За інформацією ЗМІ, Іван Геннадійович Фурсін нібито причетний до зловживань під час тендерних процедур. Зокрема, у 2011 р. дочірня компанія «Нафтогазу» з видобутку енергоносіїв на шельфі «Чорноморнафтогаз» придбала вишку у британської компанії HIGHWAY INVESTMENT PROCESSING LLP. Розслідування «Дзеркала тижня» встановило, що за вишку вартістю 250 млн доларів українська державна компанія заплатила 400 млн доларів. За інформацією «Української правди», вказану суму було покладено на рахунок у банку Trasta Komercbanka, частку в якому мав Іван Фурсін. За даними розслідування, наявність «кишенькового» банку допомагала у «відмиванні коштів», що може свідчити про участь Івана Фурсіна у корупційній схемі.

Крім того, за інформацією видання «Наші гроші», 18 червня 2012 р. держпідприємство «Регіональні електричні мережі» за результатами тендеру уклало кредитну угоду з ПАТ «Банк «Кліринговий дім». Єдиним конкурентом у тендері «Клірингового дому» було ПАТ «Місто банк», правління якого очолює Іван Фурсін. За даними «Ділової столиці», Фурсін також є акціонером ПАТ «Банк «Кліринговий дім». У конкурсній документації зазначено, що розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувана вартість закупівлі становила 500 тис грн., однак внаслідок отриманої ціни кредиту держава переплатила в півтора рази більше.

Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку про те, що Іван Фурсін є фігурантом антикорупційного розслідування щодо зловживань під час тендерних процедур.
Рух ЧЕСНО не підміняє правоохоронні органи та суди і не робить тверджень про вчинення особою правопорушення, а робить оцінку на підставі наявної інформації щодо можливої причетності до корупційних дій. Така оцінка може не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів.