Добкін
Дмитро Маркович
самовисування
178 округ
Народився 8 сiчня 1975 року в місті Харкові, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, народний депутат України, безпартійний, проживає в місті Харкові, судимість відсутня, самовисування.
Чорний список

Фігурант антикорупційних розслідувань.

За наявною в Чеснометрі інформацією від 2012 р., можлива причетність кандидата до корупційних дій.

З 2006 р. Дмитро Маркович Добкін став депутатом Харківської облради, але паралельно продовжував займатися бізнесом. Як зазначало видання "Коментарі", станом на 2008 р. кандидат володів 10,98% АТ "Банк Золоті ворота". За інформацією видання "Главное", у 2008 р., коли брат Дмитра Добкіна Михайло обіймав посаду міського голови Харкова, ПАТ "Банк Золоті ворота", двічі укладав угоди зі структурами, підконтрольними міськраді. Так, у червні в "Золотих воротах" був відкритий розрахунковий рахунок Харківського міського благодійного фонду "Заповіт", на який у ході благодійного марафону зі збору коштів на закупівлю медобладнання для неонатального центру пропонувалося переказувати гроші; у листопаді банк відкрив кредитний договір на 2,5 млн грн. міському комунальному підприємству "Харківкомуночиствод" для погашення заборгованості за електроенергію.

Імовірно, що крім "Золотих воріт" кандидат міг мати стосунок і до інших "сімейних" підприємств: у інтерв’ю "Дзеркало тижня" після свого вступу на пост міського голови Харкова Михайло Добкін повідомив, що весь бізнес він передав батьку та брату. У 2012 р. видання "Коментарі" до "сімейних" підприємств родини Добкіних зараховувало також ТОВ "Іст оіл груп", ТОВ "Текстиль-експорт", ТОВ "Спецагросервіс", ТОВ "Союз-Трейд" і ТОВ "Регіональна промислова компанія".

За інформацією видання "Наші гроші", у 2012 р. підприємства, пов’язані з родиною Добкіних, виграли ряд тендерів на державні закупівлі. У квітні ДП "Харківський облавтодор" за 147,22 млн грн. придбало у ТОВ "Реал-НП" автомобільне паливо і бітум, а КП "Тролейбусне депо №3" взяло кредит у розмірі 17 млн грн. у ПАТ "Банк Золоті Ворота" під 17% річних. У травні КРП "Протизсувне управління" уклало угоду на берегоукріплювальні роботи на суму 6,85 млн грн. на території, що передана в користування ТОВ "Горизонт", до складу засновників якого до 2008 р. входив Михайло Добкін. У липні ДП "Харківський облавтодор" знов купило паливо у ТОВ "Реал-НП" на 116 млн грн.

Зазначена інформація не є прямим підтвердженням вини кандидата, проте дозволяє зробити оцінку про те, що Дмитро Добкін є фігурантом антикорупційного розслідування щодо зловживання владою та службовим становищем на користь приватних бізнес-інтересів.
Рух ЧЕСНО не підміняє правоохоронні органи та суди і не робить тверджень про вчинення особою правопорушення, а робить оцінку на підставі наявної інформації щодо можливої причетності до корупційних дій. Така оцінка може не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів.