Голова партії "Слуга народу" Шуляк програла суд

Фото: Голова партії "Слуга народу" Шуляк програла суд

Голова політичної партії "Слуга народу" та Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади Олена Шуляк програла позов про захист честі, гідності та ділової репутації. Вона позивалася проти громадського активіста Георгія Могильного.

Могильний виступає проти незаконної забудови та недоброчесних забудовників, а також проти спроб законотворців напрацювати законодавчу базу, яка може бути вигідна саме забудовникам. 

Рішення Шевченківського районного суду не набрало законної сили, оскільки його можна оскаржити в апеляції.

У вересні Олена Шуляк звернулася з позовом, в якому просила суд зобов’язати Могильного видалити пост у  мережі Fасеbоок та спростувати наведену в ньому інформацію. У цьому пості Могильний критикував законопроєкт №5091 про захист інвесторів, який, за його словами, "насправді розроблений в інтересах будівельної мафії і не захищає інвесторів". Могильний зазначав, що у створенні та прийнятті цього проєкту активну роль відігравала саме Шуляк.

Судовий розгляд справи тривав понад півроку, і 15 березня суд залишив позов Шуляк без задоволення. Проте Георгій Могильний зазначає, що, швидше за все, в апеляції рішення може бути протилежним.

"Я настільки здивувався, що тричі перечитав, перш ніж повірив своїм очам - вчора суддя Василь Волошин із Шевченківського райсуду Києва залишив без задоволення позов голови партії "Слуга народу" Олени Шуляк до мене. Зрозуміло, що може бути апеляція від Шуляк і фінальне рішення стане прямо протилежним, але поки що я трохи відчув себе як в Європі, дивлячись на численні використання декларацій і резолюцій Парламентської асамблеї Ради Європи і рішень Європейського суду з прав людини", — зазначив він на своїй сторінці у Fасеbоок.

У висновку суду справді є багато посилань на міжнародне законодавство та практику, а у рішенні зазначається: "враховуючи публічний статус позивачки та те, що поширена інформація стосувалася її публічної діяльності та мала суспільний інтерес, а отже, остання повинна бути терпимою до публічної критики, межа якої є ширшою від критики пересічних осіб, суд, оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємозв'язок доказів у їх сукупності, приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову". 

Нагадаємо, Олена Шуляк є авторкою скандальної містобудівної "реформи", яка викликала обурення суспільства та експертів.  

Законопроєкт № 5655 був прийнятий майже мінімальною кількістю голосів (228 із необхідних 226) у грудні 2022 року, проте досі не підписаний президентом. Водночас петиція з вимогою ветувати законопроєкт набрала рекордні 42 тисячі підписів у перший день після ухвалення проєкту, проте відповідь на неї президент Зеленський станом на 20 березня 2023 року не надав.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]