Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Шуляк Олена

Шуляк Олена Олексіївна

Рік народження: 1976

Опис політика

Народна депутатка ВРУ 9 (2019). Голово Комітету з питань організації держвлади та місцевого самоврядування. Голова політичної партії "Слуга Народу" (2021).

 У 2023 році суд не задовольнив  позов голови партії "Слуга Народу" Олени Шуляк, яка проголосувала за містобудівну реформу (№5655) щодо захисту честі та гідності проти громадського активіста Георгія Могильного.

Наприкінці року проголосувала за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Публічне обговорення проєкту не проводилося. ГО, ЗМІ та Асоціація міст України закликали нардепів доопрацювати проєкт. За кілька годин після скандального голосування петиція з вимогою до президента накласти вето набрала більше 25 000 голосів. НАЗК повідомила, що подані антикорупційні зауваження враховані не в повній мірі.

Цього ж року не підписала звернення до Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука із вимогою внести у порядок денний найближчої сесії законодавчі ініціативи, які стосуються позбавлення повноважень народних депутатів та депутатів місцевих рад, які були обрані від заборонених проросійських партій.

Того ж року Комітет з питань організації держвлади та місцевого самоврядування підтримав проєкт закону №7654. Автором законодавчої ініціативи є Андрій Клочко ("Слуга народу"). Шуляк голосувала за цей законопрект.

Ця ініціатива — спроба зірвати конкурс на призначення очільника НАБУ. Вона також спрощує процедуру його звільнення. Окрім цього, підтримка такої ініціативи негативно вплине на систему антикорупційних та правоохоронних органів — НАЗК, ДБР, БЕБ.

У 2021 році на з'їзді партії Олену Шуляк  обрали головою "Слуги Народу" замість Олександра Корнієнка, який був обраний першим заступником голови Верховної Ради.

Згідно з аналітикою руху ЧЕСНО за перший рік роботи парламенту 9 скликання Шуляк входить до нардепів, які мають найбільше ухвалених законопроєктів.

У 2020 році виступила проти створення консультативної ради в Тристоронній контактній групі за участі представників ОРДЛО попри позицію фракції "Слуга народу".

З листопада 2019 року - представниця Кабінету Міністрів у Верховній Раді України.

У 2019 році була обрана народною депутаткою 9 скликання від партії "Слуга народу" номером 13 у списку як безпартійна. Заступниця голови однойменної фракції. Заступниця голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Ввійшла у виборчий список "Слуги народу" за неформальною квотою експрем'єр-міністра Гончарука, котрий керував “Офісом ефективного регулювання” (BRDO).

Членкиня правління та керівниця сектору "будівництво" у ГО "Офіс ефективного регулювання" (BRDO), координаторка ініціативи "Кадровий резерв", членкиня правління суспільно-політичного руху "Люди важливі", членкиня Ради Директорів Громадської Спілки "Спілка Українських Підприємців".

У 2014 році балотувалась до Київської міської ради від "Демократичного Альянсу" номером 5 у списку.

Віцепрезидентка із фінансів української філії міжнародної організації "Young Presidents’ Organization". Раніше очолювала Наглядову раду Української будівельної спільноти (Ukrainian Building Community).

З 2018 та у 1999-2000 роках - керівниця та власниця аудиторської фірми "Стандарт".

У 2017 році стала співзасновницею ТОВ "Кріейтор".

У 2014-2015 роках очолювала Наглядову раду Української будівельної спільноти.

З 2007 до 2014 року - генеральна директорка компанії "Midland Development Ukraine".

У 2005-2007 роках була членкинею Наглядової ради ЗАТ "Експрес-банк".

У 2000-2006 роки працювала директоркою департаменту аудиту і аналізу фінансово-господарської діяльності ФПГ "Midland Group" в Україні.

Закінчила Національний транспортний університет за спеціальністю "економіка та управління в будівництві", Міжнародний інститут менеджменту, де здобула ступінь МВА, та КНУ ім.Т.Г.Шевченка (психологія).

Освіта

 • Освіта
  Освітній рівень: освіта вища

  Балотування

  Фракції

  • Верховна Рада 9
  • Серпень 2019 — ...
   Слуга народу

  Міжфракційні обʼєднання

  Комітети

  • Верховна Рада 9
  • Серпень 2019 — ...
   Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

  Посади

  • 2019-11-15 — ...
   Представниця Кабінету Міністрів у Верховній Раді України

  Посади у партіях

  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Голосування у Верховній Раді 9

  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Промови у Верховній Раді 9

  Читайте на ЧЕСНО

  Династії зрадників - 3

  Династії зрадників - 3

  За період роботи Реєстру зрадників до нього потрапило понад 1300 осіб. Рух ЧЕСНО дослідив, що 20 пар фігурантів реєстру мають родинні зв’язки. Їх найбі...

  Дивитись більше про політика в інших джерелах

  Декларації
  Посіпаки
  Посіпаки-2
  Реєстр національних публічних діячів
  Гарна Хата
  Вони голосують для тебе
  Серпом по рейтингу