Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Клочко Андрій

Клочко Андрій Андрійович

Рік народження: 1981

Характеристики політика

 • ФАРи: 1

Опис політика

Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Через спротив громадськості станом на початок 2024 року президент не підписав законопроєкт, а отже він лишається нечинним.

У 2022 році Комітет з питань організації держвлади та місцевого самоврядування, який очолює Андрій Клочко (“Слуга народу”), підтримав його проєкт №7654

Ця ініціатива була спробою зірвати конкурс на призначення очільника НАБУ. Вона також  мала на меті спростити процедуру його звільнення. Окрім цього, підтримка такої ініціативи негативно впливала б на систему антикорупційних та правоохоронних органів — НАЗК, ДБР, БЕБ. G-7 розкритикував законопроєкт. Після цього народні депутати не винесли це питання у порядок денний сесії.

Перед цим засіданням члени комітету висловили недовіру Клочку. Рух ЧЕСНО разом з іншими ГО ініціював заяву з вимогою не підтримувати цей законопроєкт Клочка та розглянути питання про усунення його з посади, зокрема і через те, що він як голова Комітету раніше допускав під час засідання голосування сторонньої людини і зараховував ці голосування "за".

У 2021 року, за даними ресурсу "Групи інтересів" Руху ЧЕСНО, Клочко був одним із 3 найвпливовіших нардепів за кількістю поданням законопроектів.  

Журналісти Bihus.info опублікували розслідування згідно з яким мати народного депутата, 70-річна Наталія, протягом останніх двох років стала власницею двох квартир у Києві, будинку, земельних ділянок і авто Tesla. Ринкова вартість цього майна на момент проведення розслідування, складала приблизно 14,5 млн грн. Почала вона його купувати, коли син потрапив до Верховної Ради.

У той самий час у Клочка з’явилася приймальня в Ірпені, його знімає інформаційний ресурс ITV, пов’язаний з ексмером Ірпеня фігурантом антикорупціних розслідувань Володимиром Карплюком. І саме Клочко був на лінійці першого вересня в Ірпені разом зі своїми колегами із “Слуги народу” та недоброчесним забудовником Карплюком.

У 2020 році як голова Комітету блокував рішення про приєднання Коцюбинського до Києва. Клочко взявся співголовувати у робочій групі щодо цього питання і за півтора року жодного разу не зібрав робочу групу, хоча дав слово це зробити 24 липня. Блокування приєднання селища вигідне забудовникам Ірпеня, які з 2008 року намагаються забудувати Біличанський ліс.

Цього ж року нардеп отримував компенсацію за житло.

Клочко є членом Ради Будівельної палати України.

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу” номером 83 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

У 2015 році балотувався до Київської міської ради від партії “Відродження” за 27 округом як безпартійний. У 2014 році балотувався до Верховної Ради за 217 округом (м.Київ) від “Блоку лівих сил” як безпартійний.

З 2018 року - помічник проректора Київського Національного університету будівництва та архітектури, раніше працював там само провідним спеціалістом відділу міжнародних відносин.

З 2017 року - виконавчий директор компанії “Хлебарський”. Обіймав посаду заступника директора з продажів ТОВ “Агропродекспорт”.

Керівник ГО “Коло”. Віце-президент Федерації петанку України.

Закінчив факультет електроніки НТУУ “Київський Політехнічний Інститут”, економічний факультет Української академії менеджменту і бізнесу. Випускник Міжнародного інституту менеджменту, магістр бізнес-адміністрування (МВА). Аспірант Національної академії державного управління при Президентові України.

Маркерні голосування

Має корупційні ризики. Євросоюх двічі закликав відхилити законопроект 5655. Дізнатися більше

№ 5655

прийнято

Позбавляє впливу російських спецслужб в Україні під прикриттям релігі Дізнатися більше

№ 8371

прийнято

Дозволяє обіг медичних препаратів на основі канабісу, що полегшить лікування онкохворих та військових. Дізнатися більше

№ 8371

прийнято

Освіта

 • Освіта
  Освітній рівень: освіта вища

  Балотування

  Фракції

  • Верховна Рада 9
  • Серпень 2019 — ...
   Слуга народу

  Міжфракційні обʼєднання

  Комітети

  • Верховна Рада 9
  • Серпень 2019 — ...
   Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Голосування у Верховній Раді 9

  У зв'язку з воєнним станом інформація тимчасово не оновлюється

  Промови у Верховній Раді 9

  Дивитись більше про політика в інших джерелах

  Декларації
  Посіпаки
  Посіпаки-2
  Реєстр національних публічних діячів
  Гарна Хата
  Вони голосують для тебе
  Серпом по рейтингу