Польський слід мера Ірпеня: чому українські політики будують маєтки під Варшавою? (Оновлено)

Фото: Польський слід мера Ірпеня: чому українські політики будують маєтки під Варшавою? (Оновлено)

У Польщі мер Ірпеня має 3 квартири. Про це свідчить декларація політика на сайті НАЗК. Але це не вся нерухомість, до якої має відношення політик, за кордоном. Громадський рух ЧЕСНО  відшукав будинки українських політиків партії “Нові обличчя”, які розташовані в містечку Маркі.

Один із цих будинків належить заступнику голови партії “Нові обличчя” Володимира Карплюка Володимиру Співаку. Саме він знявся в рекламному ролику “Нових облич” як людина, яка може бути іншою.

Будівельний бізнес у Польщі Карплюк не декларував. Як повідомляли ЗМІ, він його вів спільно зі Співаком, директором будівельної компанії ТОВ “Будрегіонінвест”. Як відомо, засновниками ТОВ “Будрегіонінвест” були дружини мера Бучі Анатолія Федорука та Карплюка.

Інформацію про те, що ділянка поблизу столиці Польщі належить Співаку, журналісти отримали з польського реєстру нерухомості.

Інформація з реєстру нерухомості Польщі

Друга ділянка, на якій зводиться будинок у Марках поряд із будинком Співака, належить ТОВ “Сарафан”.

Інформація з реєстру нерухомості Польщі

Ця земельна ділянка оформлена на польську фірму “Сарафан”, якою Карплюк володів на 99%.

Коли Карплюку не потрібно було подавати декларацію як політику, він володів фірмою на 99%, а Співак усього на 1%. Кардинально все змінилося після того як НАЗК зобов’язало політиків подати електронну декларацію. Після цього Співак став єдиним власником польського “Сарафану”.

Інформація з реєстру про польську фірму "Сарафан"

За інформацією програми “Схеми”, Карплюк припинив свою діяльність в “Сарафані” 9 березня 2015 року, будучи мером Ірпеня. Згідно даних у польському реєстрі 25 соток землі в Марках ТОВ “Сарафан” придбало 6 березня цього ж року, тобто за три дні до виходу Карплюка з співзасновників.

За інформацією польської податкової, польський “Сарафан” нібито не займався жодною діяльністю й не мав навіть уповноважених осіб, про що є відповідне рішення суду.

Станом на листопад 2017 року єдиним акціонером польського ТОВ “Сарафан” є Володимир Співак.

Містечко Маркі розташовані в 10 км від столиці Польщі. Доїхати туди можна звичайним міським автобусом із Варшави. Для порівняння, відстань до Варшави як від Коцюбинського чи Гатного до Києва.

Місцевість дуже подібна до Приірпіння, але лісу тут набагато більше й нема висоток посеред приватного сектору.

Закрите котеджне містечко, в якому мають ділянки політики з “Нових облич”, огороджене парканом із охороною на вході

За вказаною адресою журналісти побачили два двоповерхові будинки на стадії будівництва. Будинки абсолютно однакові, збудовані за одним проектом посеред соснового та мішаного лісу.

На ділянці перед входом до будинків не було жодного дерева. Будівельники переконували, що ділянка такою й була, бо видалити дерево в Польщі практично неможливо, навіть якщо воно знаходиться в межах чиєїсь приватної ділянки.

Як відомо, у Приірпінні дерева знищують під кодовою назвою “деревинна рослинність”

У будинках активно працювала бригада заробітчан зі Львівщини. Робітники розповіли журналістам, що два дзеркальних будинки будує один мер з України. Будує, за їхніми словами, для себе й для свого друга. Будинки будуть готові до заселення й проживання до нового року.

Прораб із Житомира розповів, що будинки будує нібито польська фірма, але не пояснив, чому на будівництві працюють робітники з Заходу України.

По сусідству з цими будинками будівельники показали ще два будинки, в яких живуть заможні українці. Один з них, за словами чоловіків, проживає тут постійно.

Так виглядає ділянка Співака та “Сарафану”, з іншого боку паркану. Площа двох ділянок 50 соток

Редакції вдалося отримати фото Карплюка, ймовірно, на території цього котеджного містечка, де він перебуває серед подібних будинків між соснами зі схожими доріжками й ліхтарями, як на рекламному проспекті польських котеджів у Марках.

Подібні фото надіслали редакції ЧЕСНО й працівники польської фірми, яка займається продажем земельних ділянок та будинків в Марках.

Журналісти зателефонували за оголошенням однієї з девелоперських компаній, яке було розміщене над парканом котеджного містечка.

Заступник директора відділу продажу Анна Відавська повідомила, що українці можуть без проблем придбати ділянку чи будинок у Польщі. У котеджному містечку в Марках лишилася до продажу одна ділянка, площею 25 соток. Це стандартний розмір ділянок тут. Її вартість 450 тис. злотих, що за курсом Нацбанку становить майже 3,3 млн грн. Побудувати на ній можна будинок, площею 300 кв. метрів.

На пошту редакції Відавська надіслала пропозицію продажу з детальним описом

У котеджному містечку будинки побудовані за схожими проектами.

Після екскурсії по елітному житловому масиву журналісти поспілкувалися з асистентом бурмістра міста Маркі Павлом Пнєвські.

Він розповів, що містечко тягнеться вздовж траси, яка простягається на 9 км. Населення тут більше 40 тисяч. Переважно, люди тут мешкають в приватних будинках або 3-4-поверхових. Так само як і в Юзефові, про який ми писали раніше, місцеві депутати в Марках проголосували проти багатоповерхового будівництва, не дивлячись на близькість до Варшави, так як намагаються зберегти історію та неповторність свого населеного пункту.

 

Ми намагаємося гармонійно розвивати місто, переважно тут будуються приватні будинки. Є план забудови міста, він розміщений на сайті у вільному доступі. Кожен мешканець може його бачити й вносити свої пропозиції. Будівництво ведеться згідно з цим планом забудови. Якщо на ділянці має бути приватний будинок, власник звертається до старости, погоджує проект будинку з планом забудови й не може будувати щось інше. У разі, коли будівництво не відповідає проекту і будується замість приватного будинку багатоповерховий, спеціальні служби перевіряють таке будівництво й наказують розібрати зайві поверхи. Але в Марках таких випадків не було, - розповідає Пнєвські.

 

На жаль, в Україні, це абсолютно звична практика на ділянці під приватну забудову будувати багатоквартирні будинки й потім тримати людей в заручниках без каналізації й зі спільним лічильником.

Асистент бурмістра також розповів, що так званої комунальної землі в Марках немає. Вся земля тут у приватній власності або у власності фірм, які будують приватні будинки й продають їх або ж продають земельні ділянки як у випадку з Співаком та ТОВ “Сарафан”. Раніше міську землю продавали через аукціон.

 

Ліс у Марках перебуває під охороною й там абсолютно не можна вирубати дерева. Деякі дерева можуть бути вирубані на ділянці, але має бути спеціальний дозвіл і замість них мають бути висаджені такі самі дерева або кущі в такій же кількості або сплачені кошти, які йдуть на озеленення міста, - розповідає Пнєвські.

 

Не дивлячись на близькість до Варшави, багато місцевих мешканців працюють у Марках.

 

Маємо дві великі пекарні та фабрику кави “Tchibo”. Це найбільші працедавці у нас в Марках. Будується великий логістичний центр, який відкриється в наступному році, окрім того маємо кілька автомобільних салонів та дуже багато салонів різних послуг, - говорить асистент бурмістра.

 

Журналісти вирішили поцікавитися в Карплюка, чи має він нерухомість у Марках. Міський голова Ірпеня обурюється запитанню про будинки в Марках і каже, що вперше про них чує.

 

У мене є інформація, що ви гомосексуаліст, но я ж цього не стверджую!.. Я просто вам кажу - є така інформація… що з цим робить тепер? Давайте про це напишемо… Серьожа, ви гомосексуаліст?.. Ви задумались над цим питанням - мені так і написать? Добре!, - каже мер.

 

Володимир​ Карплюк резюмує:

 

Я вам уже відповідь дав, що я вперше чую, що це таке!.. До яких двох будинків?.. Вперше від вас чую таку інформацію. Якщо ви мене повезете і покажете мені, де там що в мене є - я буду дуже радий, що в мене там щось є, якщо ви мені щось подаруєте там - я обов’язково це задекларую, якщо ви мені це подаруєте.

 

Карплюк проживає поряд зі Співаком в Бучі на Тургенєва. 

Їхні будинки стоять упритул до восьмиметрового паркану “Бучанського межигір’я” Ігоря Калєтніка

Прописаний Карплюк зі Співаком був до недавнього часу також за однією адресою в Бучі, по вул. Польовій, 28, кв. 36, за цією ж адресою зареєстроване ТОВ “Сарафан”, яке займається будівництвом у Приірпінні та забудовниця Наталія Бойчук, яка зараз є власницею ТОВ “Сарафан”.

Нагадаємо, ЧЕСНО виявив 67 квартир у декларації Карплюка. Забудовник створив партію “Нові обличчя” й балотувався на посаду мера Ірпеня, де отримав доступ до ресурсу громади.

Під час обшуку в Ірпінській міськраді в липні 2016 року Карплюк утік за кордон. Журналісти ще тоді шукали його майно у Польщі, але не знайшли.

Як відомо, прокуратура вручила Карплюку підозру, його вважають винним у загибелі робітника під час будівництва житлового комплексу в Бучі.

Нещодавно прокуратурою Київської області повідомлено про підозру першому заступнику мера Ірпеня Дмитру Христюку, який, за словами прокуратури, діяв у злочинній організації разом із Ірпінським міським головою Карплюком та іншими встановленими слідством особами, що вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини з метою розкрадання бюджетних коштів і земель на території міста Ірпеня.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]