Опис партії

Очолює партію “Нові обличчя” з 2012 року фігурант антикорупціних розслідувань та ексмер Ірпеня Володимир Карплюк. Ця партія є по суті регіональним політичним проєктом недоброчесних забудовників Київщини.

Довибори у парламент 2021

У 2021 році два кандидати від партії “Нові обличчя” брали участь у довиборах у парламент на мажоритарних округах Херсонщини (округ №184) і Черкащини (округ №197). 

Як зазначав Рух ЧЕСНО,  закон “Про політичні партії” передбачає ліквідацію політичнх партій, якщо ті не беруть участь у виборах на національному рівні — парламентських та президентських. Тому такі локальні проєкти, як “Нові обличчя”, задля того, щоб не втратити партію, направляли технічних кандидатів на округи під час довиборів. 

Так, на Черкащині балотувалася на той час 21-літня мешканка Ірпеня Наталія Степушенко, депутатка Бучанської районної ради, яка на виборах 2019 року була спостерігачем від ОПЗЖ. На Херсонщині балотувався депутат Ірпінської міськради та кандидат на відкликання за маркерними голосуваннями Руху ЧЕСНО Андрій Помазан.

Місцеві вибори 2020

У 2020 році під час місцевих виборів на Київщині цей політичний проєкт суттєво втратив свої позиції у порівнянні з місцевими виборами 2015 року. 

До Київської обласної ради від цієї партії кандидати навіть не балотувалися. За результатами виборів кандидат у мери від цієї переміг лише у Ірпені – Олександр Маркушин. Мер Фастова і мер Боярки, які на попередніх виборах пройшли від цієї політсили на свої посади, вирішили балотуватися від інших політичних партій — відповідно від Партії національного егоїзму та партії “За майбутнє”. 

Ексзаступник голови ОДА та колишній секретар Ірпінської міськради від “Нових облич” Юрій Денисенко перед місцевими виборами очолив партію “Єдина громада”.

Депутат Коцюбинської селищної ради від “Нових облич” Сергій Даніш балотувався на посаду селищного голови від “Слуги народу”.

Цього ж року партія “Нові обличчя” не подала до НАЗК звіт Нікопольської міської організації і керівника партії визнали винним у адмінправопорушенні. Але провадження закрили у зв’язку з тим, що спливли строки притягнення до відповідальності.

Парламентські вибори 2019

У 2019 році лідер партії Володимир Карплюк балотувався до парламенту на Київщині (мажоритарний округ №95) як самовисуванець. Виборча кампанія лідера партії, згідно зі поданим до ЦВК звітом, була однією з найдорожчих і кошти перераховували забудовники, але вибори він програв. Кампанію вів політтехнолог Петро Щербина, який був раніше медіаконсультантом Сандея Аделаджі та вів кампанію ексмера Києва та дежзрадника Леоніда Черновецького, який балотувався в Грузії.

На цих же виборах у парламент на Київщині (мажоритарний округ №91) балотувався тогочасний мер Фастова Михайло Нетяжук. Який став головою міста у 2015 році як представник “Нових облич”. Він теж йшов як самовисуванець і посів  місце.

З огляду на те, що лідер партії та мер міста балотувався як самовисуванці, це може свідчити про те, що рейтинг партії досить низький і вона по суті якісно не розвивається.

У 2017 році партія не отримала жодної гривні від виборців. Про це свідчить аналіз фінансового звіту на сайті НАЗК. Такі ж нульові звіти були подані партією і за 2016 рік. При цьому Рух ЧЕСНО зафіксував розміщення зовнішньої реклами та роботи, які проводилися бюджетним коштом і які комунікувалися суспільству як досягнення “Нових облич”.

У 2016 році Карплюк як голова партії не подав у звіті висновок незалежного зовнішнього аудиту. Його визнали винним у вчиненні адмінправопорушення. 

Цього ж року Рух ЧЕСНО виявив у декларації одного з депутатів Ірпінської міськради від “Нових облич” Ігоря Оверка 586 квартир.

Місцеві вибори 2015

У 2015 році за результатами місцевих виборів партія отримала 8 міських голів, зокрема лідер партії Карплюк став очільником Ірпеня, та майже 100 депутатів на Київщині, але вибори до Київської облради програла. Партія не подолала 5% бар’єр. Кампанію також вів Петро Щербина, який значився у керівному складі партії. А очільником обласного осередку був ексрегіонал Дмитро Христюк.

У 2014 році Карплюк йшов на дочасні вибори як кандидат у мери Ірпеня і спробував домовитися про підтримку ЄС (тоді БПП). Але тоді перемовини були невдалими. Він став мером Ірпеня як представник “Нових облич”.

У 2013 році Рух ЧЕСНО виявив під час аналізу декларації голови партії Карплюка 67 квартир.

Створення партії

У 2012 році заснували партію “Нові обличчя”. Її очільником став недоброчесний забудовник Київщини Володимир Карплюк, який раніше з нардепом-регіоналом Петром Мельником був присутній разом з на конференції “Партії регіонів”.

Партія зареєстрована у Бучі за адресою вул. Польова 28 у звичайній квартирі. Як повідомляють місцеві ЗМІ за цією адресою прописаний Карплюк та його бізнес-партнерка забудовниця Наталія Бойчук.

Основний склад партії

Представництво в областях

  • Обрано
  • Не обрано
  • не балотувалися