ЗА МАЙБУТНЄ

Партія заснована: 06 серпня 2008 р.

Попередні назви: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО"

Опис партії

Партія налічує 25 зареєстрованих місцевих осередків (у всіх областях і м. Києві), переважну більшість яких політсила успадкувала від “України майбутнього”. Саме так раніше називалась політсила, котру в жовтні 2019 року перейменували на “За майбутнє”.

У серпні 2020 року депутати від партії "За майбутнє" та ОПЗЖ надіслали подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції низки положень антикорупційного законодавства. 28 жовтня КСУ оприлюднив скандальне рішення, згідно з яким скасовується відповідальність за недостовірне декларування, саме електронне декларування, а також повноваження НАЗК на повну перевірку та моніторинг способу життя, незаконного збагачення і конфіскації активів, набутих корупційним шляхом. Звернення підписали двоє народних депутатів фракції "За майбутнє" (Тарас Батенко та Віктор Бондар) та всі 44 депутати від фракції "ОПЗЖ" у парламенті.

Нардепи з групи “За майбутнє” найгірше беруть участь у голосуваннях: їхній показник трохи не досягає 50%. Водночас представники групи голосували приблизно за 45% законопроєктів у ІІ читанні. Іншими словами, вони кооперуються з монобільшістю “Слуги народу” майже через раз. Також дані дають змогу побачити, що єдність нардепів із групи “За майбутнє” є сумнівною. 

У травні 2020 року депутати із “За майбутнє” заявили про створення однойменної партії на чолі з “найкращим другом” олігарха Ігоря Коломойського – Ігорем Палицею, який ще донедавна був членом президії УКРОПу. Станом на липень 2020-го розпочалася трансформація УКРОПу в “За майбутнє”. Зокрема, сторінки УКРОПу в соцмережах перейменовують на “За майбутнє”.

Установчий з'їзд партії “За майбутнє” відбувся під час карантину, а саме 20 травня 2020 року. Організатори вирішили “присвятити” його першій річниці президентства Володимира Зеленського.

Проте вже на початку літа 2020-го лави “За майбутнє” в парламенті почали рідшати. У червні з групи вийшли одразу троє мажоритарників, котрі вступили до групи “Довіра” і яких журналісти-розслідувачі пов'язують з мільярдером Юрієм Косюком. Але вже у червні-липні до групи долучилися 5 депутатів, зокрема двоє раніше виключених з фракції “Слуга народу”.

29 серпня 2019 року у Верховній Раді України 9-го скликання створили депутатську групу “За майбутнє”. Тоді до неї увійшли 23 народні депутати-мажоритарники, котрі були представниками різних політичних сил – від ексрегіоналів, членів партій “Відродження”, УКРОП та “Наш край” до колишніх БППшників і “нарфронтівців”. Більшість із них є фігурантами антикорупційних розслідувань.

На позачергових виборах до ВРУ 2019 року партія “Україна майбутнього” брала участь лише формально – кандидатів не висувала, натомість мала 84 представники в ОВК.

У 2016 році головою партії обрали Станіслава Нікітіна. За інформацією “Слідства.інфо”, серед адвокатів ексзаступника глави АП часів Віктора Януковича Андрія Портнова були Нікітін та інший член партії Сергій Демченко, який у ВРУ 9-го скликання є депутатом від партії “Слуга народу”. 

На позачергових парламентських виборах 2014 року “Україна майбутнього” висунула за списком 51 кандидата.

На парламентських виборах 2012-го партія висунула 48 кандидатів. У передвиборчій програмі “України майбутнього” було зазначено, що політсила має гуманістичну спрямованість на основі філософії Григорія Сковороди, прагне зупинити еміграцію та жити вдома, як у Європі.

Партію “Україна майбутнього” зареєстрували в липні 2008 року. У різні періоди політсилу очолювали Андрій Павленко, пов’язаний з донькою лідерки ВО “Батьківщина” Євгенією Тимошенко, та чинний голова Дніпропетровської облради Святослав Олійник, котрого називають “людиною Коломойського”.

Фінанси партії. Згідно з фінзвітом за І квартал 2020 року, офіційно партія “За майбутнє” не має жодного працівника, не володіє й не користується жодним майном.

Упродовж перших 3 місяців 2020-го партія не витрачала коштів, хоча й отримувала їх: у березні на партійний рахунок надійшов єдиний за весь квартал внесок – 100 тис. грн від ТОВ “Міленіум 2018”. За даними YouControl, компанія пов'язана з групою “Приват” Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова. Раніше ТОВ “Міленіум 2018” профінансувала загалом на 2,35 млн партію УКРОП.

Балотування

  • Верховна Рада 8-го скликання 2014 рік
    Голоси: 14193 (0,08%)
    Не обрано
    Назва: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО"
  • Верховна Рада 7-го скликання 2012 рік
    Голоси: 37960 (0,18%)
    Не обрано
    Назва: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО"

Представництво в областях

  • Обрано
  • Не обрано
  • не балотувалися