Опис партії

Після оголошення в Україні карантину, серед інших, “Європейська солідарність” заявила, що надаватиме соціальну допомогу медичним закладам, людям похилого віку та хворим. Ця хвиля розпочалася саме за півроку до місцевих виборів, тому такі дії можна розцінити як роздавання виборцям “гречки” перед місцевими виборами під виглядом допомоги в період карантину. Однак у партії “ЄС” не визнають, що це гречкосійство.

Дані соціологічних опитувань свідчать про зростання електоральної підтримки партії “Європейська солідарність” після її проходження до ВРУ: вона стабільно перебуває у трійці лідерів (станом на квітень 2020 року). Однак негативне ставлення до діяльності фракції “ЄС” в парламенті зросло і сягнуло 70%. Стосовно кадрових голосувань, то фракція “ЄС” була проти призначення Олексія Гончарука на посаду прем’єр-міністра України, а також Дениса Шмигаля - прем’єр-міністром.

У Верховній Раді 9-го скликання політсила отримала 4 місце з результатом 8,1%  (27 депутатів). У парламенті близько 37% депутатів із фракції “ЄС” обіймають керівні посади у різних комітетах. 

Перед позачерговими парламентськими виборами 2019 року, БПП “Солідарність” здійснила ребрендинг і стала партією “Європейська солідарність”. Порошенко змінив на посаді Віталія Кличка, який очолював БПП з 2016 року. Ідеологією оновленої партії залишилася “ідея солідарності громадян заради побудови сильної держави через захист власних прав та свобод, децентралізацію влади і створення самоврядних громад”. У програмі політсили зазначено, що своєю соціальною основою партія бачить середній клас. 

Політсила провела праймеріз на базі громадської організації з голосуванням за кандидатури на сайті. Крім того, з партії вийшли фігуранти низки гучних антикорупційних розслідувань, а троє нардепів ЄС передали в управління свої корпоративні права. 

ЄС має 23 територіальні осередки в різних областях України та 5 міських організацій (станом на квітень 2020 року). Після перереєстрації, яку пройшли лише 46% з 43 тис. партійців, партія скоротилася до 22-23 тисяч.

ЄС також посідає 2 місце після “Слуги народу” в західних і центральних областях України. Проте на регіональному рівні “Європейській солідарності” відновити кадровий потенціал перед місцевими виборами буде досить складно, оскільки низове партбудівництво постраждало через фігурантів антикорупційних розслідувань, а 2019 року партія втратила один зі своїх найбільших осередків на Харківщині. 

Фінанси ЄС. Офіційно парламентська виборча кампанія коштувала “Європейській солідарності” 99 млн грн. Один списочник у Раді обійшовся “ЄС” у понад 4 млн грн. З-поміж найзаможніших українців найбільшими офіційними донорами партії виявилися: Гліб Загорій (2,66 млн грн.) - екс-нардеп, власник фармкомпанії “Дарниця” та фігурант низки антикорупційних розслідувань; Ігор Баленко - повний тезка київського депутата та власника мережі супермаркетів “Фуршет”; Віталій Кличко - міський голова Києва.

На виборах 2014 року, після того, як сам лідер партії був обраний 5-м президентом України, БПП фінішував другим після “Народного Фронту” із результатом 21,8% підтримки виборців (63 мандати). При цьому, БПП сформував одну з найбільших фракцій - 150 депутатів - і контролював більшість ключових комітетів парламенту.

У 2013 році реєстраційне свідоцтво "Солідарності" анулювали за рішенням суду через те, що партія впродовж 10 останніх років не брала участі у виборах. Щоб реанімувати анульовану партію, його команда для реєстрації на парламентських виборах перейменовує партію "Національний альянс свободи та українського патріотизму "НАСТУП" на "Всеукраїнське об'єднання "Солідарність" і практично одразу - на "Блок Петра Порошенка".

У 2002 році від партії "Солідарність" до парламенту пройшло 6 кандидатів. 

У 2000 році Петро Порошенко як депутат Верховної Ради 3 скликання сформував депутатську групу "Солідарність" і розпочав підготовку до перетворення її на повноцінну політсилу. Через рік був обраний головою партії «Солідарність», котра приєдналась до опозиції тодішньому президенту Леоніду Кучмі – до блоку "Наша Україна".

Керівництво партії

Керівник Секретаріату Партії
Фото: Дронова Вірджинія Анатоліївна
Дронова Вірджинія Анатоліївна
Міжнародний Секретар Партії
Член Президії Центральної Ради Партії
Дивитись ще

Балотування

Виборчі блоки

Статистика депутатів ВР

    Немає даних про відвідування
  • Відвідування фракції
    86,0%

Золото партійпоточні звіти за 2020 рік

Отримано
109 779 863.14 ₴
Витрачено
18 587 389.24 ₴

Представництво в областях

  • Обрано
  • Не обрано
  • не балотувалися