Опис партії

ВО “Батьківщина” була представлена в усіх скликаннях Верховної Ради за час свого існування. Стабільну підтримку партії забезпечує “ядерний електорат” – люди віком від 50 років із сільської місцевості та малих міст.

“Батьківщина” має розгалужену мережу осередків (658 осередків, що є рекордом серед чинних парламентських партій). Найбільше їх на Дніпропетровщині – 54, проте наявність осередків не завжди обумовлювало високу підтримку виборців.

У травні 2020 року голова партії Юлія Тимошенко пообіцяла захищати мерів міст від “свавілля влади”. Це може стати основою кампанії політсили на місцевих виборах, оскільки “Батьківщина” має осередки, місцевих депутатів та мерів.

На позачергових парламентських виборах 2019 року “Батьківщина” здобула 8,18% голосів та сформувала фракцію з 24 народних депутатів. У Раді-9 представники “Батьківщини” отримали посади віцеспікера й голови комітету з питань молоді й спорту. Загалом близько 67% членів фракції “Батьківщина” обіймають керівні посади в комітетах ВРУ.

Участь “Батьківщини” в голосуваннях ВРУ-9 є доволі низькою (60% - четвертий показник з-поміж фракцій станом на квітень 2020 року за всю каденцію Ради-9). Також голосування за законопроєкти в цілому показують, що “Батьківщина” підтримувала підписані на сьогодні акти на рівні 40% – це друге місце з кінця після ОПЗЖ.

Ще під час президентської кампанії Юлія Тимошенко та Володимир Зеленський обмінювалися реверансами, однак у Раді-9 після оцінювання дій “Слуги народу” в листопаді 2019-го “Батьківщина” перейшла в опозицію. Тригером стало голосування в І читанні за законопроєкт про ринок землі сільськогосподарського призначення.

Фінанси “Батьківщини”. Чотири роки поспіль “Батьківщина” отримувала кошти з держбюджету як партія, представлена в парламенті. Протягом 2020 року держава профінансує політсилу Юлії Тимошенко на майже 27 мільйонів гривень. Водночас неодноразово було виявлено, що “Батьківщина” буцімто отримувала гроші від безробітних, пенсіонерів, медиків чи освітян. За фактами ймовірних махінацій з фінансуванням партії Нацполіція відкрила низку кримінальних проваджень.

В останній місяць президентської кампанії 2019 року на центральний рахунок “Батьківщини” надійшло 116 мільйонів гривень. Розмір виборчого фонду кандидатки у президенти Юлії Тимошенко становив близько 230 мільйонів гривень, а на парламентську кампанію “Батьківщина” офіційно зібрала 87,2 мільйона. Варто зазначити, що після парламентських виборів обсяги фінансування політсили скоротилися в десятки разів.

За результатами місцевих виборів 2015 року представники “Батьківщини” очолили 325 населених пунктів (більшість – у сільській місцевості).

Улітку 2014 року, після Революції Гідності та звільнення Тимошенко з ув’язнення, частина партійців долучилася до “Народного фронту” тодішнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка. На парламентських виборах 2014-го “Батьківщина” здобула трохи більш ніж 5% голосів та провела до ВРУ 8-го скликання 19 нардепів. Першим номером виборчого списку партії була ув’язнена в Росії учасниця АТО Надія Савченко, на промоції звільнення якої “Батьківщина” і будувала свою парламентську кампанію.

Упродовж 2001-2012 років ВО “Батьківщина” була ядром політичного союзу – “Блоку Юлії Тимошенко” (БЮТ). На парламентських виборах 2012-го (за президентства Віктора Януковича та під час перебування Тимошенко у в’язниці за обвинуваченням у заподіянні державі збитків внаслідок підписання “газових угод” з Росією 2009 року; 2013-го ЄСПЛ визнав арешт Тимошенко політично вмотивованим) партія виконала роль “парасольки” для восьми інших опозиційних політсил, котрі делегували своїх кандидатів до виборчого списку “Батьківщини” (т.зв. об’єднана опозиція).

1999 року ГО “Союз миролюбних сил “Батьківщина” переформатували на партію “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”. З грудня 1999-го Юлія Тимошенко є незмінною головою цієї політсили.

Основний склад партії

Перший заступник Голови партії
Дивитись ще

Програма

Балотування

  • Верховна Рада 9-го скликання 2019 рік
    Голоси: 1196303 (8,2%)
    Обрано
    Назва: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБʼЄДНАННЯ "БАТЬКІВЩИНА"
  • Верховна Рада 8-го скликання 2014 рік
    Голоси: 895828 (5,7%)
    Обрано
    Назва: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБʼЄДНАННЯ "БАТЬКІВЩИНА"
  • Верховна Рада 7-го скликання 2012 рік
    Голоси: 5213144 (25,6%)
    Обрано
    Назва: ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБʼЄДНАННЯ "БАТЬКІВЩИНА"

Статистика депутатів ВР

    Немає даних про відвідування
  • Відвідування фракції
    85,0%
    Немає даних про відвідування

Золото партійпоточні звіти за 2020 рік

Отримано
93 880 822.80 ₴
Витрачено
28 141 945.50 ₴

Представництво в областях

  • Обрано
  • Не обрано
  • не балотувалися