Інформація на сторінках ПолітХаб оновлюється. Вибачте за незручності
Фото: Пацкан Валерій

Пацкан Валерій Васильович

Рік народження: 1975

Характеристики політика

 • ФАРи: 1

Опис політика

Народний депутат Верховної Ради 7 та 8 скликань, ексголова Рахункової палати України.

У жовтні 2023 року Пацкана рішенням суду визнали винним у справі про отримання незаконної компенсації за житло. Йому призначили два роки обмеження волі та штраф у 10 200 грн із забороною займати певні посади. Однак суд звільнив його від покарання через завершення строків давності. Натомість Пацкан має державі відшкодувати 127 тис. грн.

У 2023 році Верховна Рада на фоні корупційного скандалу оголосила недовіру Пацкану та звільнила його з посади голови Рахункової палати.

У жовтні 2022 року НАБУ і САП повідомили про підозру Пацкану в незаконному отриманні компенсації за оренду житла в Києві у 2017-2018 роках. У листопаді було завершено розслідування щодо Пацкана.

15 березня 2018 року був призначений на посаду голови Рахункової палати України, після чого втратив мандат народного депутата.

У тому ж році Пацкан у ЗМІ був названий кумом мера Києва Віталія Кличка, в інтерв’ю нардеп розповів про близькі стосунки з Кличком та додав, що він допомагав Пацкану збирати голоси на своє призначення у Верховній Раді

З 2015 до 2018 року був головою Закарпатської територіальної організації "Блоку Петра Порошенка "Солідарність".

У 2014 році був обраний народним депутатом України 8 скликання від “Блоку Петра Порошенка” (№38 у списку) як безпартійний.

Був першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин та Головою підкомітету з питань зв'язків з українцями, які проживають за кордоном.

У 2012 році був обраний депутатом Верховної Ради 7 скликання від партії "УДАР" (№19 у списку), як член партії. Був головою Комісії питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

У 2010 році приєднався до партії ”УДАР” Віталія Кличка, з 2011 до 2016 року очолював Закарпатський осередок партії.

З 2007 до 2012 року був помічником нардепа Верховної Ради 6 скликання Ігоря Гриніва, який на той час був представником БЮТу.

У 2006 році невдало балотувався до Ужгородської міської ради 5 скликання.

 У 2001 році обіймав посаду голови виконавчого комітету Закарпатської обласної організації партії "Реформи і порядок".

У 2008-2012 роках був генеральним директором ТОВ "Карат Мотор". До того обіймав керівні посади у банках, працював старшим викладачем, в.о. доцента, заступником завідувача кафедри правознавства у Закарпатському інституті МАУП ім.А.Волошина, юрисконсультом на лісокомбінаті, у юридичному відділі Закарпатського відділення Антимонопольного комітету України.

Після закінчення університету в 1999 році працював на посаді головного спеціаліста юридичного відділу Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету.

З 1995 до 1996 року проходив строкову військову службу в лавах Збройних сил України.

У 1999 році закінчив Ужгородський національний університет за спеціальністю "правознавство" та Закарпатський інститут МАУП ім.А.Волошина за фахом "банківська справа". Заслужений юрист України. У 2005 році закінчив економічний факультет Закарпатського інституту ім. А. Волошина Міжрегіональної академії управління персоналом за спеціальністю “Банківська справа”. У 2015 році отримав ступінь кандидата наук, у 2020 році захистив докторську дисертацію на тему: "Рахункова палата як вищий орган аудиту України: сучасний стан та перспективи розвитку".

Народився 21 квітня 1975 року у селі Золотарьово Закарпатської області.

Освіта

 • 1999
  закінчив юридичний факультет Ужгородського державного університету за спеціальністю «Правознавство» та здобув повну вищу освіту.
 • 2005
  закінчив економічний факультет Закарпатського інституту ім. А. Волошина Міжрегіональної академії управління персоналом за спеціальністю «Банківська справа» та здобув другу повну вищу освіту

Балотування

Фракції

 • Верховна Рада 8
 • Листопад 2014 — Серпень 2019
  Блок Петра Порошенка "Солідарність"
 • Верховна Рада 7
 • Грудень 2012 — Листопад 2014
  УДАР

Комітети

 • Верховна Рада 8
 • Листопад 2014 — Серпень 2019
  Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин

Помічники

Верховна Рада 8
Верховна Рада 7

Посади

 • 2018-03-15 — 2023-04-10
  Голова Рахункової палати України

Фігурування в антикорупційних розслідуваннях

Дізнатися більше

Ексголову Рахункової палати Пацкана визнали винним у незаконній компенсації за житло

 • використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби владні зловживання

Дивитись більше про політика в інших джерелах

Декларації
Посіпаки
Посіпаки-2
Реєстр національних публічних діячів
Гарна Хата
Вони голосують для тебе
Серпом по рейтингу